100 zabaw z robotem Eliotem
Dziecko,  Gry i zabawy

100 zabaw z robotem Eliotem

Jesienne i zimowe popołudnia z radosnym uśmiechem na dziecięcej buzi to marzenie każdego rodzica. Jeśli radość połączona jest jeszcze ze zdobywaniem wiedzy i nabywaniem nowych umiejętności, zwłaszcza w wersji “przy okazji” i “mimochodem” to już w ogóle ja, jako mama, jestem zadowolona w sposób wręcz maksymalny. 2 w 1 czyli nauka przez zabawę to jeden z moich ulubionych sposobów na spędzanie czasu z synami, zwłaszcza, gdy nadchodzą długie jesienne i zimowe popołudnia i wieczory. Ta forma aktywnej zabawy stała się od pewnego czasu ulubioną mojego starszego syna, dumnego przedszkolaka. Dlatego też z niekłamaną przyjemnością sięgamy popołudniami oraz w dni wolne po zabawy takie jak 100 zabaw z robotem Eliotem.

Czytać, pisać i rachować

Mój przedszkolak jest na takim etapie rozwoju, że chce już sam czytać, pisać i rachować. Przyznaję, że nauka idzie mu powoli, ale jest niestrudzony i jak nikt inny chce wiedzieć i umieć. Dlatego też z przyjemnością podsuwam mu zabawy, które są ciekawe, wymagają od dziecka skupienia, logicznego myślenia, ćwiczenia ręki i dają moc pozytywnej energii. Z zabawami spod znaku Kapitana Nauki mamy kontakt nie od dziś i za każdym razem zarówno mój syn, jak i ja jesteśmy bardzo zadowoleni. Tym razem wraz z przesympatycznym robotem Eliotem Janek poznawał kosmos, roboty i zabawne ufoludki, a przy okazji sporo dowiedział się o otaczającym świecie. 100 zabaw z robotem Eliotem, podobnie jak poznane już przez nas zabawy Litery. Piszę i zmazuję oraz 100 zabaw z królikiem Kazikiem, to zestaw składający się z książeczki, 30 barwnych kart oraz mazaka. To zestaw do rysowania, zmazywania, łączący dobrą zabawę ze sporą dawką nauki.

100 zabaw z robotem Eliotem

Nauka przez zabawę

Wykonując zadania, które wypełniają barwne karty (a jest ich aż 60) nasze dziecko będzie dzieliło wyrazy na sylaby, odnajdywało brakujące elementy, prowadziło pisak po liniach, ćwicząc trzymanie go w dłoni i sprawne nim posługiwanie się, poszukiwało drogi poprzez labirynty, odnajdywało i wykreślało zbędne elementy, łączyło elementy w pary, grało w domino, odnajdywało ciągi logiczne, poznawało planety i gwiazdozbiory, liczyło, poznając najprostsze działania z dodawania i odejmowania, poznawało figury geometryczne i rysowało. I nawet jeśli coś się nie uda, będzie to można szybko naprawić, bo flamaster dołączony do zestawu łatwo się ściera i za chwilę po błędzie nie ma już śladu. Daje to również szansę, by w 100 zabaw z robotem Eliotem bawić się tyle razy, ile tylko nasze dziecko będzie miało ochotę.

Kolejnym elementem składowym 100 zabaw z robotem Eliotem jest książeczka z ciekawymi, pomysłowymi zadaniami do wykonania. Z pewnością przypadną do gustu 4 i 5 latkom czyli tym, do których głównie gra jest skierowana. Pośród zaproponowanych zadań odnajdziemy moc kolorowania, dorysowywania, zakreślania, łączenia w pary. Dziecko będzie się również zaznajamiało z cyframi oraz liczeniem w zakresie do 10, nie obcy mu będzie również świat liter.

100 zabaw z robotem Eliotem to nauka poprzez zabawę. To mądry sposób na spędzanie czasu, a jednocześnie ćwiczenie dziecięcej spostrzegawczości, logicznego myślenia czy kojarzenia faktów. Zdecydowanie wraz z Jankiem polecamy.

100 zabaw z robotem Eliotem, Wydawnictwa Edgard

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *