100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

Jesień rozgościła się na dobre. Dni robią się coraz krótsze. Za chwilę czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Wraz z synami ciągle czekam na złotą polską jesień i coraz mniej wierzę w to, że się jej w tym roku doczekam. Długie godziny spędzane na podwórku, placu zabaw czy na wycieczce do lasu czy nad morze, powoli ustępują miejsca czasowi spędzanemu w przytulnym, domowym zaciszu. Do czasu zostania mamą nie miałam nic przeciwko spędzaniu, podczas jesiennej zawieruchy, czasu w ciepłych czterech ścianach. Z dziećmi w domu jest zupełnie inaczej. Bo dzieci się po prostu w domu bardzo szybko nudzą. Ulubiona zabawka przestaje cieszyć, klocki zostają porzucone w kąt, a młodociany nos jest zwieszony na kwintę. By przezwyciężyć jesienną dziecięcą chandrę, trzeba potomkowi podsuwać coraz to nowe zabawy. Warto, by były one mądre i miały niejaki wpływ na dziecięcy rozwój. Łatwo powiedzieć?

100 zabaw z królikiem Kazikiem

Zdecydowanie łatwo powiedzieć, gdy mamy do pomocy Kapitana Naukę. Tym razem wraz z przywołanym już Kapitanem oraz jego małym pomocnikiem królikiem Kazikiem możemy zabrać nasze dziecko do ogrodu pełnego roślin i zwierząt. 100 zabaw z królikiem Kazikiem to moc zabawy i nauki dla dzieci w wieku 4-5 lat. Dzięki zadaniom dziecko poznaje świat otaczającej go przyrody. Uczy się liczyć w zakresie 10. Uczy się logicznego myślenia, kojarzenia faktów, wyciągania wniosków. Ćwiczy spostrzegawczość. Koloruje, zakreśla, łączy kropki. Dzięki temu ćwiczy rękę i przygotowuje ją do trudnej sztuki pisania. Poznaje też nowe słowa. Wkracza w świat liter.

100 zabaw z królikiem Kazikiem

W skład zestawu 100 zabaw z królikiem Kazikiem wchodzi 30 barwnych, dwustronnych kart, po których dziecko, wykonując kolejne zadania, może bezkarnie kreślić. Używa do tego dołączonego do zestawu flamastra. Może też dokonywać poprawek i w końcu zmazać całość i zacząć zabawę od nowa, gdyż flamaster jest suchościeralny. Mój starszy syn bardzo lubi tę część zabawy. Zakreślanie zbiorów, łączenie w pary nie jest prostą sprawą. Świetnie, że w przypadku pomyłki, bądź zwykłej niezgrabności, dziecko może po prostu poprawić swą pracę. Już nie straszne nam rodzicom dziecięce łzy w razie porażki i niezadowolenia z efektu pracy małej rączki.

100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

W skład zestawu wchodzi również książeczka, w której dziecko odnajdzie aż 40 zabaw, pośród których mnóstwo jest kolorowania i rysowania. Na pozór wydają się one proste, jednak wymagają od dziecka skupienia, staranności oraz zwrócenia uwagi na szczegóły. No i oczywiście uczą myślenia.

100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

Autorkami zabaw są Bożena Dybowska – pedagog, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz Anna Grabek – pedagog, matematyczka. Za barwne, zabawne i po prostu ładne ilustracje odpowiada zaś Danka Fukowska. Warto sięgnąć po zabawę, którą stworzyły profesjonalistki. 100 zabaw z królikiem Kazikiem to moc radośnie spędzonego czasu połączonego ze zdobywaniem wiedzy i doskonaleniem umiejętności. Polecam.

100 zabaw z królikiem Kazikiem, Wydawnictwa Edgard

1 comment on “100 zabaw z królikiem Kazikiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *