100 zabaw z królikiem Kazikiem
Dziecko,  Gry i zabawy

100 zabaw z królikiem Kazikiem

Jesień rozgościła się na dobre. Dni robią się coraz krótsze. Za chwilę czeka nas zmiana czasu z letniego na zimowy. Wraz z synami ciągle czekam na złotą polską jesień i coraz mniej wierzę w to, że się jej w tym roku doczekam. Długie godziny spędzane na podwórku, placu zabaw czy na wycieczce do lasu czy nad morze, powoli ustępują miejsca czasowi spędzanemu w przytulnym, domowym zaciszu. Do czasu zostania mamą nie miałam nic przeciwko spędzaniu, podczas jesiennej zawieruchy, czasu w ciepłych czterech ścianach. Z dziećmi w domu jest zupełnie inaczej. Bo dzieci się po prostu w domu bardzo szybko nudzą. Ulubiona zabawka przestaje cieszyć, klocki zostają porzucone w kąt, a młodociany nos jest zwieszony na kwintę. By przezwyciężyć jesienną dziecięcą chandrę, trzeba potomkowi podsuwać coraz to nowe zabawy. Warto, by były one mądre i miały niejaki wpływ na dziecięcy rozwój. Łatwo powiedzieć?

100 zabaw z królikiem Kazikiem

Zdecydowanie łatwo powiedzieć, gdy mamy do pomocy Kapitana Naukę. Tym razem wraz z przywołanym już Kapitanem oraz jego małym pomocnikiem królikiem Kazikiem możemy zabrać nasze dziecko do ogrodu pełnego roślin i zwierząt. 100 zabaw z królikiem Kazikiem to moc zabawy i nauki dla dzieci w wieku 4-5 lat. Dzięki zadaniom dziecko poznaje świat otaczającej go przyrody. Uczy się liczyć w zakresie 10. Uczy się logicznego myślenia, kojarzenia faktów, wyciągania wniosków. Ćwiczy spostrzegawczość. Koloruje, zakreśla, łączy kropki. Dzięki temu ćwiczy rękę i przygotowuje ją do trudnej sztuki pisania. Poznaje też nowe słowa. Wkracza w świat liter.

100 zabaw z królikiem Kazikiem

W skład zestawu 100 zabaw z królikiem Kazikiem wchodzi 30 barwnych, dwustronnych kart, po których dziecko, wykonując kolejne zadania, może bezkarnie kreślić. Używa do tego dołączonego do zestawu flamastra. Może też dokonywać poprawek i w końcu zmazać całość i zacząć zabawę od nowa, gdyż flamaster jest suchościeralny. Mój starszy syn bardzo lubi tę część zabawy. Zakreślanie zbiorów, łączenie w pary nie jest prostą sprawą. Świetnie, że w przypadku pomyłki, bądź zwykłej niezgrabności, dziecko może po prostu poprawić swą pracę. Już nie straszne nam rodzicom dziecięce łzy w razie porażki i niezadowolenia z efektu pracy małej rączki.

100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

W skład zestawu wchodzi również książeczka, w której dziecko odnajdzie aż 40 zabaw, pośród których mnóstwo jest kolorowania i rysowania. Na pozór wydają się one proste, jednak wymagają od dziecka skupienia, staranności oraz zwrócenia uwagi na szczegóły. No i oczywiście uczą myślenia.

100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

100 zabaw z królikiem Kazikiem

Autorkami zabaw są Bożena Dybowska – pedagog, nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej oraz Anna Grabek – pedagog, matematyczka. Za barwne, zabawne i po prostu ładne ilustracje odpowiada zaś Danka Fukowska. Warto sięgnąć po zabawę, którą stworzyły profesjonalistki. 100 zabaw z królikiem Kazikiem to moc radośnie spędzonego czasu połączonego ze zdobywaniem wiedzy i doskonaleniem umiejętności. Polecam.

100 zabaw z królikiem Kazikiem, Wydawnictwa Edgard

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *