Pan Toti i sprawa z makaronem

pan-toti-i-sprawa-z-makaronem

Mądre, pouczające i zapewniające sporą dawkę dobrej zabawy książki z radością wraz z synkami witam w naszej domowej bibliotece. Tym razem zagościła u nas bajka autorstwa Joanny Sorn-Gary pt. Pan Toti i sprawa z makaronem. To kolejna książka autorki o przygodach pogodnego i dobrodusznego Pana Totiego i jego przyjaciół, która przypadła do gustu mnie i moim dzieciom.

Pan Toti to niepozorny stworek, który żyje sobie spokojnie w maleńkim domku, pod którym mieści się kopalnia. To tam nasz bohater spędza sporo czasu na poszukiwaniu ukrytych pod ziemią skarbów. Marzy, by odkryć tam magiczne przedmioty. Znaleziska z magią mają jednak niezbyt często cokolwiek wspólnego. Dzięki nim jednak Pan Toti za każdym razem przeżywa niezwykłą przygodę, poznaje nowych przyjaciół i przekonuje się, co w życiu jest naprawdę ważne.

Co tym razem znalazł Pan Toti w swej kopalni?

Tym razem Pan Toti znajduje w swej kopalni garnek. Z pozoru zwykłe naczynie okazuje się jednak posiadać magiczne właściwości. Dzięki niemu bowiem jedna nitka makaronu zaczyna rosnąć w zatrważającym tempie. To pozwala na uratowanie z opresji Złośliwych Bliźniaków, którzy od rana, po wypiciu syropu na lepszy apetyt, psocą się Panu Totiemu i Hehelowi. Dzięki niezwykłemu garnkowi głodni nie będą też bliżsi i dalsi przyjaciele i znajomi naszych sympatycznych bohaterów, ba nawet Złośliwi Bliźniacy w końcu zaspokoją swój wilczy apetyt.

Lubię książeczki o przygodach Pana Tatiego i jego przyjaciół. To krótkie opowieści, z których dziecko może wynieść sporo bardzo przydatnej nauki. Autorka, Joanna Sorna-Gara w prostych, przemawiających do dziecięcej wyobraźni słowach mówi o tym, co w życiu jest ważne. Pokazuje, jak istotna w życiu każdego człowieka jest przyjaźń, jak wielką jest wartością. Pan Toti i sprawa z makaronem to też opowieść o tym, że warto się tym, co mamy dzielić, warto być dobrym dla innych, warto o nich dbać. To prosta historia, dość zabawna, opowiedziana w bardzo przystępny sposób i okraszona ciekawymi, nietuzinkowymi ilustracjami. Oprócz interesującej i mądrej historii dzieci w książce Pan Toti i sprawa z makaronem odnajdą sporo ciekawych, rozwijających spostrzegawczość i działających na dziecięcą wyobraźnię zagadek do rozwiązania.

Pisałam to już nie raz, mój starszy syn uwielbia Pana Totiego i jego niezwykłe przygody. Polecam Wam i Waszym dzieciom tę ciekawą lekturę.

Pan Toti i sprawa z makaronem, Joanna Sorn-Gara, Wydawnictwo ARTI

1 Comment

  1. Sisters92

    Zapamiętamy tytuł na przyszłość

    08 . Sie . 2017

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *