Pan Toti i sprawa z makaronem
Dziecko,  Książki

Pan Toti i sprawa z makaronem

Mądre, pouczające i zapewniające sporą dawkę dobrej zabawy książki z radością wraz z synkami witam w naszej domowej bibliotece. Tym razem zagościła u nas bajka autorstwa Joanny Sorn-Gary pt. Pan Toti i sprawa z makaronem. To kolejna książka autorki o przygodach pogodnego i dobrodusznego Pana Totiego i jego przyjaciół, która przypadła do gustu mnie i moim dzieciom.

Pan Toti to niepozorny stworek, który żyje sobie spokojnie w maleńkim domku, pod którym mieści się kopalnia. To tam nasz bohater spędza sporo czasu na poszukiwaniu ukrytych pod ziemią skarbów. Marzy, by odkryć tam magiczne przedmioty. Znaleziska z magią mają jednak niezbyt często cokolwiek wspólnego. Dzięki nim jednak Pan Toti za każdym razem przeżywa niezwykłą przygodę, poznaje nowych przyjaciół i przekonuje się, co w życiu jest naprawdę ważne.

Co tym razem znalazł Pan Toti w swej kopalni?

Tym razem Pan Toti znajduje w swej kopalni garnek. Z pozoru zwykłe naczynie okazuje się jednak posiadać magiczne właściwości. Dzięki niemu bowiem jedna nitka makaronu zaczyna rosnąć w zatrważającym tempie. To pozwala na uratowanie z opresji Złośliwych Bliźniaków, którzy od rana, po wypiciu syropu na lepszy apetyt, psocą się Panu Totiemu i Hehelowi. Dzięki niezwykłemu garnkowi głodni nie będą też bliżsi i dalsi przyjaciele i znajomi naszych sympatycznych bohaterów, ba nawet Złośliwi Bliźniacy w końcu zaspokoją swój wilczy apetyt.

Lubię książeczki o przygodach Pana Tatiego i jego przyjaciół. To krótkie opowieści, z których dziecko może wynieść sporo bardzo przydatnej nauki. Autorka, Joanna Sorna-Gara w prostych, przemawiających do dziecięcej wyobraźni słowach mówi o tym, co w życiu jest ważne. Pokazuje, jak istotna w życiu każdego człowieka jest przyjaźń, jak wielką jest wartością. Pan Toti i sprawa z makaronem to też opowieść o tym, że warto się tym, co mamy dzielić, warto być dobrym dla innych, warto o nich dbać. To prosta historia, dość zabawna, opowiedziana w bardzo przystępny sposób i okraszona ciekawymi, nietuzinkowymi ilustracjami. Oprócz interesującej i mądrej historii dzieci w książce Pan Toti i sprawa z makaronem odnajdą sporo ciekawych, rozwijających spostrzegawczość i działających na dziecięcą wyobraźnię zagadek do rozwiązania.

Pisałam to już nie raz, mój starszy syn uwielbia Pana Totiego i jego niezwykłe przygody. Polecam Wam i Waszym dzieciom tę ciekawą lekturę.

Pan Toti i sprawa z makaronem, Joanna Sorn-Gara, Wydawnictwo ARTI

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *