Pan Toti i robocik

pan-toti-robocik

W domowej biblioteczce moich synów nie brakuje książek mądrych, pouczających, dowcipnych, a nade wszystko pobudzających do działania ich dziecięcą wyobraźnię. Zawsze znajdzie się również miejsce dla kolejnej książki, która będzie uczyć i bawić jednocześnie. Tym razem do ich domowej biblioteczki trafiła pięknie wydana książka Pan Toti i robocik, autorstwa Joanny Sorn-Gary.

Pan Toti to nieustraszony poszukiwacz przygód, który w kopalni położonej pod swoim domkiem co rusz odnajduje niezwykłe skarby. Tym razem Pan Toti odkrywa dwie zębatki. Znalezisko nie jest niestety czarodziejskie, lecz już wkrótce okazuje się, że jest w nim sporo magii. Z pomocą zębatek zostaje bowiem uzdrowiony robocik, którego w lesie spotkał serdeczny przyjaciel naszego głównego bohatera – Hehel. Powiększa się też grupa serdecznych przyjaciół, którzy są zawsze gotowi, by śpieszyć sobie z pomocą. A to przecież najwspanialsza magia na świecie.

Ciepła opowieść o przyjaźni

Pan Toti i robocik to ciepła opowieść o przyjaźni, o byciu dobrym dla innych i pomaganiu sobie nawzajem. To mądra książka, która w prostych słowach daje małemu czytelnikowi przykład, otwiera mu oczy i wyczula małe dziecięce serce. Sama w sobie opowieść o kolejnej przygodzie malutkiego poszukiwacza skarbów jest niebanalna i ciekawa. Książka przykuwa interesującą fabułą oraz prostymi, a zarazem nieszablonowymi, barwnymi ilustracjami, które stanowią doskonałe uzupełnienie opowiadanej historii.

Garść zadań do wykonania

Pan Toti i robocik to jednak nie tylko mądra, dająca młodemu czytelnikowi do myślenia, bajka, którą czyta i ogląda się z przyjemnością. To również sporej wielkości garść zadań do wykonania, zagadek do rozwiązania, które ćwiczą dziecięcą spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia, rozwiązywania problemów. A oprócz tego dzięki książce Pan Toti i robocik dzieci mogą dowiedzieć się jakie planety znajdziemy w układzie słonecznym, nauczą się, która to lewa, a która prawa strona, a nawet poznają dość trudne słówko, które z pewnością wzbogaci ich słownictwo.

Mój starszy syn uwielbia Pana Totiego i jego niezwykłe przygody. Dobrze się z nim bawi, a przy okazji uczy się czegoś nowego. Polecam.

Pan Toti i robocik, Joanna Sorn-Gara, Wydawnictwo ARTI

1 Comment

  1. Sisters92

    Fajnie, że dzięki tej książce można się też czegoś nauczyć.

    01 . Sie . 2017

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *