Pan Toti i robocik
Dziecko,  Książki

Pan Toti i robocik

W domowej biblioteczce moich synów nie brakuje książek mądrych, pouczających, dowcipnych, a nade wszystko pobudzających do działania ich dziecięcą wyobraźnię. Zawsze znajdzie się również miejsce dla kolejnej książki, która będzie uczyć i bawić jednocześnie. Tym razem do ich domowej biblioteczki trafiła pięknie wydana książka Pan Toti i robocik, autorstwa Joanny Sorn-Gary.

Pan Toti to nieustraszony poszukiwacz przygód, który w kopalni położonej pod swoim domkiem co rusz odnajduje niezwykłe skarby. Tym razem Pan Toti odkrywa dwie zębatki. Znalezisko nie jest niestety czarodziejskie, lecz już wkrótce okazuje się, że jest w nim sporo magii. Z pomocą zębatek zostaje bowiem uzdrowiony robocik, którego w lesie spotkał serdeczny przyjaciel naszego głównego bohatera – Hehel. Powiększa się też grupa serdecznych przyjaciół, którzy są zawsze gotowi, by śpieszyć sobie z pomocą. A to przecież najwspanialsza magia na świecie.

Ciepła opowieść o przyjaźni

Pan Toti i robocik to ciepła opowieść o przyjaźni, o byciu dobrym dla innych i pomaganiu sobie nawzajem. To mądra książka, która w prostych słowach daje małemu czytelnikowi przykład, otwiera mu oczy i wyczula małe dziecięce serce. Sama w sobie opowieść o kolejnej przygodzie malutkiego poszukiwacza skarbów jest niebanalna i ciekawa. Książka przykuwa interesującą fabułą oraz prostymi, a zarazem nieszablonowymi, barwnymi ilustracjami, które stanowią doskonałe uzupełnienie opowiadanej historii.

Garść zadań do wykonania

Pan Toti i robocik to jednak nie tylko mądra, dająca młodemu czytelnikowi do myślenia, bajka, którą czyta i ogląda się z przyjemnością. To również sporej wielkości garść zadań do wykonania, zagadek do rozwiązania, które ćwiczą dziecięcą spostrzegawczość, umiejętność kojarzenia, rozwiązywania problemów. A oprócz tego dzięki książce Pan Toti i robocik dzieci mogą dowiedzieć się jakie planety znajdziemy w układzie słonecznym, nauczą się, która to lewa, a która prawa strona, a nawet poznają dość trudne słówko, które z pewnością wzbogaci ich słownictwo.

Mój starszy syn uwielbia Pana Totiego i jego niezwykłe przygody. Dobrze się z nim bawi, a przy okazji uczy się czegoś nowego. Polecam.

Pan Toti i robocik, Joanna Sorn-Gara, Wydawnictwo ARTI

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *