Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią
Dziecko,  Książki

Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią

Mamy lato. Już prawie minęła połowa pierwszego miesiąca wakacji, a pogoda jakoś szczególnie nas nie rozpieszcza. W takich niekorzystnych okolicznościach w młodym pokoleniu rodzi się NUDA! Nuda przez duże N, która bardzo szybko potrafi zepsuć humor. Warto zatem młodemu pokoleniu podsunąć pod nos jakąś ciekawą, a zarazem i pożyteczną, rozrywkę, by nudy się pozbyć skutecznie i na długo. Dziś mam dla Was i Waszych dzieci bardzo fajnego pogromcę nudy. Jest nim książka Tomasza Kowala Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią, która niedawno ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią

Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią to książka, która z pewnością przypadnie do gustu wszystkim poszukiwaczom przygód. Wraz z młodym tajnym agentem specjalnym Tymkiem na nasze dziecko czekają dwa niezwykłe miasta, z których jedno jest położone wysoko ponad najwyższymi szczytami gór, drugie zaś kryje się głęboko pod ziemią. Do każdego z nich bardzo trudno się dostać. To właśnie w nich agent Tymek ma do wykonania bardzo trudną misję. W każdym z nich musi odnaleźć zaginiony procesor ALFA, którego wszyscy bezskutecznie szukają od lat. By nie wzbudzać niczyich podejrzeń, Tymek ma udawać turystę. Ma również pomagać mieszkańcom Miasta w chmurach oraz Miasta pod ziemią w rozwiązywaniu ich pojawiających się na każdym kroku problemów.

Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią

Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią

Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią zapewnia młodemu poszukiwaczowi mnóstwo frajdy i dobrej zabawy. W tajemniczych miastach musi on bowiem, wraz z głównym bohaterem, odnajdywać pogubione przedmioty i mieć jednocześnie w pamięci główną misję. Zadanie to nie jest zgoła łatwe. Autor książki starannie bowiem pochował rzeczy w bardzo rozbudowanych światach rodem z dziecięcej wyobraźni. Nasze dziecko będzie musiało się wykazać sokolim wzrokiem i ogromną dawką spostrzegawczości. Nie będzie się jednak przy tym nudzić nawet przez chwilę. Nie dość, że czeka do wykonania misja, to jeszcze nie sposób oderwać się od wędrówki po niezwykłych światach, które stworzył autor książki.

Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią to niezwykła książka, którą można oglądać i używać na dwa sposoby. Można ją otworzyć w całości niczym mapę. Można też przewracać jej karty pojedynczo. Każdy ze sposobów gwarantuje całe morze frajdy i długi czas bez nudy. Ciekawy pomysł na książkę, ciekawe ilustracje, moc zadań do wykonania. Zdecydowanie polecam.

Miasto w chmurach. Miasto pod ziemią, Tomasz Kowal, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *