Kapitan Nauka - Litery. Piszę i zmazuję
Dziecko,  Gry i zabawy,  Wychowanie

Kapitan Nauka – Litery. Piszę i zmazuję

Pisanie i czytanie to nieodzowne dla współczesnego człowieka umiejętności. Wydaje się, że rozpoznawanie, a później używanie liter przychodzi prosto, łatwo i przyjemnie. Dorosłemu trudno pamięcią cofnąć się do okresu, gdy litery i tworzące je słowa były nieodgadnionym szyfrem i jak wiele było trzeba włożyć pracy, by nauczyć się czytać i pisać, by w końcu szyfr stał się łatwy do zrozumienia. Na nowo odkrywa tę prawdę każdy rodzic. Czytanie i pisanie nie jest wcale tak łatwe, jak się może nam, dorosłym, wydawać i warto w nauce wspomóc dziecko, by z radością i przyjemnością weszło w świat liter.

Kapitan Nauka – Litery. Piszę i zmazuję

Kapitan Nauka - Litery. Piszę i zmazuję

Ostatnio w moje i mojego syna ręce trafił zestaw do nauki pisania Kapitan Nauka – Litery. Piszę i zmazuję. Przeznaczony jest dla dzieci powyżej 4 roku życia. W skład zestawu wchodzi: książeczka, 31 dwustronnych kart ścieralnych oraz flamaster. W książeczce odnajdziemy proste, czytelne, bardzo przyjemne i przyjazne dla oka dziecka łamigłówki, które wprowadzą malucha w magiczny świat liter. Zastosowano w niej moją ulubioną metodę nauki, czyli naukę poprzez zabawę. Młodego adepta sztuki pisania z pewnością zainteresują zadania, w których będzie podróżował przez labirynty, będzie rysował, będzie zakreślał i wykreślał, w końcu będzie kolorował. Różnorodność zadań jest znaczna i z pewnością, każdy maluch znajdzie swoją ulubioną zabawę. A przy okazji poćwiczy rękę, pozna literki i zacznie je kreślić.

Kapitan Nauka - Litery. Piszę i zmazuję

Kapitan Nauka - Litery. Piszę i zmazuję

Każdy błąd można poprawić

Uzupełnieniem książeczki, i chyba też najfajniejszym elementem zestawu spod znaku Kapitana Nauki, jest zestaw 31 dwustronnych kart, po których można pisać za pomocą flamastra, ścierać i bawić się ponownie. Karty to mnóstwo nauki i zabawy jednocześnie. Odnajdziemy na nich po pierwsze proste zabawy, które rozwijają u dziecka umiejętność rozpoznawania liter. Na kolejnych kartach ręka dziecka będzie mogła ćwiczyć się w rysowaniu szlaczków. W końcu zaś dziecko będzie ćwiczyć umiejętność pisania samych liter. Ogromnym plusem kart i dołączonego do nich flamastra jest możliwość wielokrotnej zabawy. Dziecko może dane zadanie wykonać wielokrotnie i dzięki temu ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć rączkę. Błąd czy początkowa niezgrabność nie staną się zatem powodem do dziecięcego smutku, niezadowolenia, które tak łatwo przecież prowadzą do zniechęcenia. A to podczas wszelkiej formy nauki przecież jest bardzo ważne. Podobnie zresztą jak to, by nauka przybierała dla dziecka formę jak najbardziej atrakcyjną.

Kapitan Nauka - Litery. Piszę i zmazuję

Kapitan Nauka - Litery. Piszę i zmazuję

Jeśli zatem Twoje dziecko jest właśnie na etapie nauki pisania, to zdecydowanie polecam Ci zestaw edukacyjny Kapitan Nauka – Litery. Piszę i zmazuję, Wydawnictwa Edgard. To świetny sposób na dobrze i ciekawie spędzony czas, podczas którego dziecko nauczy się czegoś nowego i tak przecież w życiu potrzebnego. Zestaw sprawdzi się zarówno w domu, w przedszkolu, jak i w podróży.

Kapitan Nauka – Litery. Piszę i zmazuję, Wydawnictwa Edgard

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *