Saal Digital Polska
Lifestyle

Wyjątkowe wspomnienia z fotoksiążką Saal Digital Polska

W końcu nadeszły upragnione przez wszystkie dzieci wakacje. Czas na ciepło, słońce, beztroską radość, długie poranne leniuchowanie a także na przeżywanie kolejnych niezapomnianych przygód, odbywanie dalekich i bliskich wypraw. Wkrótce do dzieci dołączą rodzice i w sporej ilości wypadków rozpoczną się letnie wyjazdy. Z pewnością nie zabraknie podczas wakacyjnego odpoczynku wartych uwiecznienia momentów.

Wraz z moimi chłopakami planujemy w tym roku po raz kolejny pojechać na wakacyjny odpoczynek do Czarnogóry. Już w sierpniu czeka nas długa podróż autem a potem… już tylko niezapomniane widoki, smaki i kolejne niezapomniane chwile, które warto zachować na dłużej. Po raz kolejny zmienię się w rodzinnego fotografa i to spod mojej ręki będzie wychodziło większość zdjęć. I w tym roku nie zamierzam po powrocie zamykać wakacyjnych chwil radości na zimnym komputerowym dysku, lecz z całą pewnością wybrane czarnogórskie ujęcia przeniosę na strony kolejnej rodzinnej fotoksiążki.

Od zeszłego roku nabieram coraz większej wprawy w przygotowywaniu fotoksiążek. Przetestowałam już kilka firm i ich produktów. Ostatnio dane mi było stworzyć fotoksiążkę dzięki firmie Saal Digital Polska. I muszę przyznać, że ta ostatnio stworzona fotoksiążka jest moją ulubioną. Uwieczniłam w niej kawałek mojego i mojej rodziny czasu spędzonego w Czarnogórze.

Dlaczego warto?

Po pierwsze z uwagi na prostotę przygotowania. By stworzyć fotoksiążkę potrzebujemy dedykowanego programu, który najpierw ściągamy ze strony Saal Digital Polska a następnie instalujemy na komputerze. Wchodzimy do programu. Wybieramy interesujący nas produkt, “wgrywamy” zdjęcia i już możemy rozpocząć projektowanie. Można wybierać spośród dostępnych szablonów, można też całą fotoksiążkę zrobić praktycznie od zera – wybrać zdjęcia, ich rozmieszczenie, wielkość, sposób wykadrowania, zastosowane tło, dodatki… Mnogość możliwości jest czasem wręcz przytłaczająca, ale myślę, że to po prostu świetne rozwiązanie. W końcu to będzie nasza fotoksiążka i to my nią będziemy cieszyć oczy przez długie lata… bo jak zapewnia Saal kolory powinny pozostać trwałe nawet przez 75 lat.

saal digital polska

Projektując fotoksiążkę mamy wpływ na nie tylko ilość stron czy rozmieszczenie zdjęć na stronie (formatów do wyboru jest sporo), decydujemy też o materiale z którego wykonana jest okładka (można np. pokusić się o okładkę z ekoskóry), a także czy będzie ona watowana czy też nie. Możemy również zamówić fotoksiążkę o super grubych stronach (strony są dodatkowo kaszerowane na kartonowym materiale o gramaturze 600 g/m² i mają grubość 1,08 mm). Wszystko to sprawia, że końcowo dostajemy produkt najwyższej jakości i dokładnie taki, o jakim marzyliśmy.

saal digital polska

Efekt Wow!

Sama skusiłam się na fotoksiążkę w “wersji podstawowej”. Całość projektu przygotowałam w dedykowanym programie. Za jego pośrednictwem złożyłam również zamówienie i czekałam. Myślałam, że trochę to potrwa… I tu zostałam zaskoczona po raz pierwszy. Zamówienie na fotoksiążkę złożyłam w sobotę po Bożym Ciele w okolicach godziny 22. Fotoksiążka za pośrednictwem kuriera DHL trafiła w moje ręce już w czwartek w okolicach 12. Dodać należy, że przebyła sporą drogę… z Niemiec. Wow!

saal digital polska

Kolejnym zaskoczeniem, bardzo zresztą pozytywnym, okazała się jakość wykonania fotoksiążki. “Wersja podstawowa” w Saal jest bowiem odpowiednikiem wersji premium u innych producentów fotoksiążek. Otrzymałam bowiem produkt z górnej półki, który z pewnością będzie cieszył moją rodzinę przez długie lata. Fotoksiążka jest wykonana z ogromną starannością o detale. Ogromne wrażenie robi jakość papieru fotograficznego, na którym zostały nadrukowane wybrane przez mnie zdjęcia. Pozytywnie zaskakuje nasycenie barw. No i dająca się wyczuć solidność wykonania, która gwarantuje trwałość. Wow!

Fotoksiążki Saal Digital Polska nie należą do najtańszych. Warte są jednak każdej wydanej na nie złotówki. Warto w taki sposób utrwalać wspomnienia.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *