Dodaj mi skrzydeł
Dziecko,  Literatura,  Wychowanie

Dodaj mi skrzydeł! – Konkurs

Każdy z nas, rodziców pragnie, by nasze dzieci rozwijały się jak najlepiej, by w pełni wykorzystywały pokłady posiadanej inteligencji, by podejmowały się wyzwań i odnosiły w tym zakresie sukcesy. W końcu, by w chwilach porażki potrafiły sobie z nią poradzić i przekuć ją w sukces. Jako rodzice podejmujemy się różnych działań, by nasze dzieci zachęcić do nauki, pracy i związanego z tym rozwoju, a także nieodzownego przy okazji trudu a czasem nawet zniechęcenia. Czy jednak robimy to we właściwy sposób?

W jaki sposób zmotywować dziecko do nauki? Co zrobić, by nasz np. siedmiolatek zaczął uczyć się matematyki? Ba, jak to zrobić i jednocześnie sprawić, że dziecko będzie czerpać z tego radość i satysfakcję? Rodzice często odwołują się do systemu nagród i kar. Czy jednak takie podejście jest właściwe? Czy obietnica czekającej na końcu wyścigu nagrody albo wizja czekającej kary we właściwy sposób zmotywuje naszego potomka do pracy nad własnym rozwojem?

Nagroda czy kara?

Odpowiedź na tak postawione pytanie nie jest chyba zbyt trudna. Odpowiedź zaś na pytanie, co zrobić, by we właściwy sposób zmotywować dziecko, nie popełniając po drodze miliona błędów, jest o wiele trudniejsza. Próbę odpowiedzi na pytanie, jak w sposób właściwy motywować dziecko do pracy, nauki, działania, w końcu rozwoju podjęła Joanna Steinke-Kalembka w książce Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Edgard.

Joanna Steinke-Kalembka jest psychologiem, trenerką umiejętności psychospołecznych, prowadzi własny gabinet psychologiczny. Na co dzień pracuje z dziećmi, nastolatkami oraz ich rodzicami, pomagając im przezwyciężyć problemy i budować lepsze relacje.

Jest inny sposób!

Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną? to książka, w której autorka krok po kroku przybliża czytelnikom sposób funkcjonowania ludzkiej psychiki, ze szczególnym naciskiem na psychikę dziecięcą. Pokazuje mechanizmy działania ludzkiego umysłu w momencie, gdy staje przed koniecznością podjęcia działania, zwłaszcza, gdy napotyka na swej drodze trudności. Uczy dziecięcego sposobu myślenia, dziecięcej metody poznawania i przyjmowania otaczającego świata, a także radzenia sobie młodego człowieka z przeszkodami. Wskazuje w jaki sposób kształtować swe podejście do rzeczywistości, zmieniać standardowo przyjęty punkt widzenia, a dzięki temu w sposób korzystny wpływać na motywację naszego dziecka. Dzięki temu uczy jak w sposób prawidłowy rozmawiać z dzieckiem, zachęcać go do działania, w jaki sposób je motywować, w jaki sposób nagradzać sukcesy oraz jak nauczyć dziecko radzenia sobie z trudnościami czy ponoszonymi porażkami. A dzięki temu stać się dla dziecka nauczycielem, mistrzem, przyjacielem i oparciem. A to da mu poczucie bezpieczeństwa, sporo satysfakcji, a także zachęci do dalszego rozwoju, doskonalenia umiejętności oraz zdobywania kolejnych.

Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną? to książka, którą polecam każdemu rodzicowi, a także wszystkim tym, którzy na co dzień pracują z dziećmi. To lektura, która otwiera oczy, pozwala na refleksję nad własnym podejściem do życia i otaczającego świata. To nie czcze mowy motywacyjne sprzedawane przez czarodziejów sukcesu zza oceanu, a solidna dawka wiedzy, okraszona sporą ilością ćwiczeń do wykonania przez rodzica (opiekuna) oraz dziecko. Warto rozwijać wewnętrzną motywację u siebie i swego dziecka. Joanna Steinke-Kalembka wie zaś jak to zrobić najlepiej.

Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?, Joanna Steinke-Kalembka, Wydawnictwo Edgard

Uwaga!

Na koniec mam dla Was konkurs, w którym do wygrania jest egzemplarz książki Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?

Reguły konkursu:

1. Organizatorem konkursu „Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną? – wygraj egzemplarz książki” jest autorka bloga Krzywa Prosta.

2. Sponsorem konkursu jest Wydawnictwo Edgard.

3. Konkurs trwa od 26.06.2017 r. do 07.07.2017 r.

4. By wziąć udział w konkursie, należy w komentarzu pod tym wpisem odpowiedzieć na pytanie: „Dlaczego książka ma trafić właśnie do Ciebie?”.

5. Rozstrzygnięcie konkursu – wybór najciekawszej, niebanalnej odpowiedzi przez organizatorkę konkursu – nastąpi 09.07.2017 r. Zwycięzca zostanie o tym fakcie poinformowani (poprzez komentarz zwrotny ze strony organizatorki). Jeśli więc komentujesz jako „gość” podaj swój prawdziwy adres e-mail, by informacja o wygranej Cię nie ominęła.

6. Zwycięzca ma 7 dni od otrzymania informacji o wygranej na przesłanie na kontakt@krzywaprosta.pl swoich danych do wysyłki.

7. Wysyłki nagrody dokona organizatorka konkursu po otrzymaniu danych do wysyłki.

8. Wysyłka nagrody wyłącznie na terytorium Polski.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

12 komentarzy

 • Żaneta Bomba

  Chętnie dowiem się jak motywować mojego nieśmiałka Małego. Bartek ma problem z wiarą we własne możliwości często rezygnuje z powierzonych zadań z góry zakładając że sobie z nimi nie poradzi. Chętnie dowiedziałabym się jak jeszcze mogę Mu pomoc

 • Magda M. blog

  Super pozycja! Dlaczego ta książka powinna trafić do mnie? Bo od zawsze miałam problem ze zmotywowaniem samej siebie. Gdy już się udało, zawsze życie było łatwiejsze i piękniejsze! I tego pragnę dla własnych dzieci – pięknego życia, poczucia własnej wartości, umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach – sądzę, że ta książka znacznie mi ułatwi sprawę

 • Kamil | lipinski-kamil.pl

  Mam w domu szkraba, który jest bardzo inteligentny i chętnie uczy się nowych rzeczy ale jeśli coś wydaje mi się trudne to bardzo szybko się poddaje i uważa że nie potrafi. Z drugiej strony jest bardzo uparty, zależy mu na perfekcyjnym wykonaniu zadania, denerwuje się jak nie udaje mu się go zrealizować według swoich oczekiwań. Wydaje mi się, że właściwie dbamy o jego motywację wewnętrzną ale zastanawiam się czy nie możemy zrobić czegoś więcej dla niego

 • Monika | Konfabula.pl

  Jestem z tych, którzy jak się uprą to wszystko zrobią, nawet spodnie przez głowę nałożą! Chciałabym, by moje dzieci potrafiły się tak zmotywować, ale widzę niechęć jak tylko podczas prób coś pójdzie nie po ich myśli. Jest smutek, płacz, zniechęcenie. Nie wiem co mogę zrobić, może ta książka wskaże odpowiedni kierunek?

 • Anna Wieczorek

  Jestem mamą 7 latki i 4 miesięcznej Hani. Dzięki tej książce umiałabym lepiej zrozumieć zachowanie mojej starszej córki,jej nastroje,obawy,lęki i nauczyłabym się skutecznie motywować swoje dzieci do samorealizacji i wiary w siebie i własne możliwości. Mimo że staram się to czynić każdego dnia,jednak nie zawsze się udaje..Spojrzałabym na otaczający mnie świat oczami moich dzieci by lepiej rozumieć ich wewnętrzne potrzeby , małe i duże strachy które towarzyszą im każdego dnia…Pokazałabym jak.można zrobić pewne rzeczy inaczej a z lepszym rezultatem i nie koniecznie z morzem łez w tle. Co najważniejsze..bym nie popełniła dotychczasowych błędów wychowawczych przy młodszej córce ,by żyło się miłej i łatwiej.
  By relacje i więź między mną a moimi dziećmi były mocne i nierozerwalne.
  Bym każdy zakończony dzień mogłabym skwitować – to był udany dzień a nie usiąść i płakać że znów się nie udało a mogłam inaczej…Każdy dorosły ma swoje słabości a w głębi siebie ma pierwiastek dziecka.. książka ta pozwoliłaby mi znów odnaleźć pełnie radości i szczęścia jakim jest bycie szczęśliwym Dzieckiem…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *