Czajnikowy.pl – dobra herbata

czajnikowy-pl-dobra-herbata

Czarna, zielona, czerwona a nawet żółta. HERBATA. To o niej właśnie mowa. Towarzyszy nam niemal każdego dnia. Herbata jest obecna na całym praktycznie świecie. Spotkać można nielicznych, dla których filiżanka herbaty nie kojarzy się pozytywnie. Herbata jest doskonałą okazją do rodzinnych dyskusji, do spotkania w gronie znajomych, w końcu do rozmów o interesach. Ale ile tak naprawdę wiemy o herbacie?

Oczywiście dla większości jest to po prostu jeden z napojów. Krótka chwila wytchnienia czy okazja, by rozgrzać przemarznięty organizm. Herbata to jednak zdecydowanie coś więcej. To długa i ciekawa historia, która przeplata się z burzliwą historią ludzkości. To również część kultury a nawet religijnego kultu. To również nieprzemijająca moda, która co rusz powraca w nowej, coraz bardziej nowoczesnej odsłonie.

Rafał Przybylok, pasjonat herbaty właśnie, popularyzator herbacianej kultury, publikujący teksty na portalu Czajnikowy.pl a także właściciel herbaciarni w Zabrzu jest autorem książki, która w ostatnim czasie zdominowała całkowicie mój czytelniczy czas. Czajnikowy.pl – dobra herbata, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Nasza Księgarnia to niezwykła książka, która w całości poświęcona została herbacie i pasji, którą ona wywołuje.

Ile tak naprawdę wiemy o herbacie?

Pięknie wydana, pełna niezwykłych zdjęć, przepełniona pasją i miłością książka to prawdziwe kompendium wiedzy na temat herbaty, które przypadnie do gustu nie tylko herbacianym pasjonatom, lecz także każdemu, kto chce wiedzieć choć trochę na temat tej niezwykłej rośliny, która w znaczący sposób wpłynęła na ludzkość i jej historię.

Rafał Przybylok z zaraźliwym wręcz entuzjazmem opowiada o herbacie. Dzieli się ze swym czytelnikiem nie tylko wiedzą, lecz również kartka za kartką zaszczepia w nim małe sadzonki prawdziwej pasji. Z książki dowiemy się jakie wyróżniamy rodzaje herbaty, czym się od siebie równią, jakie mają właściwości, gdzie są uprawiane, gdzie znajdziemy ich entuzjastów. Poznamy historię herbaty oraz w jaki sposób podbijała świat. Autor przybliży również związane z herbatą legendy. Wraz z herbatą zwiedzimy świat, poznamy jak bardzo wpływa na poszczególne rejony Ziemi. Rafał Przybylok zdradzi również garść przepisów, według których ludzie w różnych zakątkach świata przygotowują swe ulubione rodzaje herbat. W końcu też poznamy co tak naprawdę herbatą nie jest.

Czajnikowy.pl – dobra herbata – czy warto sięgnąć?

Czajnikowy.pl – dobra herbata to książka napisana z ogromną pasją, którą po prostu czuć na każdej stronie. To lektura bardzo lekka, mimo obfitości informacji, w odbiorze, po którą zdecydowanie wato sięgnąć, by pogłębić swą wiedzę na temat herbaty i zarazić się do niej miłością. Czyta się błyskawicznie, z niekłamaną przyjemnością. Polecam.

Czajnikowy.pl – dobra herbata, Rafał Przybylok, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

6 komentarzy

 1. Asia

  Zamówione, Twój opis mnie zachęcił, zobaczymy jak będzie na żywo 😉

  25 . Cze . 2017
  • Joanna - Krzywa Prosta

   Nie powinnaś być rozczarowana 🙂 Zupełnie nie byłam pasjonatką czytania o herbacie… Podkreślam… Nie byłam 🙂

   25 . Cze . 2017
 2. www.nieperfekcyjnie.pl

  Uwielbiam herbatę (chociaż dużo bardziej kocham kawę), więc chętnie sięgnęłabym po tę lekturę – do herbaty idealna! 😉

  25 . Cze . 2017
  • Joanna - Krzywa Prosta

   Do czasu lektury książki również moim numerem 1 była kawa… i się zakochałam w herbacie 🙂

   25 . Cze . 2017
 3. Sisters92

  Herbatę lubimy, więc z chęcią zapoznamy się z tą pozycją 🙂

  25 . Cze . 2017
  • Joanna - Krzywa Prosta

   Zdecydowanie polecam 🙂

   25 . Cze . 2017

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *