piękna na zawsze
Literatura,  Uroda

Piękna na zawsze – jak wydobyć i zatrzymać piękno

Każda z kobiet, i nie tylko zresztą kobiet, chce wyglądać młodo i pięknie. I chce, by ten stan trwał jak najdłużej, a właściwie, by nigdy się nie skończył. Niestety nic co dobre, nie trwa wiecznie. Z każdym kolejnym rokiem coraz więcej czasu poświęcamy na oglądanie twarzy w lustrze i dostrzeganie pojawiających się na niej efektów coraz bardziej pędzącego czasu. Niegdyś gładka skóra, teraz pokrywa się delikatną siateczką zmarszczek, które opowiadają coraz bardziej rozbudowaną historię chwil szczęścia przeplatanych chwilami smutku. Nie tylko zresztą starzeje się twarz. Ciało traci na gibkości i sprężystości. Z biegiem czasu mięśnie nie odpowiadają już tak ochoczo na nasz wysiłek. Czas leci. Niestety.

Piękna na zawsze?

Próbując zniwelować efekty upływającego czasu, niejednokrotnie sięgamy po metody wręcz ekstremalne. Operacje plastyczne, podciąganie sobie tego czy owego, są wręcz na porządku dziennym i to nie tylko pośród próbujących ratować swą karierę gwiazd Hollywood. Czy jednak trzeba sięgać po aż tak drastyczne metody, by cieszyć się pięknym i zdrowym wyglądem mimo upływu kolejnych lat? Odpowiedź na to pytanie znaleźć można w książce Sophie Uliano Piękna na zawsze. Prosty 30-dniowy program jak wydobyć i zatrzymać piękno wewnętrzne i zewnętrzne, która w 2016 roku ukazała się na polskim rynku nakładem Wydawnictwa Vital.

Piękna na zawsze to rozbudowany poradnik, którego autorka w sposób bardzo wyczerpujący daje wskazówki, w jaki sposób zniwelować efekty upływającego czasu poprzez codzienną pielęgnację ciała, odpowiednią dietę, ćwiczenia fizyczne, a także pracę nad uzyskaniem wewnętrznego spokoju i emocjonalnej równowagi.

Po pierwsze autorka już na samym początku proponuje, by spojrzeć na siebie samą bardziej przychylnym okiem i uznać, że mimo upływu czasu nadal jesteśmy piękne. Po drugie wskazuje, że sporo naszego piękna pozostaje tak naprawdę w ukryciu i warto to piękno wydobyć. Po trzecie krok po kroku uczy, co robić, by być piękną mimo upływu czasu.

Pielęgnacja i nie tylko

W drodze do celu, jakim jest bycie piękną, Sophie Uliano bardzo wiele uwagi poświęca pielęgnacji twarzy i całego ciała. Z poradnika dowiemy się, co kryje się w składzie używanych na co dzień kosmetyków. Po które z nich warto sięgać, a od których raczej warto trzymać się z daleka, bo mogą nam bardziej zaszkodzić niż przyczynić się do poprawy naszego wyglądu. W drodze ku pięknu nie bez znaczenia jest również codzienna dieta, i zdecydowanie nie chodzi tu o dietę odchudzającą, oraz praca nad jędrnością i sprężystością ciała, a także spokojem umysłu. Poradnik Piękna na zawsze wieńczy 30 dniowy program „Piękna na zawsze”. Jest to plan pracy nad swym wewnętrznym i zewnętrznym pięknem, który wcielić w życie można praktycznie bez żadnych wcześniejszych przygotowań, a jego efekty powinny być widoczne w dość krótkim czasie. Jeśli oczywiście do serca weźmiemy sobie rady Sophie Uliano.

Piękna na zawsze to bardzo obszerny poradnik. To kompendium wiedzy na temat codziennej troski o zdrowy i piękny wygląd. To moc praktycznych porad z zakresu pielęgnacji, diety, aktywności fizycznej czy pracy nad utrzymaniem wewnętrznego spokoju i równowagi. Całość wiedzy została przez Sophie Uliano przekazana w bardzo przystępny i prosty sposób. Poradnik czyta się bardzo przyjemnie i nawet dość skomplikowane nazwy chemicznych związków nie są aż tak straszne. Autorka wplata w treść porad i przekazywanej wiedzy swe osobiste przemyślenia, opowiada o swych osobistych doświadczeniach. Sprawia to, że staje się jeszcze bliższa swemu czytelnikowi i jest dla niego żywym przykładem, że proponowane metody rzeczywiście mogą przynieść zamierzone efekty. Mnie Sophie Uliano przekonała i z pewnością po książkę Piękna na zawsze będę sięgać regularnie. Polecam.

Piękna na zawsze. Prosty 30-dniowy program jak wydobyć i zatrzymać piękno wewnętrzne i zewnętrzne, Sophie Uliano, Wydawnictwo Vital

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *