FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem

fish-jak-polubic-swoja-prace

We współczesnym świecie praca zawodowa jest nie tylko sposobem na zapewnienie sobie bytu, na zarabianie pieniędzy i ich pożytkowanie na cele swoje i swojej rodziny. To nie tylko sposób na zapewnienie sobie względnego dobrobytu. Obecnie coraz częściej praca staje się sposobem na realizację swoich marzeń czy ambicji. Niejednokrotnie staje się połączeniem życiowych pasji z możliwością godnego i dostatniego życia.

Nie każdy jednak ma to szczęście, by robić w życiu zawodowym to, co sprawia mu największą radość, co daje osobistą satysfakcję i łechce ego. Nie każdego stać na odpowiednie wykształcenie, nie każdy też wie od początku swej zawodowej ścieżki, czego tak naprawdę chce, nie każdy ma w sobie wystarczającą ilość determinacji, by mimo niepowodzeń przeć w kierunku realizacji marzeń, nie każdemu się tak zwyczajnie, po ludzku chce.

Co rodzi frustracje?

I tu niejednokrotnie pojawia się problem. Praca, która nie jest ucieleśnieniem naszych marzeń, może być bowiem źródłem co najmniej zniechęcenia, zobojętnienia, a często też rodzi dość znacznych rozmiarów frustracje. I nawet jeśli jest się dobrze opłacanym, to nie ma gwarancji na satysfakcję zawodową. A to nie jest korzystne ani dla pracownika, ani dla zatrudniającej go firmy. Nie oszukujmy się, niezadowolony pracownik to kiepski pracownik. A co dopiero, gdy jeszcze dochodzi do tego dość mizerne wynagrodzenie. Czy to znaczy, że trzeba natychmiast zmieniać pracę?

Jak polubić swoją pracę?

Jeśli rzeczywiście praca nie daje nam w żaden sposób choć odrobiny zadowolenia czy poczucia bezpieczeństwa, to z pewnością zmiana pracy będzie dobrym posunięciem. W większości przypadków wystarczy jednak zmiana nastawienia. Wystarczy spojrzeć na wykonywaną pracę pod innym kątem. Może okazać się, że w sumie nasza praca nie jest tak zła, jak się pierwotnie wydawało. Ba, może się okazać, że dotychczas znienawidzona praca jest całkiem ciekawa i daje satysfakcję. I tu warto sięgną po książkę FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem, której autorami są Stephen C. Lundin, Harry Paul oraz John Christensen. Książka ukazała się w zeszłym roku nakładem Wydawnictwa Studio Emka.

FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem to ubrany w postać alegorycznej opowieści poradnik jak polubić swą pracę, jak czerpać z niej na co dzień satysfakcję a wszystko to za sprawą zmiany nastawienia i spojrzenia na sprawy zawodowe z zupełnie innej, lepszej, bardziej przyjaznej perspektywy. Jak jednak to nastawienie zmienić dowiecie się już z samej książki, której lektura jest ciekawa i motywująca zarazem.

Alegoria, która motywuje

Do większości „pozytywnie” nastawionych poradników autorów zza oceanu podchodzę ze sporą rezerwą. Z FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem było zresztą podobnie. Amerykański sposób myślenia jest zupełnie inny niż europejski czy nasz polski. Tam również panuje odmienna kultura pracy. Mimo to rady zawarte w książce można śmiało wcielić w życie na rodzimym gruncie i w polskich realiach zatrudnienia. Z książki bije mocno amerykański optymizm i otwartość, tak czasem obce na naszym gruncie, jednak warto lekturę przeczytać, przemyśleć i zacząć dobre rady wcielać w życie. Zawarte w niej porady są bowiem uniwersalne i możliwe do zastosowania praktycznie w każdym rodzaju pracy. Zresztą zasady przedstawione w książce warto stosować w codziennym życiu. Polecam.

FISH! Jak polubić swoją pracę i skutecznie zarządzać zespołem, Stephen C. Lundin, Harry Paul, John Christensen, Wydawnictwo Studio Emka

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

1 Comment

  1. Sisters92

    Zapowiada się interesująco. Z chęcią zapoznamy się z ta pozycją.

    30 . Maj . 2017

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *