prezenty na dzień mamy
Lifestyle

Z bycia mamą się nie wyrasta

Kiedy byłam małą dziewczynką, wydawało mi się, że ten stan będzie trwał wiecznie, że zawsze będę mała, a zanim dorosnę minie bardzo dużo czasu. Jak się jednak okazuje, nic nie trwa wiecznie. Dorosłam i to nawet szybciej niż się tego spodziewałam. Nie zmieniło się jednak jedno. Dla mojej mamy zawsze będę choć trochę tą małą dziewczynką sprzed 30 lat, bo z bycia mamą się przecież nie wyrasta…

Dzieciństwo to czas wypełniony beztroską, kiedy wszelkiego rodzaju zmartwienia nie zawracają dziecięcej głowy. To dorośli walczą ze światem i pokonują napotykane po drodze trudy. Dla dziecka rodzice to prawdziwi bohaterowie. Mama to dzielna królewna a tata to waleczny rycerz. Oboje dają poczucie bezpieczeństwa i troszczą się wspólnie o dziecięce szczęście.

Czas jednak mija. Dzieci dorastają. Szkoła, nowi koledzy, przyjaciele, nowe pasje, pierwsze sympatie sprawiają, że czas spędzany z rodzicami coraz bardziej się kurczy. Wyrywane po trosze poczucie wolności sprawia, że młody człowiek czuje się coraz bardziej dorosły. Mama i tata to już nie królewna i dzielny rycerz…

Z bycia mamą się nie wyrasta

Zmieniamy się… Ja się zmieniłam. Już nie jestem małą Asią, która radośnie bawi się z kolegami w piaskownicy. Jednak dla mojej mamy będę zawsze, choć odrobinę jej małą dziewczynką. Zawsze już będzie we mnie widziała tą małą Asię, która zakładała jej dorosłą sukienkę, buty i czerwoną pomadką malowała usta. Zawsze w mojej mamie będzie troska o to, by było mi dobrze na świecie, by nic mnie złego nie spotkało, by w razie potrzeby przed wszelkim złem mnie ochronić.

Tak to chyba już mamy mają. Zrozumiałam to, kiedy sama zostałam mamą. Moi synowie, choć nadal mali, już nie są tak bezbronni, niesamodzielni, zależni ode mnie. Z czasem będą mnie potrzebować coraz mniej. Zawsze jednak, nawet gdy będą już dorośli i założą swe rodziny, odnajdą we mnie oparcie, pocieszenie czy będą mogli liczyć na moją radę. Zawsze też będę się o nich troszczyć. Z bycia mamą się przecież nie wyrasta.

prezenty na dzień mamy

Zbliża się Dzień Mamy. Warto o swej mamie pamiętać. Warto pomyśleć o niebanalnym prezencie dla mamy. Kiedyś malowałam laurki… I te wszystkie laurki moja mama zachowała do dziś. Są powodem mojego ogromnego zażenowania, bo rysownik był ze mnie marny. Dla mej mamy są jednak nadal wyjątkowe i wspaniałe.

Z czasem dziecięce laurki zastąpiłam kwiatami, książkami, a nawet dobrej jakości napojem z procentami. W tym roku dla mojej mamy przygotowałam jednak coś wyjątkowego.

Wyjątkowy prezent na Dzień Mamy

Nie mieszkamy daleko od siebie, niemniej nie widujemy się codziennie. Dlatego w tym roku moim prezentem na Dzień Mamy będzie przygotowana wraz z PRINTU fotoksiążka. To zapis uchwyconych przeze mnie, fotografa-amatora, szczęśliwych momentów mojej rodziny, a zwłaszcza chwil radości moich synów, a wnuków mej mamy – Janka i Filipa. Będziemy nadal daleko, a jednak odrobinę bliżej.

prezenty na dzień mamy

Fotoksiążka to pomysł niebanalny. Wymaga włożenia w jej stworzenie odrobiny serca… Nie potrzeba talentu plastycznego. Wystarczy trochę zdjęć, odrobina czasu… Można wybierać spośród wielu przygotowanych przez grafików szablonów, również tych stworzonych z myślą właśnie o Dniu Mamy. Można wybierać spośród różnych rodzajów formatów, okładek, ilości stron… W końcu… Wszystko można zrobić od podstaw, zupełnie po swojemu. Ogranicza nas prawie wyłącznie nasza własna wyobraźnia.

prezenty na dzień mamy

Sama zdecydowałam się skorzystać z gotowego szablonu, który zwyczajnie mnie zachwycił i mam nadzieję, że również mojej mamie przypadnie do gustu. Ostatnio pokochałam fotoksiążki. To świetny sposób, by uchwycić wspomnienia, a także dać komuś ważnemu wyjątkowy prezent.

Na koniec mała niespodzianka dla Czytelników Krzywej Prostej!

Specjalnie dla Was firma Printu przygotowała kod rabatowy, który upoważnia do 47% zniżki na dowolną Fotoksiążkę PRINTU.

Wystarczy kliknąć w link, podać swe imię i adres mail, a za chwilę kod ze zniżką zamelduje się w Twojej skrzynce. Proste? Pewnie!

A jakie są Wasze pomysły na prezent z okazji Dnia Mamy?

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *