Powiem ci co widzę
Dziecko,  Gry i zabawy

Powiem ci co widzę czyli walczymy z nudą

Wiosna nadeszła, pogoda jednak nadal nas nie rozpieszcza. Kiedy nie pada, to wieje i nawet pięknie świecące słońce przy tak niestabilnej i raczej zimowej pogodzie nie zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wiosna bez wiosny daje się zaś najbardziej we znaki dzieciom, zwłaszcza tym najmłodszym. Warto zatem tak zorganizować czas w domowym zaciszu, by ani na chwilę nie dopadła młodych domowników nuda.

Powiem ci co widzę

Dziś mam zatem dla rodziców i ich dzieci najmłodszych wiekiem zabawkę edukacyjną, z którą nuda nie będzie straszna. Dzięki uczestnictwu w spotkaniu blogerek w Gdyni w moje i mojego młodszego syna ręce trafiła zabawka – pomoc dydaktyczna Powiem ci co widzę. Firma Alexander stworzyła tę grę-zabawę z myślą o najmłodszych. Jest ona bowiem przeznaczona dla dzieci w wieku już 1+.

Co znajdziemy w pudełku?

W opakowaniu znajdziemy 32 plansze. Każda z nich prezentuje obiekty z otaczającego nas i nasze dziecko otoczenia. Plansze od 1-7 to plansze Nazwy, plansza 8 – Czynności, plansza 9 – Położenie, plansze 10-15 Cechy, plansze 16-24 – Liczba pojedyncza i liczba mnoga, plansze od 25-32 to zaś Rzeczowniki w mianowniku i dopełniaczu.

Powiem ci co widzę

Kolorowe, ciekawe i bardzo przyjemne dla oka obrazki, które zdobią poszczególne tablice, są doskonałym pretekstem do nauki połączonej z ciekawą zabawą. Dziecko poznaje nowe słowa określające osoby, zwierzęta, przedmioty, czynności. Zaznajamia się ze wyrazami wskazującymi na położenie w przestrzeni czy cechy prezentowanych na ilustracjach obiektów. Przy okazji, w zasadzie mimochodem, zaznajamia się z zasadami gramatyki języka polskiego. Dziecko poznaje też słowa w liczbie pojedynczej i mnogiej, a także w sposób naturalny uczy się odmiany rzeczowników przez przypadki – mianownik i dopełniacz.

Powiem ci co widzę

Do tej zabawki-pomocy dydaktycznej dołączona jest szczegółowa instrukcja. Pokazuje ona krok po kroku jak z Powiem ci co widzę korzystać, by zabawa przyniosła jak najlepsze efekty i zapewniła maksimum rozrywki.

Powiem ci co widzę pozwala na atrakcyjne dla dziecka i rodzica spędzenie czasu. Daje zabawę połączoną z walorami edukacyjnymi. W dodatku gra-zabawka edukacyjna jest starannie, dokładnie i bardzo estetycznie wykonana. Karty nie ulegną przez długi czas niszczącym działaniom dziecięcych rączek. Są one dość duże, obrazki na nich zamieszczone bardzo wyraźne. Z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Polecam.

Powiem ci co widzę, Z.P. “ALEXANDER”

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *