Spotkajmy się w Gdyni
Dziecko,  Gry i zabawy,  Nauka

FISZKI – sposób na angielski dla małych i dużych

Na naukę nigdy nie jest za późno. Myślę też, że z nauką wielu rzeczy nigdy nie jest też zbyt wcześnie, zwłaszcza, gdy mówimy o nauce języków obcych. Doskonałym dowodem na to są choćby dzieci wychowywane w rodzinach dwu, a nawet wielojęzycznych. Już najmniejsze brzdące zaczynają najpierw rozumieć, później zaś mówić w językach, które na co dzień są w użyciu w ich rodzinnych domach. Płynnie potrafią przestawiać zarówno rozumienie, jak i czynne posługiwanie się tymi językami.

Warto zatem wcześnie zacząć oswajać dziecko z językiem obcym, by w przyszłości jego znajomość była czymś naturalnym, a nie wymuszoną umiejętnością wpajaną podczas zajęć lekcyjnych. W taki dość naturalny sposób mój synek uczy się języka angielskiego w przedszkolu. Na razie jest to przede wszystkim językowa zabawa, która jednakże przynosi zadziwiające wręcz rezultaty i synek każdego dnia zaskakuje mnie tym, jak wiele już potrafi i jak wielką radość czerpie ze zdobywanej wiedzy.

Ostatnio dzięki uczestnictwie w wydarzeniu Spotkajmy się w Gdyni w moje ręce trafił bardzo ciekawy zestaw fiszek do nauki języka angielskiego. I myślę, że to doskonały pretekst, by również w domu zacząć coś robić, by nauka języka angielskiego dawała jeszcze lepsze rezultaty, a jednocześnie stała się pretekstem do doskonałej zabawy.

Fiszki dla rodzica

Czasowniki frazowe

Dzięki spotkaniu w moje ręce trafiły Fiszki obrazkowe – Czasowniki frazowe. To zestaw 50 kart obrazkowych. Na awersie każdej karty odnajdziemy hasło w języku polskim, na rewersie zaś tłumaczenie na język angielski. Podczas nauki należy najpierw przeczytać polską stronę, a następnie angielską i starać się zapamiętać hasło. 50 fiszek to 50 czasowników frazowych. Każda karta to jedno hasło, jego fonetyczna wymowa, tłumaczenie oraz kilka praktycznych przykładów. By nie było nudno każda fiszka zawiera ułatwiającą zapamiętanie ilustrację. Dodatkowo dzięki specjalnemu kodowi dostajemy możliwość skorzystania z nagrań mp3, programu pc oraz testów online.

Myślę, że od tej chwili nauka niełatwych przecież czasowników frazowych będzie o wiele bardziej przyjemna i owocna zarazem. Dobór czasowników jest jak najbardziej dostosowany do codziennych potrzeb językowych. To czasowniki bardzo często stosowane na co dzień, których znajomość może jednak w wersji angielskiej nastręczać pewne trudności.

czasowniki frazowe

Fiszki dla malucha

Angielski dla malucha

Fiszki są też bardzo fajnym sposobem na poszerzanie wiedzy językowej dziecka, nawet już tego dość małego. W nasze ręce dzięki spotkaniu w Gdyni trafiły Fiszki obrazkowe – Angielski dla malucha. Zestaw tych fiszek przeznaczony jest dla dzieci w wieku od lat 3. To 50 kart, na których zawarto 50 pierwszych słówek łatwych do nauczenia się przez malucha. Znajdziemy pośród nich psa, kota, krowę, małpę czy jabłko, a nawet czarownicę. Obrazki są kolorowe, radosne i przyciągają po prostu wzrok dziecka. Hasła są duże, wyraźne. Łatwo je odczytać. Dzięki specjalnemu kodowi otrzymujemy również dostęp do nagrań mp3, programu pc (gra typu memo) a także scenariuszy gier (poradnik, który przedstawia zagadnienia teoretyczne związane z nauczaniem małych dzieci). Warto bowiem naukę słownictwa z maluchem urozmaicać.

angielski dla malucha

Fiszki dla dzieci trochę starszych

Fiszki zwierzęta + Kwartet

Z myślą o nich stworzono Fiszki zwierzęta + Kwartet. To nauka języka angielskiego dla dzieci w wieku 4+. Fiszki te są połączeniem nauki z grą karcianą. Fiszki za pomocą barwnych kart uczą dziecko angielskich nazw zwierząt. Znajdziemy tu dinozaura, krokodyla czy wielbłąda. Kwartet to zaś gra karciana, która nie tylko zapoznaje dziecko z nowymi, angielskimi słówkami, ale i poszerza jego wiedzę o świecie zwierząt i pozwala przy tym na doskonałą zabawę. Również i w tym przypadku, z pomocą specjalnego kodu, otrzymujemy dostęp do materiałów dodatkowych – nagrań mp3 oraz programu pc (gra typu memo).

Fiszki kwartet

Angielski z naklejkami – Kolorowanka

Angielski z naklejkami – Kolorowanka to również propozycja dla dzieci w wieku 4+. W pudełku znajdziemy 72 naklejki, które w łatwy sposób, podczas codziennych czynności, pozwolą na naukę języka obcego. Naklejkę, na której znajdziemy kolorowy obrazek, prezentujący dany przedmiot oraz zawierającą jego angielską nazwę można nakleić na jej odpowiednik w otoczeniu dziecka, np. na lodówkę, i dzięki temu uczyć się niejako przy okazji codziennych czynności. W zestawie znajdziemy również kolorowankę, dzięki której dziecko może się uczyć angielskich słówek i bawić się jednocześnie. Zawarto w niej również porady dla rodziców, jak zmotywować dziecko do nauki języka obcego. Nauka przez zabawę to doskonały pomysł na język angielski.

angielski z naklejkami

Angielski dla starszaka

Z myślą o dzieciach w wieku 6+ przygotowano zaś Fiszki obrazkowe – Angielski dla starszaka. To 50 kart, na których odnajdziemy kolorowe i dość zabawne obrazki oraz duże, wyraźne hasła, pośród których znajdziemy królową, jesień czy żabę, a zatem przekrój zaproponowanego słownictwa jest dość szeroki. Standardowo do fiszek otrzymujemy kod do nagrań mp3, program pc oraz scenariusze gier. Na razie moi synowie są trochę za mali akurat na te fiszki. W przyszłości z pewnością będą nam pomocne.

angielski dla starszaka

Fiszki dzięki za możliwość poszerzenia umiejętności językowych.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *