motywy blogowe dla wordpressa
Blogowanie

6 kobiecych motywów blogowych dla WordPressa

Uwielbiam co jakiś czas zmieniać szatę mojego internetowego miejsca. To doskonały sposób na zmianę niewielkim kosztem, odświeżenie bloga, może nawet przyciągnięcie nowych czytelników, bo wiadomo, że pierwsze wrażenie jest bardzo ważne. To też sposób na blogową niemoc czy zniechęcenie. Zmiany są dobre. Zmiany potrafią zdziałać cuda.

Nie ustaję zatem w poszukiwaniach jeśli chodzi o przyjemne dla oka i zarazem funkcjonalne motywy dla swego bloga, który na WordPressie stoi. Ostatnio pośród zamieszczonych w oficjalnym repozytorium WordPress.org moją uwagę przyciągnęły motywy blogowe, które już na pierwszy rzut oka najbardziej będą pasować do strony prowadzonej przez piękniejszą część blogosfery.

Motywy blogowe dla WordPressa – 6 prostych, pięknych i kobiecych

1. Arouse stworzony przez Pubudu Ranjan Malalasekara

arouse

Arouse to prosty i przejrzysty motyw dla WordPressa, stworzony z myślą o blogerach. Można go zastosować do dowolnego tematu, takiego jak technologia, podróże, rozrywka, kuchnia, lifestyle, parenting itd. Jest łatwy w konfiguracji i daje sporo możliwości jeśli chodzi o dostosowanie wyglądu strony do naszych potrzeb. To motyw responsywny. Strona będzie dobrze wyglądać na dowolnym urządzeniu. To najbardziej uniwersalny spośród przedstawionych przeze mnie tu motywów. Niemniej wydaje mi się jednak bardzo kobiecy.

2. Avani, za który odpowiada premiumwp

avani

Avani to bardzo prosty,minimalistyczny motyw idealny do blogowania. Ma kilka możliwości jeśli chodzi konfigurację, m.in. jeśli chodzi o położenie sidebaru.  Również i ten motyw powinien zdać egzamin na każdym urządzeniu, na którym czytelnicy wyświetlą nasz blog.

3. Azalea od justgoodthemes

azalea

Azalea to przejrzysty i elegancji motyw blogowy. Idealnie nadaje się dla blogów lifestylowych, modowych, urodowych czy kulinarnych. To motyw w pełni responsywny. W repozytorium odnajdziemy wersję okrojoną czyli lite. Niemniej i tu jest kilka opcji edycji.

4. Beka od FancyThemes

beka

Beka to prosty, łatwy w konfiguracji i w pełni responsywny motyw, który idealnie nadaję się do zastosowania na blogu.

5. Marlin lite od VolThemes

marlin lite

Marlin lite to okrojona, jednakże nadal bardzo kusząca, wersja eleganckiego, nowoczesnego i bardzo przejrzystego motywu blogowego. Motyw ten jest w pełni responsywny. W wersji lite oferuje dwa widgety: About i Last Posts.

6. Orsay od MOOZ Themes

orsay

Orsay to przejrzysty i jasny motyw blogowy, który świetnie sprawdzi się na blogu modowym, podróżniczym czy dotyczącym lifestylu. Jest najbogatszy jeśli chodzi o konfigurację. Można dzięki niemu osiągnąć wyjątkowo przyjemny dla oka blog.

Zajrzyj również do wpisu 5 bezpłatnych motywów WordPress dla blogerów.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *