twardy orzech do zgryzienia
Dziecko,  Gry i zabawy

Twardy orzech do zgryzienia

Ostatnio prezentowałam Wam bardzo fajną grę Fabryka robotów. Była to propozycja dla graczy w wieku od 6 do 106 lat. Tym razem mam dla Was propozycję gry dla graczy odrobinę starszych i bardziej wprawionych w planszowych bojach.

Gra Twardy orzech do zgryzienia to najnowsza propozycja Wydawnictwa Nasza Księgarnia. Autorem tej planszówki jest Nestor Romeral Andres. Ilustracje do niej stworzył zaś Tomek Larek.

Dwustronna plansza – dwie opcje rozgrywki

Twardy orzech do zgryzienia to propozycja dla graczy w wieku od 8 do 108 lat. Przewidziano dwa rodzaje rozgrywki, w zależności od ilości graczy. Sercem gry jest bowiem dwustronna plansza. Jedna strona to propozycja dla czterech graczy, druga dla dwóch. Czas rozgrywki to mniej więcej 20 minut. W skład zestawu wchodzi dwustronna plansza, cztery drewniane pionki o kształcie wiewiórek oraz 60 żetonów z orzechami, które należy zbierać podczas rozgrywki. W zestawie znajdziemy również specjalną kartę MEGAMOCY, którą wykorzystać można grając w dowolną grę.

twardy orzech do zgryzienia

Liczy się taktyka

Celem, gry Twardy orzech do zgryzienia jest zgromadzenie jak największej liczby orzechów. Zwycięzcą zostaje ten, kto opracuje najlepszą taktykę przemieszczania się po planszy, a jego wiewiórka, skacząc z gałęzi na gałąź, zbierze jak najwięcej orzechów z pól, na których się zatrzyma. Nie jest to wcale takie proste i wymaga od gracza umiejętności skupienia, logicznego myślenia, przewidywania i podejmowania trafnych decyzji. Cały trud się jednak bardzo opłaca, bo w rezultacie gracz otrzymuje mnóstwo wyśmienitej i rozwijającej zabawy, który uczy cierpliwości i pobudza szare komórki do wytężonej pracy.

Nie tylko ciekawy pomysł

Twardy orzech do zgryzienia wyróżnia nie tylko świetny pomysł na spędzenie wolnego czasu, lecz również staranność wykonania. Gra jest po prostu bardzo ładna i wytrzymała. Zwraca uwagę dbałość o detale. Nie ma mowy o niedoróbkach. Twardy karton, który zastosowano do wykonania planszy, żetonów oraz pudełka, drewniane pionki oraz woreczek z naturalnego włókna są źródłem dodatkowej radości. W Twardy orzech do zgryzienia po prostu gra się z prawdziwą przyjemnością. Doskonale też sprawdzi się w roli prezentu. Polecam.

Twardy orzech do zgryzienia, Nestor Romeral Andres, Tomek Larek, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Grę do recenzji udostępniło Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *