Monopoly Junior
Dziecko,  Gry i zabawy

Monopoly Junior – zabawa dla całej rodziny

Gra Monopoly to już klasyka pośród gier strategicznych. Pamiętam, że po raz pierwszy zagrałam w „monopol” będąc gówniarą z podstawówki a gra toczyła się na ekranie telewizora podpiętego pod moje ukochane Commodore 64. Ile to wtedy było emocji, ile ekscytacji, ile dramatu i śmiechu, gdy raz po raz gracz trafiał do więzienia. Co ciekawe nigdy w planszową wersję gry nie zagrałam. Dopiero potomek uświadomił mi, że Monopoly może stać się świetnym sposobem na nudę i wspólne spędzenie czasu z dzieckiem a ja będę się przy tym bawić jak dziecko.

Gra Monopoly Junior to wersja light klasycznej planszówki stworzona z myślą o najmłodszych graczach. Przemawiają za tym zminiaturyzowane rozmiary planszy, ograniczona ilość miejsc do kupienia na niej, ich czytelność i łatwość w identyfikacji dla najmłodszych a także wesołe pionki rodem z dziecięcych bajek, które z pewnością przypadną dzieciakom do gustu. Podstawowe zasady gry się jednak nie zmieniają. Chodzi o to, by zdobyć jak najwięcej miejscówek na planszy, zgromadzić najwięcej środków finansowych i jak najdłużej utrzymać się w grze. A przy tym doskonale się również bawić.

Kim będziesz?

W Monopoly Junior gracze mają do wyboru cztery różne pionki – psa, autko, łódkę oraz kotka. Wykupioną miejscówkę gracz oznacza kartonikiem z podobizną postaci, w którą się wcielił w grze. Zakupów robi za pomocą monopolowej waluty. Pośród pól na planszy znajdziemy m.in. muzeum, bibliotekę, ulicę Belwederską, Aleje Jerozolimskie, sklep z cukierkami czy basen. Tu także znajdują się pola „szansy”, które albo polepszają sytuację albo wpędzają gracza w tarapaty oraz więzienie, do którego chcąc nie chcąc się jednak trafia.

Monopoly junior

Tylko dla dzieci?

Gra przeznaczona jest dla graczy w wieku co najmniej lat 5, choć z całą pewnością rezolutny czterolatek da sobie w grze doskonale radę, świetnie się przy tym bawiąc. Maksymalna liczba graczy to czterech, minimalna zaś dwóch. Monopoly Junior zdecydowanie polecam dzieciom i ich rodzicom. Dziecko w sposób ciekawy spędza czas, a przy okazji uczy się liczyć oraz przewidywać. Uczy się też cierpliwości i wytrwałości. Mimo że jest to mocno uproszczona wersja gry, również rodzic nie powinien poczuć nudy ani przez chwilę. Będzie się za to doskonale bawić.

Na rynku grę Monopoly Junior można znaleźć w wersji prezentowanej w niniejszym wpisie a także w wersji m.in.: Monopoly Junior My Little Pony, Monopoly Junior Peppa Pig czy też Monopoly Junior Frozen.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *