250 smoczych zagadek
Dziecko,  Książki

250 smoczych zagadek czyli nauka nie jest nudna

Dzieci uwielbiają smoki. Kochają opowieści o baśniowych stworach, tych lepszych i bardziej przyjaznych i tych trochę gorszych i straszniejszych. Dzieciaki z zapartym tchem i wypiekami na policzkach śledzą opowieści o dzielnych rycerzach toczących zaciekłe boje o uwięzione w wierzy księżniczki, gdzie w końcu smok zostaje pokonany, a w wersji bardziej współczesnej i oryginalnej stanie się w ostatecznym rozrachunku niezastąpionym sprzymierzeńcem w walce z jeszcze większym przeciwnikiem.

Dzieci uwielbiają też stwory mniej mityczne, lecz równie odległe. Jest coś, co sprawia, że gdy powiemy słowo dinozaur w niejednym dziecięcym, i nie tylko dziecięcym, oku zaświeci iskierka ogromnej fascynacji. I trudno się w sumie temu dziwić. Mityczne czy prehistoryczne stworzenia jak dinozaury właśnie pochodzą ze świata, który dawno już przestał istnieć, bądź istniał jedynie w legendach. To świat niesamowity i tajemniczy, który pobudza dziecięcą wyobraźnię.

O smokach i dinozaurach

O smokach i dinozaurach napisano sporo książek, nakręcono mnóstwo filmów. Smoki i dinozaury stały się również początkiem doskonałej zabawy połączonej ze sporą dawką nauki w niejednej książce aktywizacyjnej dla dzieci. Wiadomo nie od dziś, że najlepszą metodą nauki jest właśnie zabawa, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Jedną z takich książek jest 250 smoczych zagadek autorstwa Aleksandry Goleckiej-Mazur, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adamada.

250 smoczych zagadek to doskonały sposób na naukę matematyki, logiki, ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji czy nawet usprawnianie umiejętności manualnych. Na kartach tego opracowania znajdziemy pomysłowe zagadki i zadania, które przyciągają ciekawą formą, są barwne, radosne i z pewnością dadzą mnóstwo frajdy najmłodszym użytkownikom. A przy okazji wprowadzą ich do świata nauki, robiąc to jakoby przy okazji dobrej zabawy a to w edukacji młodego pokolenia jest bardzo ważne.

Matematyka jest fajna

Na kartach 250 smoczych zagadek dziecko będzie wraz ze smokami i dinozaurami pokonywać kręte labirynty, odnajdywać różnice pomiędzy podobnymi obrazkami, liczyć smoki, dinozaury i inne zwierzęta, łączyć cyferki, by stworzyć ukryty obrazek, łączyć zwierzątka w zbiory, kolorować dinozaury czy doklejać brakujące części smoków. A to zaledwie ułamek wszystkich zabaw, które odnajdziemy w książce.

Opracowanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Zagadki i zadania mają zróżnicowany poziom trudności. Dzięki temu zarówno młodsze jak i starsze dzieci mają szansę na doskonałą zabawę i sporą dawkę wiedzy, zdobywania nowych umiejętności i szlifowania tych zdobytych już wcześniej. Młodsze dziecko nie poczuje frustracji, że zadania je przerastają. Starsze nie będzie się zaś nudzić.

Jeśli zatem dziecko uwielbia smoki, dinozaury i doskonałą zabawę przez wiele godzin, która poszerzy jego, przede wszystkim, matematyczno-logiczne umiejętności warto sięgnąć po 250 smoczych zagadek.

250 smoczych zagadek, Aleksandry Golecka-Mazur, Wydawnictwo Adamada

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *