250 smoczych zagadek czyli nauka nie jest nudna

250-smoczych-zagadek

Dzieci uwielbiają smoki. Kochają opowieści o baśniowych stworach, tych lepszych i bardziej przyjaznych i tych trochę gorszych i straszniejszych. Dzieciaki z zapartym tchem i wypiekami na policzkach śledzą opowieści o dzielnych rycerzach toczących zaciekłe boje o uwięzione w wierzy księżniczki, gdzie w końcu smok zostaje pokonany, a w wersji bardziej współczesnej i oryginalnej stanie się w ostatecznym rozrachunku niezastąpionym sprzymierzeńcem w walce z jeszcze większym przeciwnikiem.

Dzieci uwielbiają też stwory mniej mityczne, lecz równie odległe. Jest coś, co sprawia, że gdy powiemy słowo dinozaur w niejednym dziecięcym, i nie tylko dziecięcym, oku zaświeci iskierka ogromnej fascynacji. I trudno się w sumie temu dziwić. Mityczne czy prehistoryczne stworzenia jak dinozaury właśnie pochodzą ze świata, który dawno już przestał istnieć, bądź istniał jedynie w legendach. To świat niesamowity i tajemniczy, który pobudza dziecięcą wyobraźnię.

O smokach i dinozaurach

O smokach i dinozaurach napisano sporo książek, nakręcono mnóstwo filmów. Smoki i dinozaury stały się również początkiem doskonałej zabawy połączonej ze sporą dawką nauki w niejednej książce aktywizacyjnej dla dzieci. Wiadomo nie od dziś, że najlepszą metodą nauki jest właśnie zabawa, zwłaszcza jeśli chodzi o dzieci. Jedną z takich książek jest 250 smoczych zagadek autorstwa Aleksandry Goleckiej-Mazur, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adamada.

250 smoczych zagadek to doskonały sposób na naukę matematyki, logiki, ćwiczenie spostrzegawczości i koncentracji czy nawet usprawnianie umiejętności manualnych. Na kartach tego opracowania znajdziemy pomysłowe zagadki i zadania, które przyciągają ciekawą formą, są barwne, radosne i z pewnością dadzą mnóstwo frajdy najmłodszym użytkownikom. A przy okazji wprowadzą ich do świata nauki, robiąc to jakoby przy okazji dobrej zabawy a to w edukacji młodego pokolenia jest bardzo ważne.

Matematyka jest fajna

Na kartach 250 smoczych zagadek dziecko będzie wraz ze smokami i dinozaurami pokonywać kręte labirynty, odnajdywać różnice pomiędzy podobnymi obrazkami, liczyć smoki, dinozaury i inne zwierzęta, łączyć cyferki, by stworzyć ukryty obrazek, łączyć zwierzątka w zbiory, kolorować dinozaury czy doklejać brakujące części smoków. A to zaledwie ułamek wszystkich zabaw, które odnajdziemy w książce.

Opracowanie przeznaczone jest dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Zagadki i zadania mają zróżnicowany poziom trudności. Dzięki temu zarówno młodsze jak i starsze dzieci mają szansę na doskonałą zabawę i sporą dawkę wiedzy, zdobywania nowych umiejętności i szlifowania tych zdobytych już wcześniej. Młodsze dziecko nie poczuje frustracji, że zadania je przerastają. Starsze nie będzie się zaś nudzić.

Jeśli zatem dziecko uwielbia smoki, dinozaury i doskonałą zabawę przez wiele godzin, która poszerzy jego, przede wszystkim, matematyczno-logiczne umiejętności warto sięgnąć po 250 smoczych zagadek.

250 smoczych zagadek, Aleksandry Golecka-Mazur, Wydawnictwo Adamada

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

1 Comment

  1. Sisters92

    Fajna publikacja. Nawet my uwielbiamy smoki 🙂

    02 . Mar . 2017

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *