Edward i jego wielkie odkrycie
Dziecko,  Książki

Edward i jego wielkie odkrycie

O przyjaźni trzeba i warto rozmawiać, zwłaszcza z dziećmi. Przyjaźń jest czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Warto poszukiwać przyjaciół, a gdy się ich już ma, warto o nich i o łączącą nić porozumienia i wzajemnego zrozumienia dbać. Tego wszystkiego trzeba się jednak najpierw nauczyć. A naukę czym jest przyjaźń, jak jest w życiu człowieka ważna i jak należy ją pielęgnować warto zaczynać już od najwcześniejszych lat.

Jednym z najlepszych sposobów nauki jest uczenie się poprzez interesującą, mądrą i dającą do myślenia lekturę. Tym razem ciekawą historię o przyjaźni poznamy wraz z najmłodszymi czytelnikami dzięki książce Edward i jego wielkie odkrycie, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adamada. Jak przeczytamy na jej okładce lekturę tę „odważnie napisały i zilustrowały” Rebecca Mcritchie oraz Celeste Hulme.

Edward, niespełniony odkrywca

Edward pochodził ze znamienitej rodziny archeologów. Archeologiem była jego mama. Archeologiem był również jego tata. Nie inaczej było też i z jego dziadkami. I każdy z tych archeologów wsławił się jakimś ważnym odkryciem. Inaczej było jednak z Edwardem. W swoim życiu nie odkrył niczego istotnego. Ani jednej skamieliny, ani jednej kości, nawet najmniejszego, prawie nieistotnego skarbu. Niczego. I czuł się z tym bardzo źle. Czuł, że zawiódł i jest niewiele wart. Pewnego dnia jednak wszystko się zmieniło. Pewnego dnia bowiem Edward-archeolog odkrył niezwykłe jajo. I to zupełnie przypadkiem. Mały odkrywca marzył, by z jaja wykluło się niezwykłe zwierze. Przynajmniej dinozaur. Zaopiekował się więc jajem i o nie dbał. Gdy w końcu z jaja coś się wykluło, okazało się, że krył się w nim ptak. Ptak ten wszędzie chodził z Edwardem, pomagał mu i pokochał go całym swym ptasim sercem. Z ptakiem było jednak coś nie tak. Nie potrafił latać. To niezmiernie zasmuciło Edwarda. Jego pierwsze odkrycie okazało się bowiem zupełnie nieudane. Na całe szczęście Edward w końcu odkrył to, co jest naprawdę ważne – prawdziwą przyjaźń.

Nietuzinkowa opowieść i piękne ilustracje

Edward i jego wielkie odkrycie to krótka, nietuzinkowa opowieść, która w niewielkiej ilości słów niesie w sobie bardzo ważne przesłanie. Książeczka w sposób bardzo prosty w odbiorze dla małego czytelnika uczy go, jak ważna dla każdego jest przyjaźń. Pokazuje jak powstaje ta niezwykła więź. Uczy, że właśnie przyjaźni i prawdziwych przyjaciół warto szukać. I to przyjaźń jest prawdziwą wartością a prawdziwi przyjaciele są najwspanialszym, najbardziej wartościowym skarbem. Całość nauki zamknięta jest zaś w ciekawej historii, dodatkowo wzbogaconej bardzo ładnymi i przyciągającymi uwagę ilustracjami, które bardzo mocno podnoszą atrakcyjność zawartych na kartach książki Edward i jego wielkie odkrycie słów. Książka z pewnością przypadnie do gustu młodym czytelnikom. Da im sporo zabawy, pobudzi dziecięcą wyobraźnię a przy okazji nauczy kilku ważnych, życiowych prawd. Polecam.

Edward i jego wielkie odkrycie, Rebecca Mcritchie, Celeste Hulme, Wydawnictwo Adamada

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *