Edward i jego wielkie odkrycie

edward-i-jego-wielkie-odkrycie

O przyjaźni trzeba i warto rozmawiać, zwłaszcza z dziećmi. Przyjaźń jest czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym. Warto poszukiwać przyjaciół, a gdy się ich już ma, warto o nich i o łączącą nić porozumienia i wzajemnego zrozumienia dbać. Tego wszystkiego trzeba się jednak najpierw nauczyć. A naukę czym jest przyjaźń, jak jest w życiu człowieka ważna i jak należy ją pielęgnować warto zaczynać już od najwcześniejszych lat.

Jednym z najlepszych sposobów nauki jest uczenie się poprzez interesującą, mądrą i dającą do myślenia lekturę. Tym razem ciekawą historię o przyjaźni poznamy wraz z najmłodszymi czytelnikami dzięki książce Edward i jego wielkie odkrycie, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adamada. Jak przeczytamy na jej okładce lekturę tę „odważnie napisały i zilustrowały” Rebecca Mcritchie oraz Celeste Hulme.

Edward, niespełniony odkrywca

Edward pochodził ze znamienitej rodziny archeologów. Archeologiem była jego mama. Archeologiem był również jego tata. Nie inaczej było też i z jego dziadkami. I każdy z tych archeologów wsławił się jakimś ważnym odkryciem. Inaczej było jednak z Edwardem. W swoim życiu nie odkrył niczego istotnego. Ani jednej skamieliny, ani jednej kości, nawet najmniejszego, prawie nieistotnego skarbu. Niczego. I czuł się z tym bardzo źle. Czuł, że zawiódł i jest niewiele wart. Pewnego dnia jednak wszystko się zmieniło. Pewnego dnia bowiem Edward-archeolog odkrył niezwykłe jajo. I to zupełnie przypadkiem. Mały odkrywca marzył, by z jaja wykluło się niezwykłe zwierze. Przynajmniej dinozaur. Zaopiekował się więc jajem i o nie dbał. Gdy w końcu z jaja coś się wykluło, okazało się, że krył się w nim ptak. Ptak ten wszędzie chodził z Edwardem, pomagał mu i pokochał go całym swym ptasim sercem. Z ptakiem było jednak coś nie tak. Nie potrafił latać. To niezmiernie zasmuciło Edwarda. Jego pierwsze odkrycie okazało się bowiem zupełnie nieudane. Na całe szczęście Edward w końcu odkrył to, co jest naprawdę ważne – prawdziwą przyjaźń.

Nietuzinkowa opowieść i piękne ilustracje

Edward i jego wielkie odkrycie to krótka, nietuzinkowa opowieść, która w niewielkiej ilości słów niesie w sobie bardzo ważne przesłanie. Książeczka w sposób bardzo prosty w odbiorze dla małego czytelnika uczy go, jak ważna dla każdego jest przyjaźń. Pokazuje jak powstaje ta niezwykła więź. Uczy, że właśnie przyjaźni i prawdziwych przyjaciół warto szukać. I to przyjaźń jest prawdziwą wartością a prawdziwi przyjaciele są najwspanialszym, najbardziej wartościowym skarbem. Całość nauki zamknięta jest zaś w ciekawej historii, dodatkowo wzbogaconej bardzo ładnymi i przyciągającymi uwagę ilustracjami, które bardzo mocno podnoszą atrakcyjność zawartych na kartach książki Edward i jego wielkie odkrycie słów. Książka z pewnością przypadnie do gustu młodym czytelnikom. Da im sporo zabawy, pobudzi dziecięcą wyobraźnię a przy okazji nauczy kilku ważnych, życiowych prawd. Polecam.

Edward i jego wielkie odkrycie, Rebecca Mcritchie, Celeste Hulme, Wydawnictwo Adamada

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

1 Comment

  1. Sisters92

    Czytałyśmy, miałyśmy, świetna pozycja 🙂

    24 . Lut . 2017

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *