Alfabet kolorowanka
Dziecko,  Książki

Alfabet. Kolorowanka czyli nauka liter pełna uśmiechu

Umiejętność czytania i pisania to wspaniała przygoda, która przed człowiekiem otwiera nowe, szerokie horyzonty. To umiejętności szalenie potrzebne we współczesnym świecie, bez których w zasadzie normalne funkcjonowanie w krajach rozwiniętych cywilizacyjnie, choć w minimalnym zakresie, nie jest obecnie praktycznie możliwe. Od najmłodszych lat otacza człowieka świat liter, które początkowo nie mają zupełnie sensu, lecz z czasem go nabierają i całkowicie odmieniają życie każdego z nas.

Dorosłemu nie raz wydaje się, że nauka pisania i czytania to zaledwie szkolna igraszka. Nic bardziej mylnego. Dla dziecka świat liter to odległy kosmos, który dopiero czeka na podbój. Warto zatem naukę pisania i czytania zacząć w sposób przemyślany, by opanowanie tych trudnych umiejętności stało się dla małego odkrywcy radosnym wyzwaniem, przygodą, której podejmuje się z uśmiechem i niegasnącym zapałem. Bo gdy raz małego wędrowca po nieznanych lądach zgłosek zniechęcimy, możemy już nigdy nie nauczyć go czerpania z umiejętności czytania i pisania prawdziwej przyjemności.

Warto zatem sięgnąć po odpowiednie pomoce, które sprawią, że nauka stanie się zabawą i prawdziwą przyjemnością, a zdobywanie kolejnych umiejętności będzie następować praktycznie bez wysiłku i z niekłamaną radością.

Podróż do świata liter z Alfabet. Kolorowanka

Jedną z takich pomocy, która bezboleśnie wprowadzi małego ucznia w świat literek może stać się książka wydana nakładem Wydawnictwa Edipresse pt. Alfabet. Kolorowanka. Autorką tekstów tej pomocnej książki jest Agnieszka Jeż. Stroną graficzną zaś zajęła się Izabella Marcinowska.

Alfabet. Kolorowanka to świetnie pomyślane połączenie nauki z zabawą. Książka ta w sposób bardzo naturalny, prosty i niezwykle przyjemny dla dziecka wprowadza go w świat liter. Nauka każdej z nich jest bardzo urozmaicona. Literki prezentowane są przez znane dzieciom z telewizji TVP ABC literkowe zwierzęta. Naukę każdej z liter rozpoczyna dowcipny, bardzo pozytywny wierszyk bądź krótka zagadka. Jest miejsce na ćwiczenie rączki w pisaniu liter. Każdej literze przyporządkowana jest również związana z literkowym zwierzątkiem kolorowanka. W książce znajdziemy również zadania do wykonania przez dziecko, jak na przykład policzenie danych zwierzątek czy dorysowanie wskazanych elementów na rysunkach, odpowiednie ułożenie rozsypanych puzzli czy odnalezienie różnic pomiędzy dwoma obrazkami. W innych zadaniach dziecko poćwiczyć może też rysowanie szlaczków.

Książka Alfabet. Kolorowanka wpływa pozytywnie na rozwój dziecięcej wyobraźni, kształtuje umiejętności manualne dziecka, uczy spostrzegawczości. Dziecko przyswaja wiedzę, poznaje świat, kształtuje w sobie nowe umiejętności i doskonale się przy tym bawi. Młodemu adeptowi sztuki czytania i pisania nie potrzeba niczego więcej. A potem już tylko pozostaje radość ze zdobytej w sposób przyjemny i prosty wiedzy.

Kolejną zaletą książki jest jej bardzo staranne wydanie. Twarda okładka, dość grube kartki z pewnością przetrwają każde stracie na drodze ku poznawaniu alfabetu i wyćwiczeniu umiejętności pisania w młodej dłoni. Polecam dzieciom i ich rodzicom. Z tą książką pisanie i czytanie jest łatwe. Daje sporo zabawy i ogrom satysfakcji.

Alfabet. Kolorowanka, Agnieszka Jeż, Izabella Marcinowska, Wydawnictwo Edipresse

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *