kuchnia dla całej rodziny
Książki,  Kuchnia

Kuchnia dla całej rodziny

Zdrowa, zbilansowana dieta to podstawa prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. To jeden z najlepszych sposobów, by przez całe życie cieszyć się zdrowiem, dobrym samopoczuciem i pełnią sprawności intelektualnej. Warto zatem o dietę dbać już od najwcześniejszych lat. Warto karmić młode pokolenie smacznie a jednocześnie dostarczać wszystkie niezbędne dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu składniki. Dieta każdego człowieka już od samego początku powinna być zdrowa, w pełni zbilansowana i po prostu smakować wyśmienicie.

Warto zatem zdrowo i pysznie dla siebie i dzieci gotować. Warto również w cały proces przygotowywania posiłków czynnie włączać małych kucharzy. Wspólne gotowanie może być świetną zabawą, która uczy zdrowo się odżywiać. To też doskonały sposób, by dziecko oswoić z nowymi, dotąd nieznanymi smakami. Nauka przez zabawę, a w dodatku zakończona smacznym daniem, to sposób na codzienną monotonię dnia. To również sposób na zachęcenie dziecka do udziału w codziennych, rodzinnych obowiązkach.

Kuchnia dla całej rodziny?

Nie musimy być przy tym mistrzami sztuki kulinarnej. Nie musimy znać wszystkich warzyw, owoców i pozostałych składników używanych podczas przygotowywania dań. Nie musimy być też znawcami składu witaminowo-mineralnego poszczególnych produktów. Wystarczy, że będziemy mieć do tego odpowiednią książkę kulinarną. Jedną z takich książek jest Kuchnia dla całej rodziny autorstwa Kamili Szczawińskiej, która ukazała się w zeszłym roku nakładem Wydawnictwa Edipresse. Autorka książki to modelka, psychodietetyk, blogerka a przede wszystkim mama Julka i Kalinki, dla których i z którymi smacznie i zdrowo gotuje.

Pasję gotowania Kamila Szczawińska wyniosła z domu rodzinnego. Tam jej mama przygotowywała smaczne i zdrowe dania opierając się na przepisach tradycyjnej kuchni polskiej. Na sposób gotowania autorki ogromny wpływ wywarły również zagraniczne podróże. Dzięki temu połączeniu powstała zaś ciekawa książka kucharka, która łączy w sobie zamiłowanie do smacznego jedzenia i dbałość, by było ono zdrowe i dostarczało niezbędnych organizmowi składników.

Nietypowa książka kucharska

Przepisy stworzone przez Kamilę Szczawińską zostały podzielone na kilka działów i jest to podział bardzo nietypowy jak na książki kucharskie. Znajdziemy tu najpierw sporą ilość receptur na zupy, bez których autorka nie wyobraża sobie codziennego obiadu. Przepisy są bardzo proste i szybkie w wykonaniu. Składniki wykorzystywane do ich sporządzenia są ogólnie dostępne i nie wymagają zbyt wielkich nakładów finansowych. W dodatku autorka nie boi się w swoich przepisach używać ani masła ani innych produktów mlecznych typu śmietana czy jogurt, które są skrzętnie eliminowane w ostatnio ukazujących się książkach kucharskich i traktowane jako wróg nr jeden i źródło wszelkiego zła. Kamila Szczawińska pokazuje zaś, że nie taki diabeł straszny jak go malują i w gruncie rzeczy nie ma się czego bać. Dania nadal będą zdrowe a dodatkowo też smaczne.

Pośród zaproponowanych zup znajdziemy m.in. przepis na krem soczewicowo-pieczarkowy, krem z pomidorów malinowych, krem brokułowy czy np. krem z porów albo botwinkę. Następnym działem są sałatki i surówki. Pośród nich znajdziemy np. przepis na sałatkę z dynią, z borowikami czy sałatkę z bobem czy kalarepą. Ostatnim zaś działem są koktajle, soki, lemoniady a wśród nich koktajl czereśniowy, koktajl z polskich owoców czy koktajl potreningowy.

Na kartach Kuchni dla całej rodziny znajdziemy jednak nie tylko przepisy. Autorka sporo miejsca poświęca poszczególnym składnikom dań. Z książki dowiemy się co dobrego kryje się np. w kalafiorze czy pestkach dyni i jak wielki wpływ ma to na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Jeśli zatem szukacie nietypowej książki kucharskiej, która sprawdzi się doskonale podczas rodzinnego gotowania warto sięgnąć po Kuchnię dla całej rodziny.

Kuchnia dla całej rodziny, Kamila Szczawińska, Wydawnictwo Edipresse

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *