Najpiękniejsze opowieści pod choinkę
Dziecko,  Książki

Najpiękniejsze opowieści pod choinkę

Nie tak dawno usłyszałam w jednym z programów telewizyjnych, że na polskim rynku wydawniczym co rusz pojawia się nowa książka dla dzieci, co chwila wydaje się bajkę dla najmłodszych. Niestety coraz mniej bajek właśnie niesie ze sobą jakiekolwiek przesłanie. Jest coraz mniej bajek, które kończą się pouczającym morałem i są czymś więcej niż pospolitą rozrywką. Bajki stały się, jak cały otaczający nas świat, po prostu fast… gubiąc gdzieś po drodze naukę, którą powinny ze sobą nieść. Na szczęście nie dotyczy to wszystkich dziecięcych lektur i są książki, które rodzice mogą z czystym sumieniem czytać swym dzieciom, mając pewność, że przekazują młodemu pokoleniu niezbędną wiedzę. Morał na szczęście do końca w literaturze dziecięcej nie zaginął.

Święta, Święta, idą Święta…

Właśnie wkraczamy w okres świąteczny, warto zatem o książce poświęconej temu niezwykłemu czasowi, takiej jak Najpiękniejsze opowieści pod choinkę autorstwa Ewy Stadtmüller, wydanej nakładem Wydawnictwa Skrzat, słów kilka powiedzieć. O ważnych sprawach warto bowiem mówić i pisać zawsze. Warto poświecić chwilę czasu na wartościową lekturę, która może tak wiele nasze dzieci nauczyć, a przy okazji dać tyle radości.

Najpiękniejsze opowieści pod choinkę to zbiór sześciu mądrych, pełnych ważnych życiowych lekcji, świątecznych opowieści. Poznajemy w nich bohaterów takich, jakich spotkać możemy w życiu codziennym, takich, jakich na co dzień obserwują a potem naśladują nasze dzieci. Historie opowiedziane przez Ewę Stadtmüller, to opowieści bardzo życiowe, bardzo prawdziwe. W Najpiękniejszych opowieściach pod choinkę przeczytamy opowieść dziadka Oli i Basi o tym, jak niezwykli, zwykli pomocnicy Świętego Mikołaja dali mu w dzieciństwie najpiękniejszy, wymarzony prezent, okraszony ogromną dawką rodzinnej miłości i wzajemnej troski. Złota rybka z kolei dzięki dobroci małej Basi spełni największe życzenie tęskniącej za rodzicami Agatki. Sam Święty Mikołaj z detektywistycznym zacięciem pomoże Magdzie sprawić niesamowitą niespodziankę Tomkowi i udowodni, że dziewczyna też się zna na chłopięcych marzeniach. Kolejna opowieść udowodni zaś, że zapominalstwo może wyjść na dobre nie tylko ludziom, zwłaszcza, gdy ci ostatni mają złote, dobre serce. W opowieści „Ale prezent!” przekonamy się, że w święta nikt nie powinien być sam a wspaniałym towarzyszem życia może być nawet zwierzątko. Na koniec zaś poznamy historię Oli, której klasa zamiast tradycyjnych Mikołajek postanowiła obdarować potrzebującą rodzinę Szlachetną paczką.

Bo liczą się wartości.

Mądre, pouczające opowieści to wspaniały sposób na przekazywanie wartości naszym dzieciom. W dodatku lektura Najpiękniejszych opowieści pod choinkę jest bardzo ciekawa, nie nuży i z pewnością da sporo dobrej zabawy i zainteresuje wszystkie sięgające po książkę dzieciaki. To książka mądra, pouczająca, wyposażona w tak potrzebny we współczesnym świecie morał. To książka, która jest połączeniem nauki i zabawy. Opowieści są dostosowane do potrzeb małego dziecka, powinny być w pełni zrozumiałe dla naszych pociech w wieku 4-7 a nawet 8 lat. W dodatku opowieści zostały bardzo ładnie zilustrowane przez Kazimierza Wasilewskiego, co sprawi, że dziecko jeszcze chętniej po Najpiękniejsze opowieści pod choinkę sięgnie. Polecam. Zwłaszcza teraz.

Najpiękniejsze opowieści pod choinkę, Ewa Stadtmüller, Wydawnictwo Skrzat

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *