Pudełko Hanki
Dziecko,  Książki

Pudełko Hanki

Przyjaciele są rodziną, którą sami sobie wybieramy. Są z nami w chwilach radości, cieszą się z naszych sukcesów. Są w chwilach trudnych. Dają pocieszenie, gdy jest nam ciężko i źle. Na przyjaciół możemy liczyć. Oni również mogą liczyć na nas. Przyjaźń to niewidzialna, mocna nić łącząca ludzi. Nie musimy mieć wspólnych pasji, nie musimy się we wszystkim zgadzać a łączy nas więź niezwykła, która sprawia, że nawet jeśli akurat jesteśmy sami, to jednak nie jesteśmy samotni.

By jednak mieć przyjaciół i być czyimś przyjacielem musimy się jej po prostu nauczyć. Przychodzi to cna szczęście ałkiem naturalnie. Niemniej trzeba wiedzieć czym jest przyjaźń i jak przyjaciół odnajdywać w świecie. I tego nauczyć się powinny też nasze dzieci. Warto z dzieckiem rozmawiać o przyjaźni, o tym jak ważni są w życiu przyjaciele. Warto również sięgnąć po lekturę, która o tak ważnym temacie opowiada. Warto sięgnąć po książkę Petera Carnavasa pt. Pudełko Hanki, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Adamada.

Bo przyjaźni nie da się kupić…

Hanka miała następnego dnia zacząć naukę w szkole. Dziewczynka była pełna obaw, jej rodzina zaś pełna ekscytacji i samych pozytywnych wspomnień. Dziewczynka bardzo chciała w szkole znaleźć przyjaciół. Nie wiedziała jednak zupełnie jak sprawić, by inni zaczęli ją lubić. Do szkoły zabrała więc swe pudełko. Początkowo nikt nie zwracał na nią uwagi. Gdy jednak sięgnęła na dno pudła i wyciągnęła z niego pluszowego misia wzbudziła zainteresowanie. Niestety nie zrobiła zbyt pozytywnego wrażenia. Następnego dnia dziewczynka przyniosła do szkoły babeczki. Ucieszyły one pozostałe dzieci. Nikt jednak nawet za nie Hance nie podziękował. Nie sprawdził się również kolejny pomysł dziewczynki, by zaskarbić sobie uwagę i sympatię rówieśników. W końcu Hanka przyniosła do szkoły puste pudełko. Była pełna smutku i rezygnacji. Chciała jedynie zniknąć. Schowała się w swoim pudełku… I dzięki temu w końcu napotkała na swej drodze przyjaciela, który odnalazł w jej pudełku to, co najważniejsze… swą nową przyjaciółkę, Hankę.

Prosta historia o tym, co ważne

Pudełko Hanki autorstwa Petera Carnavasa to prosta historia o tym, co w życiu bardzo ważne, a może i najważniejsze, o przyjaźni. W łatwy w odbiorze przez małego czytelnika sposób autor wskazuje, że przyjaźń jest czymś, czego nie da się kupić. Przyjaciół nie zdobędziemy bowiem ani podsuwając innym smakowite babeczki, ani pozwalając bawić się z naszym wspaniałym psem. To proste przykłady, które z pewnością przemówią do dziecięcej wyobraźni i odniosą pożądany skutek. Wskażą, dadzą przykład, skłonią do dziecięcej refleksji a może nawet będą przyczynkiem do poważnej rozmowy. Prostej historii o ważnym temacie towarzyszą również ciekawe, miłe dla oka ilustracje autorstwa Petera Carnavasa. Wszystko to sprawia, że książkę czyta się i ogląda z niekłamaną przyjemnością. Polecam.

Pudełko Hanki, Peter Carnavas, Wydawnictwo Adamada

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *