Sekretne życie zwierzaków domowych
Dziecko,  Film

Czy wiecie, co robią wasze zwierzaki, kiedy was… nie ma?

Czy wiesz co robi twój kot bądź pies, gdy ty wychodzisz z domu, udajesz się do pracy bądź na zakupy? Wydaje ci się, że grzecznie na ciebie czeka, śpiąc na swym ulubionym kocyku? A może tęsknie nasłuchuje każdego szmeru za drzwiami, w oczekiwaniu na powrót ukochanego, wielbionego całym kocim czy psim serduchem właściciela? Hmm… Jest to możliwe…

Będzie, będzie zabawa…

Jest też możliwe, że w czasie, gdy ty jesteś w pracy i absolutnie nie masz jakichkolwiek podejrzeń, że coś się dzieje, twój ukochany zwierzak akurat organizuje spotkanie towarzyskie z innymi domowymi ulubieńcami albo wręcz rozkręca niezłą imprezkę dla całej dzielni… Spokojnie, zanim wrócisz do domu, wesołe towarzystwo ogarnie temat i po balandze śladu nie będzie…

Będzie się działo…

Snowball, Gidget, Tiberius, Chloe mieszkają w jednej kamienicy. Codziennie, gdy ich właściciele opuszczają mieszkania, zwierzaki wspólnie organizują sobie czas. Są spotkania, ploty, czasem trafi się jakaś grubsza impreza. Nie można przecież cały czas czekać na ukochanego właściciela czy trwać w oczekiwaniu na wyprowadzacza psów, który w międzyczasie obsługuje psią gromadę. W grupie zwierzęcych bohaterów jest Max. Bardzo kocha Kate, swoją właścicielkę. Najchętniej spędzałby z nią całe dnie, lecz jest to niestety niemożliwe. Każdego ranka Kate wychodzi z domu i Maks musi sam organizować sobie czas. I tak każdego dnia.

I znowu nocy będzie mało…

Nic jednak nie trwa wiecznie. Pewnego feralnego wieczoru w życie Maxa wkracza Duke. Jest wielki, kudłaty i próbuje zawłaszczyć nie tylko serce Kate, ale i cały dotychczasowy świat Maxa z jego legowiskiem i miską włącznie. Początkowa próba oporu spełza na niczym. Duke ma po prostu przewagę siłową i nie waha się tego Maxowi okazać.

Jeśli zatem nie siłą, to sposobem… Max obmyśla plan jak pozbyć się Duka raz na zawsze. A że trafia na twardego i upartego przeciwnika, cała potyczka kończy się katastrofą. Max i Duke gubią się w Nowym Jorku. Ścigani przez hycli oraz gang zwierzęcych wygnańców mieszkających w kanałach, muszą zewrzeć szyki, by nie dać się złapać i cało wrócić do domu i ukochanej Kate. Czy wspólni wrogowie sprawią, że oba zwierzaki połączy nic porozumienia?

Sekretne życie zwierzaków domowych to animacja w reżyserii Chrisa Renauda i Yarrowa Cheneya skierowana przede wszystkim do młodego widza, która jest w stanie całkowicie skraść jego serce. Oprócz tego bawi do łez a nawet jest w stanie czegoś mądrego młodego człowieka nauczyć. To prosta w swej konstrukcji opowieść o przyjaźni, która może zrodzić się nawet, a może właśnie, w najmniej sprzyjających okolicznościach. To pean na cześć przyjaźni i przyjacielskiego poświęcenia, walki o przyjaciela, wreszcie zwycięstwa przyjaźni nad największymi nawet przeciwnościami. Nie ma tu drugiego dna. Jest prostota, ale taka, która potrafi gdzieś w serduchu zagilgotać i wzruszyć. To też opowieść o tym jak ważne w życiu człowieka są zwierzęta. Jak wiele mu dają. I jak wiele my, ludzie dla naszych zwierzaków znaczymy.

To też moc prostej, czasami wręcz rubasznej rozrywki, która w deszczowy, smutny dzień daje sporą dawkę endorfin. Dobrze się Sekretne życie zwierzaków domowych ogląda. Sporo się dzieje i nudy nie ma za grosz. Polecam dzieciakom małym i tym trochę większym. Polecam rodzicom. I oni nie zmarnują czasu w kinie.

Sekretne życie zwierzaków domowych – zwiastun

https://www.youtube.com/watch?v=ufuRiCNnLH4

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *