Grand Palace w Bangkoku
Podróże

Najpiękniejsze miejsca – Tajlandia

Dziś wraz z Marią Pierzchałą, autorką bloga Poradnia Dyplomatyczna, na którym dzieli się swoimi spostrzeżeniami na temat bieżących wydarzeń międzynarodowych, radami dotyczącymi savoir – vivre i etykiety a także know-how w środowisku międzykulturowym, zapraszam Was do egzotycznej, niezwykłej i pięknej Tajlandii.

Magia Tajlandii

Powiem szczerze, że po Tajlandii nie obiecywałam sobie wiele, chyba uległam stereotypowi, że to raj masowej turystyki i modna celebrycka destynacja. Jednak potem zaczęłam czytać książki o Azji m.in. Tomka Michniewicza i zaczynało być coraz bardziej intrygująco. Wreszcie półtorej roku temu udało mi się odwiedzić ten fascynujący kraj. Poniżej cztery najwspanialsze wspomnienia z Tajlandii.

Zachód słońca na Railay Beach

TajlandiaPlaża Railay na Krabi to z pewnością jedno z najpiękniejszych miejsc, jakie odwiedziłam. Polecam zdecydować się na bungalow i spędzić wakacje wśród dzikiej przyrody. Zdjęcie zachodu słońca zrobił mój narzeczony i dalszy komentarz uważam za zbędny.

Lekcje gotowania tajskich potraw

Jestem ogromną fanką tajskiej kuchni i nie polecam uczyć się jej z przypadkowych przepisów znalezionych w internecie lub w tzw. tajskich restauracjach, które tajskie są tylko z nazwy. Ich oferta często nie ma wiele wspólnego z prawdziwą lokalną kuchnią. Do dziś korzystam z niezwykle cennej wiedzy, jaką nabyłam u lokalnego kucharza, który nauczył mnie gotować m.in. czerwone i zielone curry, sataje i kokosową zupę z kurczakiem.

Plener tuż obok szkoły kucharskiejPlener tuż obok szkoły kucharskiej.

Sataje z kurczaka w China Town w Bangkoku

Sataje z kurczaka w China Town w BangkokuZupełnie straciłam dla nich głowę i podczas kilku dni pobytu w Bangkoku wielokrotnie wracałam do China Town na najwspanialsze na świecie sataje z kurczaka z sosem z orzeszków arachidowych z sałatką z ogórków z lekkim sosem na bazie octu. Sataje były grillowane na ogniu w pysznej marynacie i kiedy ponownie pojadę do Bangkoku właśnie do tego stoiska z satajami skieruję swoje pierwsze kroki.

Grand Palace w Bangkoku

Grand Palace w BangkokuChoć to pozycja numer jeden w każdym z przewodników to ja także polecam zacząć zwiedzanie stolicy Tajlandii właśnie od Grand Palace. Zachwycające i niezapomniane miejsce.

_____________________________________________

A czy Wy marzycie o podróży do Tajlandii?

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *