Atrakcje dla dzieci w Trójmieście
Dziecko,  Podróże,  Wychowanie

Atrakcje dla dzieci w Trójmieście i nie tylko

Lato to czas wzmożonej aktywności. Latem dzieci, w znacznej swej większości, nie uczęszczają do przedszkoli, a o szkole już nie wspominając. Warto w tym czasie zorganizować dla dzieci aktywny czas.

Nie inaczej jest w naszej rodzinie. W domu mamy dwóch małoletnich i ciągłe spędzanie czasu czy to na podwórku czy na placu zabaw, jest tym, czego zdecydowanie chcemy uniknąć. Wiadomo, że jeśli tylko pogoda na to pozwoli, sporo czasu będziemy spędzać na plaży. W końcu mamy do niej raptem kilkanaście minut. Niemniej… ileż można plażować?

Wraz z Wojtkiem planujemy zatem dla naszych synów sporą ilość wakacyjnych wycieczek. Nie będą one zbyt dalekie i większość z nich zamknie się w obrębie województwa pomorskiego, a nawet Trójmiasta. Daleką podróż planujemy na wrzesień. I jak się możecie domyślić będzie to ponownie Chorwacja. Nic nie poradzimy. Kochamy Chorwację całym sercem od lat i to jest nasze drugie, po ojczyźnie, miejsce na ziemi, w którym w dodatku chcielibyśmy kiedyś, może dopiero na emeryturze osiąść na stałe.

Wracając jednak do tematu. Planujemy kilkanaście wakacyjnych wycieczek, których głównym zadaniem będzie dać frajdę naszym synom, a zwłaszcza starszemu, bo młodszy to jeszcze za młody, by nie tylko cokolwiek z nich zapamiętać, to jeszcze cokolwiek z tych wypraw zrozumieć. A z wycieczek tych już wkrótce znajdziecie krótkie relacje tu, na Krzywej Prostej. Powiem Wam co warto, a czego nie, zobaczyć i doświadczyć wespół z całkiem małoletnim dzieckiem. W ten sposób powstanie krótki wakacyjny cykl o atrakcjach dla dzieci w Trójmieście i nie tylko w Trójmieście.

A jakie miejsca zamierzamy odwiedzić?

Na razie oczywiście kolejność nie jest ustalona sztywno, zakres wycieczek może się też poszerzyć, niemniej mamy zamiar doświadczyć przynajmniej tych atrakcji dla dzieci w Trójmieście… i nie tylko w Trójmieście:

 • Miejski Ogród Zoologiczny „Wybrzeża” w Gdańsku-Oliwie, który odwiedziliśmy już w zeszłym roku
 • Wycieczka tramwajem wodnym na Hel połączona z odwiedzinami w Fokarium
 • Makieta City na Stadionie Energa w Gdańsku czyli największa w Polsce mobilna makieta kolejowa
 • Wycieczka na Westerplatte
 • zwiedzanie Twierdzy Wisłoujście
 • Odwrócony Domek w Szymbarku
 • Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie
 • Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim
 • Zamek Krzyżacki w Malborku
 • Ocean Park we Władysławowie
 • Kaszubski Park Miniatur w Stryszej Budzie
 • Dinopark w Malborku
 • Rezerwat Ptasi Raj na Wyspie Sobieszewskiej

Oprócz tego w najbliższy weekend planujemy wziąć udział w FECIE, która już po raz 20 zagości w Gdańsku – w dniach 14-17 lipca.

Z pewnością nie ominie nas również udział w imprezach towarzyszących kolejnemu Jarmarkowi Dominikańskiemu.

Planujemy również zapuścić się wraz z synami w Bory Tucholskie i odwiedzić tak lubiany przez nas Tleń.

A jakie Wy macie plany na czas spędzony z dziećmi? Znacie wskazane wyżej miejsca i atrakcje? A może polecacie odwiedzić jeszcze inne miejsca?

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *