10 kobiecych książek na lato
Lifestyle,  Literatura,  VIP

10 kobiecych książek na lato

10 kobiecych książek na lato czyli moje ulubione kobiece, czyli pisane przez kobiety, dla kobiet bądź z kobietami w roli głównej, książki, które najlepiej się wchłania i pochłania właśnie latem, w atmosferze relaksu, radości, dobrego humoru i niezobowiązującego tete-a-tete z książką.

Moich 10 kobiecych książek na lato to (kolejność czysto przypadkowa):

Histerie rodzinne autorstwa Izabeli Pietrzyk czyli bardzo ciepła i mocno kobieca opowieść o rodzinie, przyjaźni, miłości i całej palecie męskich charakterów.

Mąż zastępczy autorstwa Joanny M. Chmielewskiej czyli ciepła i dowcipna opowieść o perypetiach i życiowych rozterkach współczesnego prawdziwego faceta, który w sposób bezpardonowy został zdradzony i porzucony przez ukochaną żonę.

Ballada o ciotce Matyldzie autorstwa Magdaleny Witkiewicz czyli pięknie napisana, wzruszająca opowieść o miłości, przyjaźni i rodzinie, którą można odnaleźć wśród zupełnie obcych i całkowicie od nas odmiennych ludzi.

Prawdziwe morderstwa autorstwa Charlaine Harris czyli bardzo lekki w odbiorze kryminał, oparty na całkiem interesującym pomyśle wykorzystania prawdziwych morderstw popełnionych przed wieloma laty jako tła powieści. Pierwsza część serii o Aurorze Teagarden.

Wyjątkowy depozyt autorstwa Carol Snow czyli ciepła i bardzo dowcipna opowieść o kobietach, macierzyństwie, dzieciach i rodzinie. To także opowieść o dojrzewaniu i podejmowaniu trudnych, życiowych decyzji.

Nalewka zapomnienia czyli bajka dla nieco starszych dziewczynek autorstwa Kasi Bulicz-Kasprzak czyli opowieść ciepła i pokrzepiająca, która zawiera w sobie odrobinę magii. Magii i niezwykłości w dokładnie takiej ilości, by starsza już dziewczynka nie rzuciła tej opowieści w kąt.

Projekt Rosie autorstwa Graeme Simsion czyli dobra zabawa w doskonałym stylu. To lekka lektura, którą połyka się w jedno popołudnie. Nie sposób się od niej oderwać, nie sposób też przestać się śmiać nawet na moment.

Miód na serce autorstwa Sarah Kate Lynch czyli pełna optymizmu powieść, która zapewnia czytelnikowi odrobinę niezobowiązującej rozrywki. To lekka i ciepła opowieść o tym, że dobro, które ofiarujemy światu zawsze do nas wraca i to ze zdwojoną siłą.

Jak upolować faceta. Po pierwsze dla pieniędzy autorstwa Janet Evanovich czyli pierwsza powieść z serii o przygodach mocno zwariowanej, maksymalnie roztrzepanej i odrobinę szalonej łowczyni nagród Stephanie Plum. To zabawna i bardzo mocno naładowana pozytywnym klimatem powieść z zagadką kryminalną w tle.

Ukochany z piekła rodem autorstwa Alka Rogozińskiego czyli książka lekka, którą czyta się błyskawicznie i która wciąga czytelnika maksymalnie, a w dodatku nie pozwala się mu zbyt szybko domyśleć, kto jest mordercą.

A jaką Wy możecie mi polecić maksymalnie kobiecą książkę na lato?

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *