Przygody roztargnionej czarownicy
Dziecko,  Książki

Przygody roztargnionej czarownicy

Nie od dziś wiadomo, że lektura książki to jedna z najpiękniejszych zabaw, w jaką mogą się dzieci bawić. Książki uczą, bawią, rozwijają wyobraźnię. Książki potrafią stać się prawdziwym przyjacielem dla małego czytelnika. Warto, by dzieci po książki sięgały jak najczęściej. Warto, by rodzice swym pociechom również jak najczęściej je podsuwali. Warto też, by były to książki mądre, ciekawe, pobudzające dziecięcą wyobraźnię i dające naukę, okraszoną morałem. Czy warto zatem sięgnąć po Przygody roztargnionej czarownicy autorstwa Barbary Wicher?

Nina to mała dziewczynka, która już od pewnego czasu mieszka wraz ze swą babcią. Jej rodzice wyjechali za granicę i teraz babcia, pod ich nieobecność, sprawuje nad dziewczynką opiekę. Sąsiadką zaś babci jest bardzo sympatyczna, trochę zwariowana i bardzo roztargniona pani Flora.

Pewnego dnia Nina znajduje dziwnie wyglądający patyk. Niby nic nadzwyczajnego, lecz wkrótce się okazuje, że ma on jednak magiczną moc. Wbrew pozorom nie jest to bowiem zwykły patyk. To zagubiona przez panią Florę różdżka. Pani Flora zaś to nie kto inny jak dyplomowana czarownica, która właśnie swą różdżkę zgubiła. Co gorsza już wkrótce ma odbyć się egzamin z czarowania i brak różdżki może uniemożliwić Florze przedłużenie licencji czarownicy. Na szczęście dla wszystkich, również dla Niny, pani Flora odzyskuje swą różdżkę i przedłuża licencję na czarowanie. Dzięki magicznej szklanej kuli i wygranej w loterii w końcu też rodzice Niny mogą wrócić do domu i ku uciesze córki sami pilnować, by wcześnie chodziła spać.

Nina i Flora zaprzyjaźniają się i zaczynają spędzać ze sobą coraz więcej czasu. A czas ten wypełniony jest mnóstwem niesamowitych przygód. Dzień spędzony w towarzystwie prawdziwej czarownicy nie może być bowiem dniem nudnym. Nina i Flora przeżywają razem wiele ciekawych chwil. Razem poszukują zaginionej latającej miotły i razem przekonują się o tym, że to kot decyduje, kto powinien być jego właścicielem. Razem rozwiązują też większe i mniejsze problemy, a także dzielą wspólną radość.

Mądra i ciepła, ze szczyptą humoru

Przygody roztargnionej czarownicy to wydana nakładem Wydawnictwa Skrzat książka autorstwa Barbary Wicher. To lektura pogodna, dowcipna a także okraszona sporą dawką całkiem mądrego przesłania. To połączenie ciekawej i pełnej dobrego humoru historii, która przyciągnie dziecięcego czytelnika, ze sporą dawką potrzebnej każdemu maluchowi nauki. To zabawa, lekka rozrywka, a także doskonale podany morał, że warto być dobrym, warto troszczyć się o innych, warto pomagać a największą w życiu wartością są ludzie, którzy nas otaczają, nasi najbliżsi, rodzina i przyjaciele. To historia niezwykłej przyjaźni, która zdarza się każdemu dziecku i każdemu właściwie człowiekowi na co dzień, bo przyjaźń to po prostu prawdziwa magia i każde dziecko powinno o tym przekonać się na własnej skórze.

Przygody roztargnionej czarownicy to książka mądra, ciekawa, którą można czytać wraz z dzieckiem. Może to być również, z uwagi na duże, czytelne litery, lektura w pełni dla dziecka samodzielna. Książka oprócz mądrej, wciągającej historii daje również moc zabawy na pamięć i spostrzegawczość, gdyż każda przygoda kończy się małym quizem sprawdzającym. Warto również zwrócić uwagę na stronę graficzną książki. Została ona bowiem pięknie i bardzo pogodnie zilustrowana przez Artura Gulewicza. Polecam.

Przygody roztargnionej czarownicy, Barbara Wicher, Wydawnictwo Skrzat

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *