sposoby na zrogowaciały naskórek
Uroda

3 kroki, by mieć piękne stopy

Przyszło lato. Przyszedł zatem czas na założenie klapek czy sandałków. Jest tak ciepło, że nie sposób wytrzymać w bardziej zabudowanych butach. Jednak, by bez zażenowania pokazać światu swe stopy, trzeba o nie najpierw odpowiednio zadbać.

Spierzchnięte, popękane pięty, zrogowaciały naskórek to nie jest ten widok, jaki chcemy prezentować innym. Warto o stopy dbać przez cały czas lub przynajmniej już na wiosnę zacząć bardziej z sercem podchodzić do własnych stóp. Jednak, gdy ukryte są one w skarpetkach i butach często o tym zapominamy, zwłaszcza gdy inne sprawy aniżeli stopy zaprzątają naszą uwagę.

Na szczęście można bardzo szybko doprowadzić stopy do pięknego, atrakcyjnego wyglądu. Nie potrzeba zbyt wielu działań ani wielkiego nakładu środków finansowych. Wystarczą 3 kroki i już możemy cieszyć się pięknymi, zadbanymi stopami wolnymi od zrogowaceń i pęknięć na piętach czy palcach.

3 kroki, by mieć piękne stopy – sposoby na zrogowaciały naskórek i popękane pięty

Po pierwsze:

Pumeks i codzienne zdzieranie zrogowaciałego naskórka. By szybko i skutecznie pozbyć się zgrubień niezbędna jest co najmniej dwukrotna w ciągu dnia zabawa z pumeksem – najlepiej rano i wieczorem. Trzeba też pamiętać, by dość często zmieniać używany pumeks ze względu na szybkie namnażanie się na nim bakterii – woda plus zrogowaciały naskórek robią swoje.

Po drugie:

Odpowiedni krem pielęgnacyjny, bogaty w substancje zmiękczające i nawilżające. Warto patrzeć na skład poszczególnych specyfików i wybierać te, które już na początku listy składników mają mocznik. Ma on doskonałe właściwości zmiękczające zrogowaciały naskórek a także pomaga w utrzymaniu jego odpowiedniego nawilżenia. Mimo, że moje stopy nie są aż tak mocno zmaltretowane, wybieram kremy o zdecydowanie silnym działaniu, jak choćby Krem do stóp przeciw pęknięciom. W swym składzie zawiera wskazywany powyżej mocznik. Wzbogacony jest o ekstrakt z babki szerokolistnej, alantoinę, olejek z orzechów włoskich, olejek z drzewa herbacianego i jodły syberyjskiej. Bardzo szybko po jego zastosowaniu skóra stóp staje się miękka, nawilżona, wszelkie pęknięcia naskórka odchodzą w niepamięć. Jego zastosowanie sprawia też, że pumeks znaczenie sprawniej radzi sobie ze zrogowaciałym naskórkiem na piętach.

Po trzecie:

Raz, dwa razy w tygodniu maseczka do stóp, poprzedzona użyciem pumeksu i jeszcze dodatkowo peelingu do stóp. Maseczka zawiera zazwyczaj więcej i bardziej skoncentrowanych składników zmiękczających i nawilżających, trudniej się wchłania, lecz rezultaty jej użycia są bardzo szybko widoczne. Stopy odzyskują ładny, zdrowy wygląd. By dodatkowo wzmocnić działanie maski do stóp, po jej nałożeniu na skórę warto stopy owinąć folią spożywczą i nałożyć skarpetki. Następnie odczekać na wchłonięcie maseczki przez skórę. Jeśli kosmetyk po 10-15 minutach od aplikacji pozostanie jeszcze na skórze, warto go wmasować w stopy, wykonując przy tym ich delikatny masaż, który dodatkowo pobudzi krążenie i wpłynie na nas odprężająco (zwłaszcza, gdy masaż wykona ktoś za nas).

Jeśli zaś jesteśmy w posiadaniu hydromasażera do stóp, warto przynajmniej raz w tygodniu poddać nasze stopy kąpieli w tym właśnie urządzeniu, koniecznie z użyciem soli do kąpieli stóp, np. o zapachu lawendy. 10-15 minutowa kąpiel sprawi, że naskórek ulegnie zmiękczeniu, skóra łatwiej podda się zabiegowi złuszczania zgrubiałego naskórka, łatwiej też wchłonie krem nawilżający a my dodatkowo poczujemy się mocno odprężeni i zrelaksowani.

Wystarczy tydzień pielęgnacji i stopy będą znacznie lepiej wyglądać a my poczujemy się pewniej w sandałach czy klapkach.

A czy Wy macie jakieś sprawdzone sposoby lub konkretne kosmetyki, które pozwalają na szybkie doprowadzenie stóp do formy?

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *