Magia porządków z feng shui
Literatura

Magia porządków z feng shui

Porządki, ach te porządki. Chciałoby się mieć je w domu, w pracy czy w samochodzie. Jak się jednak okazuje, utrzymanie porządku nie jest wcale tak prostą sprawą. Niewielu jest ludzi, którzy mają w swym życiu bałagan w pełni okiełznany.

Warto jednak nie ustawać w walce z wszechogarniającym bałaganem, systematycznie odgruzowywać swoją przestrzeń i oddychać w końcu pełną piersią. Chyba nikt nie lubi żyć w kompletnie nieuporządkowanej przestrzeni, w której przedmioty pałętają się gdzie popadnie i nigdy nie wiadomo, gdzie co znalazło swą, choć tymczasową, przystań? Bałagan zabiera nam czas, którego nigdy zbyt wiele, wprowadza do życia chaos i powoduje stres, a często również pochłania sporo złotych, euro, dolarów czy innej bliskiej sercu waluty. Dlatego warto co jakiś czas zabrać się za walkę o przestrzeń wolną od bałaganu czy to w domu, aucie czy choćby, a może zwłaszcza, w pracy.

Lektura dobra na wszystko?

Czasami jednak, zwłaszcza gdy bałagan zawładnął nami całkowicie, nie wiadomo jak do walki z nim podejść, od czego zacząć. Warto wówczas sięgnąć po książkę, po literaturę fachową. Warto sięgnąć po Magię porządków z feng shui autorstwa Karen Kingston, która ukazała się nakładem Wydawnictwa Helion.

Karen Kingston to autorytet w dziedzinie feng shui i pozbywania się bałaganu z naszego życia. Autorka organizuje warsztaty, prowadzi szkolenia oraz udziela prywatnych konsultacji. Jej książki rozchodzą się jak ciepłe bułeczki.

Czego dowiemy się z książki?

Magia porządków z feng shui to książka, z której dowiemy się czym jest feng shui, czym tak naprawdę jest bałagan, skąd się bierze i w jaki sposób wpływa na całe nasze życie. Autorka w swej książce wskazuje, gdzie kryje się bałagan, jakie są strefy bałaganu w domu, jakie możemy wyróżnić rodzaje bałaganu i przedmiotów go generujących, a także w jaki sposób feng shui może pomóc w pozbyciu się nieładu właśnie.

Karen Kingston na kolejnych stronach swej książki wyjaśnia jak w sposób skuteczny pozbyć się bałaganu, od czego najlepiej zacząć, w jaki sposób robić porządki. Podpowiada jak raz osiągnięty porządek utrzymać. Wskazuje też, w jaki sposób zmienić swe nastawienie oraz jak zadbać o porządek własnych duszy i ciała.

Karen Kingston w Magii porządków z feng shui skupia się przede wszystkim na zagadnieniu bałaganu i walki z nim. Tematyka feng shui jest jedynie swego rodzaju wątkiem dodatkowym i trochę brakuje w tym zakresie rozwinięcia zagadnienia. Niemniej, zdecydowanie przekonuje mnie argumentacja przytoczona przez autorkę, a dotycząca źródeł bałaganu w naszym życiu. Wartością nie do przecenienia są również rady dotyczące porządkowania przestrzeni. Nie są to rady co i jak wysprzątać. Autorka patrzy głębiej i stara się dotrzeć i „uleczyć” przyczyny powstawania bałaganu w naszym życiu a nie tylko walczyć z jego skutkami.

Dla kogo?

Magia porządków z feng shui to książka dla tych wszystkich, którzy chcą w końcu ogarnąć bałagan, który rozpanoszył się w ich życiu, którzy mają dość tego, że niczego nie mogą znaleźć, a nawet wstydzą się tego, jak wygląda ich dom czy miejsce pracy. To również książka dla tych, którzy chcą w swym życiu bez trudu utrzymać porządek. Napisana w prosty, przystępny sposób Magia porządków z feng shui to świetna lektura dla ciała i duszy. Polecam.

Magia porządków z feng shui, Karen Kingston, Wydawnictwo Helion

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *