Jak sprawdzić jakiego szablonu i wtyczek używa strona
Blogowanie

Jak sprawdzić jakiego szablonu i wtyczek używa strona – WordPress.org

Lubię zmieniać mojemu blogowi ubranko, lubię grzebać, ustawiać, przestawiać. Lubię bloga upiększać i sprawiać, że staje się miejscem bardziej życzliwym wobec swoich czytelników. Lubię zmiany. Bardzo w tym pomaga podpatrywanie innych i branie z nich przykładu. Zdarza się, że odwiedzam daną stronę i widzę szablon bądź funkcjonalności, które w sam raz by się sprawdziły na mojej stronie. Czasem można od razu zrewidować nazwę szablonu i jego autora. Czasem jest o to trudno. Tak samo trudno jest odkryć jakich wtyczek używa dana strona oparta o WordPress.org.

Na szczęście z pomocą przychodzi nam sieć. Poddając daną stronę, która “wpadła nam w oko”, krótkiej analizie, można dowiedzieć się jakiego szablonu i wtyczek używa strona oparta o WordPress.org.

Jak sprawdzić jakiego szablonu i wtyczek używa strona?

Wystarczy wejść na jedną z poniższych stron:

http://whatwpthemeisthat.com
http://www.wpthemedetector.com

Następnie wpisać adres interesującej nas strony i już za chwilę, po krótkiej analizie możemy się dowiedzieć jakiego szablonu i wtyczek używa strona.

Dostajemy takie informacje jak:

  • nazwę motywu
  • opis motywu
  • autora motywu
  • zdjęcie motywu
  • rodzaj licencji
  • czy motyw jest popularny
  • listę wtyczek wraz z grafiką oraz krótkim opisem (druga ze stron wskazuje również czy dana wtyczka jest darmowa a także czy jest ona popularna oraz pozwala na bezpośrednie pobranie danej wtyczki)
  • druga ze stron wskazuje również na którym miejscu w rankingu Alexa jest sprawdzana przez nas strona.

Nie są to oczywiście strony idealne. Doskonale poradziły sobie z ustaleniem jakiego szablonu używam na Krzywej Prostej. Trochę gorzej wypadają przy ustaleniu wtyczek używanych na stronie. Spośród używanych przeze mnie 21 wtyczek stronom udało się zidentyfikować 12. Niemniej i tak uważam to za dość dobry wynik.

Zatem, jeśli interesuje Was jak sprawdzić jakiego szablonu i wtyczek używa strona oparta o WordPress.org polecam te właśnie dwie strony.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *