Czy warto kupować ubrania online
Lifestyle

Czy warto kupować ubrania online?

Zabiegany, pędzący świat sprawia, że my pędzimy wraz z nim. Nauka, praca, rodzina, hobby… To wszystko pochłania godziny, dni, tygodnie, miesiące, w końcu lata. Czas staje się jednostką deficytową. Początkowo, gdy jesteśmy dziećmi, wydaje się nam, że mamy go nieskończenie wiele i wprost chcemy, by mijał on trochę szybciej, by zapalały się kolejne świeczki na torcie, by nadchodziły kolejne wakacje. Chcemy jak najszybciej stać się dorośli. Gdy zaś osiągamy upragnioną dorosłość, po chwilowym się nią zachłyśnięciu, nagle zaczynamy dostrzegać, że czas, tak kiedyś znienawidzony, przecieka nam przez palce a my nie wiemy, gdzie podziały się dni, tygodnie, miesiące a szybko i lata.


W tak zabieganym życiu nie chcemy tracić czasu na jego marnowanie. Przytłacza również i znowu zabiera czas mnogość wyboru, jaka każdego dnia nas otacza. Dotyczy to również tak prozaicznej sprawy jak zakupy. Kiedyś, przed erą III RP, zakupy były swego rodzaju sportem ekstremalnym, metodą na kompleksowe zapełnienie czasu i powodem do maksymalnej frustracji, gdy właśnie przed nami wykupiono towar. Teraz wystarczy zasobny portfel i w zasadzie można kupić niemal wszystko. Marzy się nam sukienka, tunika, spodnie? Nie ma problemu. Wystarczy wejść do jakiejkolwiek galerii handlowej i mamy do wyboru co najmniej kilka sklepów, w których upragniony towar znajdziemy. Jest jeden problem. Często trzeba się niestety sporo nachodzić. I to chodzenie może niestety nie przynieść oczekiwanego rezultatu. Można też tego chodzenia po sklepach po prostu nie lubić.

Przyznam, że należę zazwyczaj do kategorii pierwszej i drugiej jednocześnie. Ile to muszę się nałazić i namarudzić, by odnaleźć ciuch, który spełni wszystkie moje oczekiwania i wyobrażenia. Dodatkowo nie cierpię łażenia po sklepach. Dostaję od tego gęsiej skórki, która jest jeszcze większa, gdy podczas zakupów muszą towarzyszyć mi moi synowie.

Ostatnio zaczęłam więc uprawiać shopping online.

Czy warto kupować ubrania online?

Zakupy ciuchów online mają wiele plusów:

 • mnogość miejsc, w których znajdziemy poszukiwane ubranie,
 • możliwość „buszowania” po sklepie w odpowiadających nam godzinach,
 • na spokojnie sprawdzimy sobie skład materiału, z którego wykonane jest ubranie, sposoby pielęgnacji itp.
 • coraz lepsze tabele rozmiarów pomagają w prawidłowym jego doborze,
 • profity w postaci zniżek otrzymywanych w momencie zakładania konta w sklepie internetowym, zapisywania się na newsletter, przydzielanych cyklicznie klientom lub np. z okazji ich urodzin czy urodzin sklepu,
 • niskie a często darmowe koszty dostawy czy to przy okazji przekroczenia progu kosztowego czy np. z okazji dnia darmowej dostawy,
 • dostawa do domu lub w wybrane, dogodne dla nas miejsce,
 • coraz częstsza dostawa do sklepu stacjonarnego bez konieczności ponoszenia kosztów dostawy i możliwość przymierzenia towaru zamówionego online właśnie w tym sklepie,
 • możliwość bezkosztowego zwrotu towaru, gdy nie spełnia naszych oczekiwań lub nieprawidłowo dobraliśmy rozmiar,
 • możliwość zakupu ubrań różnych marek w jednym miejscu, co zmniejsza czas spędzony na zakupach i koszty dostawy,
 • jeśli kupujemy ubrania w sklepie online, który ma również swe stacjonarne placówki, mamy pewność, że nikt wcześniej nie zakładał naszych ubrań a zatem mamy pewność, że nie znajdziemy na np. sukience plam po pomadce – nasze ubrania pochodzą w większości sklepów prosto z magazynu.

asia8sukienki bonprix

asia7klapki bonprix

A wady?

Nie obędzie się oczywiście bez wad takiego shoppingu online:

 • nie możemy ubrania dotknąć, od razu przymierzyć i sprawdzić czy dobrze na nas leży,
 • czasem dostawa może się nieoczekiwanie przeciągnąć,
 • koszty dostawy mogą nas zniechęcić,
 • konieczność odwiedzenia np. placówki pocztowej w przypadku podjęcia decyzji o zwrocie,
 • konieczność odczekania choć kilku dni na zwrot poniesionych kosztów w przypadku zwrotu,
 • w sklepach stacjonarnych promocje/wyprzedaże mogą startować szybciej niż w sklepie online (czasami jednak jest właśnie odwrotnie).

Lubię kupować ubrania w sieci, lecz zazwyczaj robię to w sklepach, które mają swą wersję stacjonarną. Mogę wówczas na własnej skórze sprawdzić jak ma się rozmiarówka sklepu do moich gabarytów i który rozmiar najlepiej pasuje do mojej sylwetki. Jeśli chodzi o ubrania to unikam jak ognia Allegro. (Nie dotyczy to wyjątkowo odzieży dla dzieci.) Niestety nie trafiłam tam do tej pory na zakup dla siebie udany. Po kilku nieudanych transakcjach zrezygnowałam z ubraniowego shoppingu na internetowych aukcjach.

W takim razie gdzie?

Lubię za to C&A, w którym mogę znaleźć szeroki wybór fajnych ubrań, a w dzień urodzin dostaję 20% zniżki na zakupy, które bez kosztów mogę odebrać w sklepie stacjonarnym, H&M za świetny wybór i fajne akcje promocyjne, Ebutik za fajne i śmiesznie tanie na promocjach T-shirty i częste mega rabaty na praktycznie cały asortyment. Każdy z tych sklepów ma wersję stacjonarną i w razie czego mogę sobie posprawdzać to i owo. Ze sklepów typowo internetowych lubię czasem zrobić zakupy w Bonprix. Ze względu na jego wyłączenie poza stacjonarną formę (dostępny jest również katalog Bonprix) przy wyborze ubrań kieruję się opiniami innych klientek i jeszcze nigdy się nie zawiodłam.

Ubranka dziecięce kupuję zaś chętnie w sklepie internetowym Smyk, 5-10-15 czy Endo, w którym lubię polować na ceny wyprzedażowe.

Do tej pory nie skusiłam się jeszcze na zakupy ciuchowe w sklepach, które swe siedziby mają w Chinach. Śledzę netowe opinie i niestety klientki nie są zadowolone. Generalnie rzecz ujmując towar nie odpowiada temu, co można znaleźć na kolorowych zdjęciach. Czego jednak można oczekiwać od aż za tanich ubrań? Jeśli macie inne doświadczenia, z przyjemnością dowiem się, gdzie warto jednak ubrania prosto z Chin kupować.

Z pomocą Bonprix i niezawodnych rad jego klientek powstała prezentowana dziś stylizacja. Lato nareszcie zapanowało i można bez obaw włożyć sukienkę i klapki – zestaw w sam raz na upał i bieganie za dzieciakami. W dodatku pozwala poczuć się pięknie i kobieco. Co myślicie o tym zestawie?

asia2Stylizacja powstała dzięki marce Bonprix.

A czy Wy też lubicie zakupy ciuchowe online? Które sklepy polecacie? Jakie są Wasze doświadczenia?

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

63 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *