5 bezpłatnych motywów Wordpress
Blogowanie

5 bezpłatnych motywów WordPress dla blogerów

WordPress.org stał się jedną z najpopularniejszych platform blogowych i generalnie jedną z najpopularniejszych platform dla tworzenia własnego miejsca w sieci. Posiadanie strony internetowej na WordPressie wiąże się jednak z koniecznością ponoszenia dodatkowych kosztów. Niezbędne jest własne miejsce na serwerze oraz domena. WordPress powinien również posiadać przyzwoitą szatę. Motywów dla WordPressa możemy znaleźć bardzo wiele. Jedne są bezpłatne. Te są zazwyczaj mało efektowne i nieskomplikowane. Bardziej rozbudowane motywy niestety trochę kosztują.

Na szczęście również pośród motywów bezpłatnych można znaleźć perełki, dzięki którym bezkosztowo nasza strona będzie prezentować się ładnie, przejrzyście i profesjonalnie.

Mam dziś dla Was przegląd 5 bezpłatnych motywów WordPress, które w ostatnim czasie zwróciły moją uwagę. To motywy, które doskonale sprawdzą się jako szata blogowa, choć nie tylko.

5 bezpłatnych motywów WordPress dla blogerów:

  • Pashmina

pashmina

Do pobrania    Demo motywu

Motyw stworzony z myślą o blogowaniu poświęconemu modzie, choć może łatwo znaleźć zastosowanie również w innych dziedzinach takich jak: fotografia, jedzenie, podróże, styl życia i wiele innych. To motyw responsywny, oparty o Bootstrap. Motyw można łatwo dostosować do własnych potrzeb. Oferuje możliwość ustawienia własnych kolorów, zaczepienia menu, pozwala na wyświetlanie slidera a także powiązanych postów, posiada również 4 własne widżety: o mnie, ikony social media, baner reklamowy oraz najnowsze posty.

Pashmina to typowy, przejrzysty, dość minimalistyczny motyw blogowy, który jest przyjemny dla oka i wygląda profesjonalnie.

  • EasyBlog

easyblog

Do pobrania   Demo motywu

Motyw stworzony z myślą o fotografach, pisarzach, podróżnikach i blogerach. Jest to motyw w pełni responsywny, oparty na Bootstrap. Pozwala na edycję kolorów, umieszczenie własnego logo, Posiada 3 własne widżety, takie jak: najnowsze posty, ikony social media, widżet reklamowy.

EasyBlog to motyw przejrzysty, minimalistyczny, ładnie się prezentujący. Zdecydowanie sprawdzi się na blogu.

  • Paraxis Lite

paraxislite

Do pobrania

Paraxis Lite (którgo podstawą jest motyw Oblique) to dość nietypowy, ze względu na sposób prezentacji obrazów, responsywny motyw kafelkowy, który sprawdzi się na stronie poświęconej modzie czy na blogu właśnie. Mimo że jest to zaledwie wersja lite, posiada dość rozbudowane możliwości edycji i dostosowania do własnych potrzeb. Pozwala na łatwy dostęp do Google Fonts, dostosowanie kolorów, wybór menu z linkami do social mediów.

Paraxis Lite to efektowny motyw blogowy, o nietypowej prezentacji obrazów.

  • CleanBlogg

cleanblogg

Do pobrania   Demo motywu

CleanBlogg to motyw przeznaczony dla wszelkiego rodzaju blogów. Oparty o Bootstrap, jest w pełni responsywny. Jest to motyw ze sporą możliwością dostosowania do naszych potrzeb. Można wybierać pomiędzy różnymi stylami układu strony bloga czy archiwum. Do wyboru mamy: standard, list, grid. Możemy wybierać, które elementy takie jak posty powiązane czy ilość komentarzy będą wyświetlane na stronie. Jest możliwość wyświetlania slidera. Jest miejsce na widżety z boku oraz u dołu strony. Motyw posiada swe własne widżety.

CleanBlogg to dość rozbudowany, przejrzysty motyw blogowy.

  • EasyMag

easymag

Do pobrania   Demo motywu

EasyMag to w pełni responsywny motyw magazynowy, który doskonale sprawdzi się jako motyw blogowy. Posiada możliwość edycji wielu ustawień, jak kolory, logo czy układ strony. Motyw wyposażony został we własne widżety. Na stronie możemy także przypiąć menu, zmienić rozmiar czcionki, zamieścić baner reklamowy.

EasyMag to przejrzysty i łatwy w użyciu motyw magazynowy.

Czy któryś z przedstawionych motywów przyciągnął Waszą uwagę?

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *