opowiem ci, mamo, co robią koty
Dziecko,  Książki

Opowiem ci, mamo, co robią koty

Koty to stworzenia jedyne w swoim rodzaju. Można je lubić lub nie. Trudno ich jednak nie doceniać. Są piękne i niezależne. Trudno odgadnąć, co się w głowie kociej dzieje. Zawsze chodzą swoimi prywatnymi ścieżkami, a gdy kogoś kochają to szczerze i z całego kociego serca.

opowiem ci, mamo, co robią koty

Za kotami przepadają dzieci. Nic dziwnego. Puszyste stworzenia, które mruczą, gdy się je głaszcze, budzą po prostu dziecięcą radość. I właśnie dlatego z całą pewnością dzieciom do gustu przypadnie kolejna książka z serii Opowiem ci, mamo. Tym razem Nikola Kucharska, z której twórczością mogłam zapoznać się już w książce Legendy polskie dla dzieci w obrazkach, zabiera czytelnika do świata kotów.

opowiem ci, mamo, co robią koty

Opowiem Ci, mamo, co robią koty to pełna humoru opowieść o kocie Gburze, jego radosnej, ludzkiej rodzinie i zmianach jakie w życiu kota śpiocha zaszły, gdy pewnego dnia w domu Maćka i jego rodziców pojawił się nowy, koci przyjaciel – Żabka. Opowiem ci, mamo, co robią koty to książka do czytania, zabawy i lepszego poznawania kociego świata. To historyjka krótka, zwięzła, ciekawa dla dziecka i bardzo dowcipna. Książka ta to również moc zabaw dla młodego czytelnika. Znajdziemy tu quiz dla wszystkich, którzy zastanawiają się czy w ich życiu powinien znaleźć miejsce koci przyjaciel. Tu również dziecko wykaże się spostrzegawczością i sprytem w odnalezieniu najlepszej drogi do pokonania. Dobre oko przyda się też podczas odszukiwania różnic pomiędzy z pozoru identycznymi obrazkami a także w odnajdywaniu kotów, które poukrywały się w różnych zakamarkach.

opowiem ci, mamo, co robią koty

Opowiem ci, mamo, co robią koty to również spora dawka informacji o kotach i ich kocich sprawach. To koci świat zamknięty w pigułce łatwej do przyswojenia dla dziecka. Z książki dowiemy się co lubią a czego nie koty, jak należy z nimi postępować i jak się nimi opiekować. To również podana w bardzo dowcipny sposób spora dawka wiedzy o budowie i funkcjach kociego ciała. Przyznam, że o wielu rzeczach nie wiedziałam, choć uważam się za niezłą kociarę.

opowiem ci, mamo, co robią koty

opowiem ci, mamo, co robią koty

Podsumowując Opowiem ci, mamo, co robią koty autorstwa Nikoli Kucharskiej to bardzo przyjemna w odbiorze, barwna, bardzo efektownie ilustrowana, wytrzymała na dziecięce rączki a przede wszystkim ciekawa i pełna humoru książka, która przypadnie do gustu dzieciom i ich rodzicom.

Opowiem ci, mamo, co robią koty, Nikola Kucharska, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Książkę do recenzji udostępniło Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Z serii Opowiem ci, mamo przeczytaliśmy również:

Opowiem ci, mamo, co robią żaby

Opowiem ci, mamo, co robią auta

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *