Opowiem ci, mamo, co robią koty

opowiem-ci-mamo-co-robia-koty

Koty to stworzenia jedyne w swoim rodzaju. Można je lubić lub nie. Trudno ich jednak nie doceniać. Są piękne i niezależne. Trudno odgadnąć, co się w głowie kociej dzieje. Zawsze chodzą swoimi prywatnymi ścieżkami, a gdy kogoś kochają to szczerze i z całego kociego serca.

opowiem ci, mamo, co robią koty

Za kotami przepadają dzieci. Nic dziwnego. Puszyste stworzenia, które mruczą, gdy się je głaszcze, budzą po prostu dziecięcą radość. I właśnie dlatego z całą pewnością dzieciom do gustu przypadnie kolejna książka z serii Opowiem ci, mamo. Tym razem Nikola Kucharska, z której twórczością mogłam zapoznać się już w książce Legendy polskie dla dzieci w obrazkach, zabiera czytelnika do świata kotów.

opowiem ci, mamo, co robią koty

Opowiem Ci, mamo, co robią koty to pełna humoru opowieść o kocie Gburze, jego radosnej, ludzkiej rodzinie i zmianach jakie w życiu kota śpiocha zaszły, gdy pewnego dnia w domu Maćka i jego rodziców pojawił się nowy, koci przyjaciel – Żabka. Opowiem ci, mamo, co robią koty to książka do czytania, zabawy i lepszego poznawania kociego świata. To historyjka krótka, zwięzła, ciekawa dla dziecka i bardzo dowcipna. Książka ta to również moc zabaw dla młodego czytelnika. Znajdziemy tu quiz dla wszystkich, którzy zastanawiają się czy w ich życiu powinien znaleźć miejsce koci przyjaciel. Tu również dziecko wykaże się spostrzegawczością i sprytem w odnalezieniu najlepszej drogi do pokonania. Dobre oko przyda się też podczas odszukiwania różnic pomiędzy z pozoru identycznymi obrazkami a także w odnajdywaniu kotów, które poukrywały się w różnych zakamarkach.

opowiem ci, mamo, co robią koty

Opowiem ci, mamo, co robią koty to również spora dawka informacji o kotach i ich kocich sprawach. To koci świat zamknięty w pigułce łatwej do przyswojenia dla dziecka. Z książki dowiemy się co lubią a czego nie koty, jak należy z nimi postępować i jak się nimi opiekować. To również podana w bardzo dowcipny sposób spora dawka wiedzy o budowie i funkcjach kociego ciała. Przyznam, że o wielu rzeczach nie wiedziałam, choć uważam się za niezłą kociarę.

opowiem ci, mamo, co robią koty

opowiem ci, mamo, co robią koty

Podsumowując Opowiem ci, mamo, co robią koty autorstwa Nikoli Kucharskiej to bardzo przyjemna w odbiorze, barwna, bardzo efektownie ilustrowana, wytrzymała na dziecięce rączki a przede wszystkim ciekawa i pełna humoru książka, która przypadnie do gustu dzieciom i ich rodzicom.

Opowiem ci, mamo, co robią koty, Nikola Kucharska, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Książkę do recenzji udostępniło Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Z serii Opowiem ci, mamo przeczytaliśmy również:

Opowiem ci, mamo, co robią żaby

Opowiem ci, mamo, co robią auta

6 komentarzy

 1. Sisters92

  Nie mamy jeszcze żadnej książki z tej serii, ale to właśnie ta o kotach interesuje nas najbardziej.

  17 . Maj . 2016
  • Joanna Misiak-Piotrowska

   Zdecydowanie ją polecam. Jest bardzo kolorowa, pozytywna i niesie sporą dawkę wiedzy,

   18 . Maj . 2016
 2. Bookendorfina Izabela Pycio

  Świetna książeczka, mój syn byłby nią zachwycony. 🙂

  18 . Maj . 2016
  • Joanna Misiak-Piotrowska

   Mój się od niej nie potrafi oderwać 🙂

   18 . Maj . 2016
 3. Joanna Gliniecka

  ta seria jest super. kotów nie znamy, ale znamy auta, żaby, mrówki 🙂 a wczorajszy dzieńnalezał do roku w lesie:)

  20 . Maj . 2016
 4. Opowiem ci, mamo, co robią narzędzia - www.krzywaprosta.pl

  […] Opowiem ci, mamo, co robią koty […]

  20 . Mar . 2017

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *