Tablica motywacyjna Magnetic Words
Dziecko,  Gry i zabawy,  Wychowanie

Tablica motywacyjna Magnetic Words

Nigdy nie jest za wcześnie na naukę przez nasze dzieci samodzielności i odpowiedzialności. Warto od najmłodszych lat przed naszymi latoroślami stawiać wyzwania, motywować je do działania i delikatnie popychać, by nie były bierne. Warto uczyć, że codzienne obowiązki to nic złego, nudnego i nieprzyjemnego. Warto też to robić w ciekawy i łatwy to zrozumienia przez dziecko sposób. Taka nauka zaprocentuje. W końcu nikt nie chce powtarzać dziecku po dziesięć razy, by umyło zęby albo posprzątało swoje zabawki i tłumaczyć dlaczego jest to niezbędne.

Podczas spotkania blogerek w Gdyni Spotkajmy się w Trójmieście w moje ręce trafiła tablica motywacyjna firmy Magnetic Words. Czy warto zainteresować się tego typu pomocami wychowawczymi? Czy jest to dobry sposób na naukę przez nasze dziecko odpowiedzialności i samodzielności?

Tablica motywacyjna Magnetic Words ma za zadanie zmotywować jak i nauczyć samodzielności nasze dziecko. Ma wpływać na kształtowanie w młodym człowieku poczucia odpowiedzialności, kształtować wartości poznawcze, rozwijać zarówno emocjonalnie, społecznie jak i moralnie.

W skład zestawu wchodzi elastyczna tablica magnetyczna z planem dnia, którą może np. powiesić na lodówce, przykładowe znaczniki z opisem zadań takich jak np.: lekcje, umyj zęby, wynieś śmieci, umyj ręce, schowaj ubrania, pomóż mamie a także kolorowe znaczniki za wykonane zadania: niebieskie, żółte oraz czerwone. Tablica motywacyjna zawiera również dość szczegółową instrukcję w jaki sposób możemy za jej pomocą z naszym dzieckiem pracować.

Warto zacząć od prostych zadań, by dziecka nie zniechęcić, np. umyj ręce. Za wykonane zadanie dziecko otrzymuje znaczniki. Niebieski, gdy wykona zadanie doskonale. Żółty, gdy wykona je dobrze a także czerwony, gdy zadania nie wykona lub wykona je źle. To dziecko powinno przyczepić znaczniki na dany dzień w odpowiednim kolorze. My zaś mamy za zadanie omówić z nim czy zadania zostały wykonane dobrze czy nie. Po tygodniu powinniśmy policzyć z dzieckiem ile było jakich znaczników. Gdy zaś nasz potomek zdobędzie 90% znaczników niebieskich, otrzymuje wcześniej wybraną przez siebie nagrodę. Tak pokrótce można wskazać jak tablica motywacyjna funkcjonuje.

Poprzez zabawę, wyznaczenie nagrody a także ogromny wpływ dziecka na organizację zadań ta forma edukacji ma ogromną szansę na odniesienie sukcesu. Na razie wraz z synkiem dość luźno podchodzimy do funkcjonowania tablicy motywacyjnej. Niemniej już stała się podstawą do kilku pouczających dyskusji. W miarę upływu czasu zapewne podejmiemy się jej użytkowania ściśle z jej przeznaczeniem. Na razie to bardziej forma rozrywki, która sprawia mnóstwo radości i cieszy oczy mojego synka.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *