Skinner
Kultura,  Literatura

Skinner czyli powieść, która potrafi zaskoczyć

Książki sensacyjne rzadko lądują na mojej półce. Można powiedzieć, że dla powieści Skinner autorstwa Charliego Hustona zrobiłam wyjątek. Czy to była właściwa decyzja?

Światu grozi ogromne niebezpieczeństwo. Doszło do zamachu na elektrownię. Zginęli ludzie. Nikt nie wie, kto stoi za tym zamachem. Trzeba podjąć niestandardowe działania. Potrzebny jest człowiek, który nie da się zabić. Po latach pozostawania w cieniu powraca Skinner. To morderca a także jeden z najlepszych z branży ochroniarzy. Skinner to człowiek bez skrupułów. Zresztą nie bez powodu.

Do dwunastego roku życia był obiektem eksperymentu swych szalonych rodziców. Skinner wraz z niezwykle utalentowaną analityczką, która potrafi dostrzec to, co umyka pozostałym rusza w poszukiwaniu, tych, którzy zagrażają ogólnoświatowemu bezpieczeństwu. Ale czy ci, których znajdą są rzeczywiście największym zagrożeniem, którego ludzkość powinna się obawiać?

Mój początek przygody z powieścią Skinner nie był prosty. To, co otrzymałam na początku nie wzbudziło mojego wielkiego entuzjazmu i zastanawiałam się czy dalej będzie lepiej czy nadal będę dość mocno znudzona. Na szczęście dla autora i jego książki po początkowym rozczarowaniu było już tylko lepiej i lektura powieści Charliego Hustona wciągnęła mnie bez reszty.

Akcja powieści jest dość wartka. Wydarzenia następują szybko po sobie a czytelnik przez większość powieści nie ma pojęcia, o co w tym wszystkim chodzi. Jest doskonale wyprowadzany przez autora w pole i wodzony za nos. Sprawia to, że powieść Charliego Hustona czyta się z przyjemnością i aż czytelnika korci, by zajrzeć na strony końcowe, by dowiedzieć się jak intryga zostanie przez autora zakończona.

Oprócz ciekawej fabuły sporym walorem powieści są jej bohaterowie, zwłaszcza główna postać męska i żeńska. Zawodowy morderca, postać bez uczuć zdaje się być początkowo bardzo jednowymiarowa. Z czasem okazuje się jednak, że to bohater złożony, ciekawy i momentami wręcz fascynujący. Nie inaczej jest z główną bohaterką powieści, niesamowitym analitycznym a jednocześnie bardzo emocjonalnym umysłem.

Skinner to powieść, z którą bardzo miło i ciekawie spędziłam czas. Polecam ją wszystkim miłośnikom gatunku i nie tylko.

Aha… Na koniec ciekawostka… Skinner… to nie tytuł przypadkowy. Wpiszcie w wyszukiwarkę hasło klatka Skinnera…

Skinner, Charlie Huston, Wydawnictwo Muza S.A.

Książkę do recenzji udostępniła firma Business & Culture.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *