subiektywny przegląd filmowy
Film

Subiektywny przegląd filmowy #1

Miast rozwodzić się nadto nad filmami, które w ostatnim czasie zaprzątnęły moją uwagę, postanowiłam zrobić krótki, zwięzły i na temat przegląd filmowy. To początek nowego cyklu, w którym będę pokrótce omawiać obrazy, które już od pewnego czasu goszczą na ekranach, czy to małych czy dużych, a które moim zdaniem nie wymagają nadmiernych rozmiarów recenzji. Mam nadzieję, że cykl przypadnie Wam do gustu. Zaczynamy…

Crimson Peak

Ona piękna, bogata i naiwna. On udający majętnego wynalazcę a w rzeczywistości biedny jak przysłowiowa mysz kościelna. Do tego podejrzliwy ojciec pięknej i naiwnej oraz zaborcza siostra wynalazcy, o zdecydowanie niezdrowych ciągotach… Plus stare zamczysko i czający się w ciemnych kątach umarli. Miało być straszno i ciekawie. Wyszło odrobinę odrażająco i bardzo przewidywalnie.

Man Up

Ona po trzydziestce, niepewna siebie, unikająca mężczyzn i wszelkiego życia towarzyskiego, z nieodłącznym notatnikiem pełnym mantr pod ręką. On czterdziestolatek po przejściach. Na wspólnej drodze stanęli dzięki książce, która sprzedała się w milionowym nakładzie, a której żadne z nich nie czytało, wielkiej pomyłce i małemu kłamstwu. Co z tego wyniknie? Z pewnością sporo humoru,  uśmiechu, mała refleksja nad związkami i całkiem zgrabna komedia romantyczna.

Ugotowany

Po latach wychodzenia z nałogu i  po odbyciu narzuconej sobie pokuty, znany szef kuchni chce ponownie wspiąć się na szczyt i zdobyć upragnione trzy gwiazdki Michelin. Zapowiedź pełna dynamizmu i akcji rodem z piekielnej kuchni Gordona R. jest wyłącznie zgrabnym połączeniem najlepszych momentów filmu. Jako taki obraz nie zachwyca, a wręcz momentami niesamowicie nudzi.

W głowie się nie mieści

W głowie małej dziewczynki mieszkają Radość, Smutek, Odraza, Strach i Złość. Na co dzień kontrolę na stanowisku dowodzenia sprawuje Radość i dba o to, by na ustach dziewczynki gościł uśmiech. Wszystko zdaje się być w należytym porządku do czasu dramatycznego wypadku, w wyniku którego ze sztabu znika Radość i Smutek. Dwie skrajne emocje muszą wrócić do bazy zanim życie dziewczynki zmieni się bezpowrotnie. Bajka dla dzieci i dorosłych. Mądra i wyciskająca łzy. Nie sposób pozostać wobec niej obojętnym.

Widzieliście któryś z powyższych obrazów? Jak wrażenia?

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

9 komentarzy

  • Madziof

    Widziałam wszystkie filmy oprócz Crimson Peak. Muszę Ci powiedzieć, że narobiłaś mi smaka na niego :d Dla mnie Ugotowany wyszedł bardzo słabiutko, ne wydarzyło się nic ciekawego oprócz gotowania. W głowie się nie mieści, oglądałam już 3 razy i za każdym razem jestem zachwycona. Świetna animacja dla dzieci i nie tylko

  • Turlu Tutu

    Ugotowany jest fajny – najbardziej z tego filmu zapamiętałam dźwięki, to ciekawe doznanie, nieprzeciętne:P A “W głowie się nie mieści” to bajka, której oglądanie dało mi wiele przyjemności..generalnie jestem zachwycona pomysłem na tę animację…Reszty nie widziałam, ale zapamiętam sobie tytuły i sięgnę po nie, jak tylko będę miała okazję:) dzięki:)

  • Dominika Fijał

    Jestem w temacie filmów dla dzieci – dlatego polecam “W głowie się nie mieści”. Przyznam szczerze, że to jeden z lepszych filmów animowanych ostatnich kilku(nastu) miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *