Tadzik się nudzi

tadzik-sie-nudzi

Dzieci to niezwykle kreatywne stworzenia. Potrafią bawić się praktycznie wszystkim. Nie tylko klocki, puzzle, lalki czy samochody stanowią dla nich doskonały materiał do miłego i ciekawego spędzania czasu. Nawet zwykły karton potrafi dziecku dać morze radości, kiedy w jego wyobraźni zamienia się w statek kosmiczny pędzący przez galaktykę czy łódź podwodną penetrującą podmorskie głębiny. Dzieci mają niesamowitą wyobraźnię, a ulubionym zajęciom potrafią oddawać się przez długie godziny, nawet przez chwilę nie marudząc.

Czasami jednak, zwłaszcza gdy pogoda nie dopisuje, nie można wyjść na dwór pograć w piłkę a ulubiona gra jakoś tak mniej fascynuje, bywa, że dzieci się nudzą. Nuda dopadła też Tadzika, głównego bohatera książki Tadzik się nudzi, którą zmyśliła i zmalowała Ola Makowska, a w słowa ubrał Jerzy Horsten.

Tadzik zaczął się nudzić a nuda była wytrwała i nie chciała go opuścić. W dodatku nuda była dosłownie wszędzie, nawet za oknem. Na szczęście w końcu coś zaczęło się dziać. Z początku swą gwałtownością i tym, że zawłóczyło i zasierściło dość mocno przestraszyło chłopca. Szybko jednak strach ustąpił miejsca ciekawości. Tadzik ruszył w pogoń za wijącą się po podłodze czerwoną zagadką. I tak Tadzik najpierw poleciał latawcem. Później ujrzał ogromnego, czerwonego stwora z rozwichrzonymi łapami. Na szczęście Włóczek, stwór ów, okazał się całkiem niegroźny i zaprosił Tadzika na obiad. Wszystko się jednak szybko zmieniło, gdy Tadzik huśtany przez Włóczka zasnął. Teraz oto musiał uratować biedronkę. I znowu Tadzik ruszył w podróż przez chmury. Przygód było jeszcze wiele. A gdy w końcu dotarł do kresu wyprawy, okazało się, że już wcale się nie nudzi.

Gdy dziecko się nudzi.

Gdy dziecko się nudzi, warto byśmy podsunęli mu właśnie książkę, a książeczka Tadzik się nudzi, którą zmyśliła i zmalowała Ola Makowska, a w słowa ubrał Jerzy Horsten, doskonale nadaje się, by pokonać dziecięcą nudę. To książeczka zabawna, zaskakująca i pobudzająca wyobraźnię dziecka. Pokazuje naszym pociechom, jak niewiele potrzeba, by pobudzić do działania, zadziwić, zainteresować i choć na chwilę zapomnieć o nudzie, nawet w najbardziej nudny dzień roku. To morze uśmiechu i zdziwienia. To książka, którą dziecko będzie oglądać przez długi czas, wsłuchiwać się w ciekawą historię, a może, patrząc na ilustracje samo wymyśli alternatywne wersje opowiedzianej w niej historii.

Książeczka Tadzik się nudzi została bardzo ładnie i solidnie wydana. Twarda oprawa wytrzyma walkę z niewprawnymi dziecięcymi rączkami. Ilustracje, które bardzo przypominają dziecięce bazgroły, z pewnością wzbudzą zachwyt a teks zadziała pouczająco. Dziecko z tą książką nie powinno się nudzić nawet przez chwilę. Zdecydowanie polecam dzieciom i ich rodzicom.

Tadzik się nudzi, Ola Makowska, Jerzy Horsten, Wydawnictwo Skrzat

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

3 komentarze

 1. Sisters92

  Doskonała propozycja dla dzieci, które się nudzą i dla tych, którzy nie, również, bo w domu mogą przeżyć ciekawe przygody z Tadzikiem.

  04 . Lut . 2016
 2. DominikaBr

  Ja już wolę mieć tyle pomysłów, żeby żadne dziecko się u mnie nie nudziło… 😉

  04 . Lut . 2016
 3. Aleksandra Kramkowska

  Książka o Tadziu! Muszę sprawić taka mojemu Tadziowi <3

  04 . Lut . 2016

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *