Girl Online. W trasie

girl-online-w-trasie

Czy literatura typowo młodzieżowa może zainteresować czytelnika, który już dawno czasy nastoletnie ma za sobą, ba w przypadku którego nawet czasy studenckie są niemal zamierzchłą przeszłością, niemal prehistorią?

Penny czyli Girl Online, która przez całe morze kłopotów musiała i chciała stać się Girl Offline… która już nigdy nie będzie online, już za chwilę wyrusza w wielką, europejską trasę koncertową ze swym coraz bardziej znanym i coraz bardziej kochanym przez rzesze fanów, a zwłaszcza fanek, niezwykle przystojnym chłopakiem – Noah. To ma być dla obojga przygoda życia. Penny długa trasa koncertowa z zespołem Noah z jednej strony cieszy, z drugiej zaś napawa ogromnym lękiem. Napady lęku są niestety jej codziennością. Wiele sobie po tym wyjeździe obiecuje. Pragnie przede wszystkim spędzić jak najwięcej czasu z Noah. Chciałaby również przy okazji wyjazdu choć trochę zwiedzić odwiedzane podczas trasy koncertowej miasta. Obawia się zaś, nie zresztą bez powodu, jak zostanie przyjęta przez pozostałych chłopaków w zespole. Boi się, czy nie będzie kimś niepożądanym w tym męskim, pełnym młodzieńczego testosteronu miejscu. Obawy te nie są zresztą zupełnie bezpodstawne.

To jednak dopiero początek kłopotów. Podczas koncertu poprzedzającego wyjazd w trasę Penny gubi swój telefon komórkowy. Już wkrótce pod jej adresem zaczynają pojawiać się pogróżki. Ktoś zaczyna dziewczynie grozić, żądając jednocześnie, by rozstała się z Noah. Żeby tego było mało wyjazd okazuje się zdecydowanie mniej sielankowy, niż to sobie wyobrażała Penny. Noah nie ma dla niej czasu, a ona czuje się coraz mniej komfortowo. Zaczyna zastanawiać się czy to jest życie, jakie chciałaby wieźć w przyszłości.

Girl Online ciąg dalszy.

Girl Online. W trasie to kontynuacja bestsellerowej Girl Online autorstwa Zoe Sugg, brytyjskiej vlogerki z Brighton, która popularność zyskała publikując na YouTube filmiki o modzie, urodzie i stylu życia. Girl Online. W trasie to lektura lekka, niezbyt skomplikowana i zarazem dość przyjemna. To dość prosto skrojona fabuła, która potrafi jednakże czytelnika zaskoczyć. To opowieść o młodzieńczych rozterkach i pierwszych wyborach dokonywanych przy wchodzeniu w dorosłość. Girl Online. W trasie z pozoru wygląda na książkę trochę naiwną, niemniej nie brakuje jej i głębszej refleksji, która przede wszystkim będzie oddziaływać na młodszego czytelnika. Jednakże i bardziej doświadczony czytelnik nie odmówi jej racji.

Nie tylko literatura młodzieżowa.

Zoe Sugg pisze tak, że bez trudu dociera do czytelnika, zwłaszcza tego młodszego. Akcja toczy się trybem dość szybkim, młodzi ludzie przeżywają swe pierwsze poważniejsze rozterki, nie ominie ich i większa burza, a nawet uczuciowe trzęsienie ziemi, a ich przyszłość stanie się dość niepewna. Główni bohaterowie, a zwłaszcza tytułowa Girl Online – Penny, to postaci może nie nazbyt skomplikowane, niemniej sympatyczne i niepozbawione uroku.

Girl Online. W trasie to książka, którą czyta się błyskawicznie i raczej z nastawieniem na czytelniczą rekreację. To książka, która pochłonie młodzież w jedno dłuższe popołudnie i da chwilę z ciekawą historią i nutką zadumy. Starszy czytelnik też nie powinien się nudzić. Jeśli potraktuje książkę z lekkim dystansem, to będzie to całkiem dobrze spędzony czas z książką. No i może nawet zatęskni za tymi chwilami młodzieńczych rozterek, kiedy cały świat stał otworem i dopiero co zaczynało się własnoręcznie sterować swym życiem. Nikt nie powinien się nudzić. Polecam.

Girl Online. W trasie, Zoe Sugg, Wydawnictwo Insignis

Książkę do recenzji udostępnił Portal Sztukater.

1 Comment

  1. Sisters92

    Bardzo lubię tę serię, mam nadzieję, że wyjdzie kontynuacja. Choć to powieść młodzieżowa, nie nużyła mnie, a to najważniejsze. I te nieoczekiwane zwroty akcji 😉
    P.

    30 . Sty . 2016

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *