mata do zabawy Wesoła Farma
Dziecko,  Gry i zabawy

Czy mata do zabawy Wesoła Farma to dobry pomysł?

Nie jestem zwolenniczką nadmiernej ilości gadżetów otaczających niemowlaka. W moim przekonaniu często są one bardziej szkodliwe niż pomocne, a do tego nadmiernie zagracają i tak już ograniczoną domową przestrzeń. Niemniej mata edukacyjna to jednak dla mnie ten element wyposażenia dziecięcego świata, który wydaje się idealnie wspomagać prawidłowy rozwój niemowlaka a przez to dla mnie jest niezbędny w domowej przestrzeni. Ostatnio w moje i Filipa dłonie trafiła mata do zabawy z funkcją kojca Wesoła Farma firmy Canpol babies. Czy spełniła nasze oczekiwania?

Mata do zabawy z funkcją kojca Wesoła Farma to mata edukacyjna, która już od pierwszych chwil przypadła mi do gustu, a mały kurczak Filip powoli, acz skutecznie, zaczyna się z nią oswajać I już niedługo z jej licznych zalet będzie czerpał pełnymi garściami. Mata jest dość duża, zwłaszcza, gdy rozłożymy jej skrzydełka zamieniające ją w razie potrzeby w kojec w sam raz dla niemowlaka, który nie przemieszcza się jeszcze zbyt intensywnie. Połączenie maty i kojca jest nie dość, że ciekawe to jeszcze bardzo praktyczne I znacznie ułatwia rodzicom codzienne działania, dając pewność, że nasz niemowlak nie zrobi sobie przypadkiem krzywdy, gdy my postanowimy przygotować posiłek lub po prostu będziemy musieli skorzystać z toalety…

DSC_0226

DSC_0229

DSC_0237

Mata do zabawy Wesoła Farma to mata edukacyjna, która z pewnością bardzo pozytywnie będzie wpływać na rozwój dziecka. Wykonana jest z miękkiej tkaniny, wypełnionej ociepliną w środku. Jej kolory nie są zbyt intensywne, co poczytuję za jej ogromny plus. Nie lubię pstrokacizny i nadmiernej ekspozycji niemowlaka na nią. Mata do zabawy Wesoła Farma to połączenie stonowanych kolorów natury – przede wszystkim zieleni, błękitu, brązu i żółci. A obrazki umieszczonych na niej zwierzątek i och otoczenia są po prostu urocze. Mata wyposażona jest w dwa krzyżujące się pałąki, na których umieszczone zostały takie zabawki jak lusterko, grzechotki, piszczałki. Część “leżąca”posiada zaś grzechotkę, piszczałkę i element szeleszczący. Wszystkie te elementy mają na celu pobudzić rozwój naszego dziecka i dać mu moc zabawy. Są nie dość że zwyczajnie ładne, to jeszcze ciekawe dla malucha, no i oczywiście bezpieczne. Stymulują rozwój wzrokowo-słuchowo-dotykowo-ruchowy malucha. No i można je jeszcze odpiąć i wówczas służą za samodzielne zabawki.

DSC_0239

DSC_0233

DSC_0235

Z maty do zabawy Wesoła Farma jestem bardzo zadowolona i myślę, że posłuży Filipowi i mnie do wielu godzin radosnej, stymulującej rozwój zabawy. To mata edukacyjna ładna, przyjazna dla dziecka i świetnie wspomagająca jego rozwój. Polecam wszystkim rodzicom i ich maluchom.

Wpis powstał w ramach programu Blogosfera Canpol babies.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *