moje ulubione filmy animowane na Święta
Dziecko,  Film,  Filmy,  Lifestyle

Moje ulubione filmy animowane na Święta

Uwielbiam filmy animowane. Kiedy byłam dzieckiem, nie należały one jednak do najpiękniejszych form filmowych. W każdym razie te pokazywane w polskiej, peerelowskiej wówczas telewizji. Gdy czasy się zmieniły, w telewizji i kinie zaczęły królować produkcje Disneya. Ja rosłam. Filmy animowane stawały się nie tylko coraz ładniejsze, ale i bardziej uniwersalne w przekazie. Z założenia większość filmów animowanych miała nie tylko trafiać do dziecięcej wyobraźni, ale i bawić dorosłą część widowni, a nawet po części czegoś ją uczyć. Wszystko to sprawiło, że do tej pory nie wyrosłam z bajek… co w sumie poczytuję sobie na plus. A jakie są moje ulubione filmy animowane na Święta?

Cóż… Nie są to z pewnością filmy z motywem świątecznym, choć lubię bardzo tworzone w ostatnim czasie krótkie wariacje kinowych hitów na temat Świąt. Mówię tu choćby o Shreku. Nie te jednak filmy mam zamiar oglądać w te Święta Bożego Narodzenia z moim starszym synkiem. To raczej zestaw składający się z jego i moich ulubionych animacji i dwóch nowości filmowych tego roku, które szturmem podbiły serca dziecięcej i dorosłej widowni.

moje ulubione filmy animowane na Święta

Po pierwsze ulubiony film Jana czyli Sezon na misia …. czyli opowieść o tym, jak niedźwiedź wychowany przez człowieka musiał nauczyć się radzić sobie w warunkach bardziej naturalnych czyli w lesie. To zabawna opowieść o miłości, przyjaźni i dorastaniu.

Happy Feet czyli opowieść o pingwinie, który nie chciał i nie potrafił być taki, jak wszystkie inne pingwiny i postanowił spełniać swe marzenia.

Wall-E … bajka o pozostawionym na Ziemi ostatnim robocie sprzątającym, który po latach samotności odkrył co to miłość. Bajka z minimum słów a maksimum emocji.

No i dwie nowości, które Jan i ja zobaczymy po raz pierwszy czyli Mały Książę, podobno przepiękna wariacja na temat wspaniałej książki…

oraz

W głowie się nie mieści czyli dowcipna i piękna opowieść o emocjach, które drzemią w każdym z nas.

Czy te filmy przypadną nam do gustu? Zobaczymy…

A czy i Wy macie swoje ulubione filmy animowane na Święta?

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *