15 niezbędnych wtyczek na wordpress.org
Blogowanie

15 niezbędnych wtyczek na WordPress.org

Bez czego blog na WordPress.org działać nie może? Co dodaje mu życia, funkcjonalności? Oczywiście wtyczki. Każdy z nas ma swoje ulubione. Również i ja…

Lista 15 niezbędnych wtyczek na WordPress.org, wg mnie, które pozwalają na spokojne blogowe funkcjonowanie, udoskonalają bloga, sprawiają, że staje się bardziej przyjazny dla czytelników a także wpływają na zwiększenie zasięgów w sieci, przede wszystkim w odniesieniu do social mediów, przedstawia się następująco:

 • Yoast SEO – znakomita wtyczka jeśli chodzi o optymalizację naszej strony pod względem SEO, a co za tym idzie naszej lepszej pozycji w wynikach wyszukiwania w Google. Za jej pomocą zoptymalizujemy naszą stronę jako całość, jak i poszczególne wpisy. Obsługa, zwłaszcza jeśli chodzi o optymalizację poszczególnych wpisów, jest mocno intuicyjna. W sieci znajdziemy również sporo przewodników jak w pełni wtyczkę wykorzystać i zwiększyć przez to nasz zasięg w sieci.
 • Yoast Google Analytics – wtyczka, która umożliwia dodanie Google Analytics do naszej strony.
 • WordPress Database Backup – wtyczka tworząca kopię bezpieczeństwa naszej strony. Prosta, przyjazna.
 • Wordfence Security – wtyczka, która zwiększa nasze bezpieczeństwo w sieci. Jako właściciele strony jesteśmy narażeni na działania hackerów. Z tą wtyczką będziemy czuć się spokojniej. Za jej pomocą przeprowadzimy audyt naszego hasła zabezpieczającego, sprawdzimy czy na stronie nie zalęgły się jakieś szkodniki, zablokujemy do strony dostęp osobom, które próbują się na nią włamać. A to nie wszystkie jej funkcjonalności.
 • Ciasteczka – prosta i miła dla oka informacja o ciasteczkach.
 • TinyMCE Advanced – wtyczka rozszerzająca znacznie wordpressowego edytora.
 • Disqus Comment System – bardzo prosty, intuicyjny i wpływający zna zwiększenie chęci komentowania przez naszych czytelników system. Czytelnik komentuje, my reagujemy i pozostajemy w stałym kontakcie. Na razie nie ma chyba lepszego systemu komentowania niż Disqus.
 • Share Buttons & tools to grow traffic by GetSocial.io – obecnie używany przeze mnie system udostępniania treści blogowych w social media. Obsługuje całkiem sporo kanałów łączności, wygląda dobrze. Po prostu spełnia swą rolę.
 • SoSlider – Social Slider Lite for WordPress – wtyczka, która pozwala na stworzenie wysuwanego slidera do social media. Obsługuje: Dailymotion, Facebook, Flickr, GooglePlus, Instagram, LinkedIn, Pinterest, Twitter, Vimeo, YouTube, SoundCloud. U mnie sprawdza się w przypadku FP na Facebooku.
 • Pinterest Pin It Button On Image Hover And After Post & Page Content – wtyczka pozwalająca na szybkie, bezproblemowe pinowanie umieszczonych na naszym blogu zdjęć i obrazków. Wyświetla się bezpośrednio na obrazie.
 • WordPress Related Posts – wtyczka pokazująca pod postem podobne do niego wpisy, które mogą zainteresować naszego czytelnika.
 • Icegram – wtyczka pozwalająca na stworzenie wyskakującego okienka z wiadomością przeznaczoną dla czytelnika. Na większości blogów funkcjonują popupy dotyczące FP na Fabcebooku. I ta ma taką funkcjonalność. Ale nie tylko. U mnie to zachęta do pozostawienia komentarza po odwiedzeniu strony.
 • Add Widget After Content – wtyczka pozwalająca na umieszczenie bezpośrednio pod blogowym wpisem wybranego przez nas widgetu. Dzięki temu możemy na coś, na czym nam bardzo zależy zwrócić uwagę czytelnika. U mnie jest to newsletter.
 • MailPoet Newsletters – jeśli chcecie pozostać w jeszcze ściślejszym kontakcie z czytelnikami, warto stworzyć newsletter. Ta wtyczka jest prosta. Można tworzyć newslettery automatyczne z nowymi wpisami, jak i zwykłe na specjalne okazje. Newslettery tworzy się prosto i można nadać im niepowtarzalny, przyjemny dla oka wygląd.
 • Print Post and Page – jeśli chcemy umożliwić naszym czytelnikom łatwe drukowanie naszych wpisów wówczas to wtyczka w sam raz dla nas. Przydaje się zwłaszcza w przypadku przepisów kulinarnych.

To moja lista. 15 niezbędnych wtyczek na WordPress.org. A jakie są Wasze ulubione wtyczki? Bez jakich nie potraficie się obejść? Jaką ciekawą wtyczkę mi polecacie?

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

26 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *