kino
Film,  Kultura

Drugi Hotel Marigold (2015)

Hotel Marigold, film z 2011 r. w reżyserii  Johna Maddena wywarł na mnie spore, pozytywne wrażenie. Czy jego kontynuacja zasłużyła na pozytywną recenzję?

Hotel Marigold przetrwał, a nawet funkcjonuje coraz lepiej. Sonny właśnie próbuje namówić jednego z większych hotelarzy na amerykańskim rynku, by zainwestował w Indiach i pomógł w ten sposób stworzyć kolejny ośrodek-hotel dla emerytów, wspaniałe miejsce, którego nikt nie ma ochoty opuszczać, no chyba że jest do tego zmuszony … ostatecznie … i niezmiennie. Emeryci zamieszkujący Hotel Marigold również radzą sobie bardzo dobrze. Mimo, że się tego nie spodziewali, to właśnie w Indiach odnaleźli swą drugą młodość i szansę, by zacząć swe życie na nowo. Tu znaleźli pracę, nowe zainteresowania, a nawet miłość.

Nie wszystko jednak układa się tak różowo. Trwają przygotowania do ślubu Sonniego i Sunainy, co już powoduje podwyższenie poziomu stresu, narzeczony odkrywa w sobie również ogromne pokłady zazdrości o znajomego narzeczonej, zakup kolejnej nieruchomości nie dochodzi do skutku a w dodatku w Hotelu Marigold ma pojawić się ma inspektor incognito wysłany przez amerykańskiego hotelarza, emerytowani mieszkańcy zaś trapieni są rozterkami serca … a nawet nieopatrznie zlecają morderstwo ukochanej….

Drugi Hotel Marigold to jeden z tych filmów, które powinniśmy sobie włączać za każdym razem, gdy potrzebujemy poprawić sobie nastrój. To obraz ciepły, bardzo pozytywny, a także w swej prostocie niosący sporo prawd życiowych, o których na co dzień zapominamy. Zapominamy o spełnianiu marzeń, o ludziach, których kochamy, o okazywaniu im tego, zapominamy o byciu odważnymi w przeżywaniu własnego życia i o życiu tak, jak tego chcemy. Drugi Hotel Marigold to film dowcipny, w dość prosty, a jednak nie prostacki sposób. To film, który mam ochotę określić mianem uroczy. To film poruszający w człowieku jakąś wrażliwą strunę i skłaniający do refleksji. Oglądałam go z przyjemnością i zdecydowanie polecam. Poprawia nastrój. Dodaje optymizmu. Bawi, ale i daje małą życiową lekcję. Warto.

Drugi Hotel Marigold, reż. John Madden, wys. Judi Dench, Maggie Smith, Bill Nighy, Dev Patel, Richard Gere.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

26 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *