kino

Drugi Hotel Marigold (2015)

Hotel Marigold, film z 2011 r. w reżyserii  Johna Maddena wywarł na mnie spore, pozytywne wrażenie. Czy jego kontynuacja zasłużyła na pozytywną recenzję?

Hotel Marigold przetrwał, a nawet funkcjonuje coraz lepiej. Sonny właśnie próbuje namówić jednego z większych hotelarzy na amerykańskim rynku, by zainwestował w Indiach i pomógł w ten sposób stworzyć kolejny ośrodek-hotel dla emerytów, wspaniałe miejsce, którego nikt nie ma ochoty opuszczać, no chyba że jest do tego zmuszony … ostatecznie … i niezmiennie. Emeryci zamieszkujący Hotel Marigold również radzą sobie bardzo dobrze. Mimo, że się tego nie spodziewali, to właśnie w Indiach odnaleźli swą drugą młodość i szansę, by zacząć swe życie na nowo. Tu znaleźli pracę, nowe zainteresowania, a nawet miłość.

Nie wszystko jednak układa się tak różowo. Trwają przygotowania do ślubu Sonniego i Sunainy, co już powoduje podwyższenie poziomu stresu, narzeczony odkrywa w sobie również ogromne pokłady zazdrości o znajomego narzeczonej, zakup kolejnej nieruchomości nie dochodzi do skutku a w dodatku w Hotelu Marigold ma pojawić się ma inspektor incognito wysłany przez amerykańskiego hotelarza, emerytowani mieszkańcy zaś trapieni są rozterkami serca … a nawet nieopatrznie zlecają morderstwo ukochanej….

Drugi Hotel Marigold to jeden z tych filmów, które powinniśmy sobie włączać za każdym razem, gdy potrzebujemy poprawić sobie nastrój. To obraz ciepły, bardzo pozytywny, a także w swej prostocie niosący sporo prawd życiowych, o których na co dzień zapominamy. Zapominamy o spełnianiu marzeń, o ludziach, których kochamy, o okazywaniu im tego, zapominamy o byciu odważnymi w przeżywaniu własnego życia i o życiu tak, jak tego chcemy. Drugi Hotel Marigold to film dowcipny, w dość prosty, a jednak nie prostacki sposób. To film, który mam ochotę określić mianem uroczy. To film poruszający w człowieku jakąś wrażliwą strunę i skłaniający do refleksji. Oglądałam go z przyjemnością i zdecydowanie polecam. Poprawia nastrój. Dodaje optymizmu. Bawi, ale i daje małą życiową lekcję. Warto.

Drugi Hotel Marigold, reż. John Madden, wys. Judi Dench, Maggie Smith, Bill Nighy, Dev Patel, Richard Gere.

26 comments on “Drugi Hotel Marigold (2015)

  1. W sumie pierwszy raz słyszę o tym filmie. Zupełnie go nie kojarzę, nawet tytułu. Zauważyłam jednak, że występuje Richard Gere, więc może się skuszę w najbliższym czasie

  2. Słyszałam o podobnym filmie, ale nie pamiętam tytułu. Film średnio w moim stylu, ale może są ciekawe podrożnicze kadry:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *