Elmer
Dziecko,  Książki

Elmer? Mieliście z nim przyjemność?

Elemr to taki bardzo kolorowy słoń, który niczym się od innych słoni nie różni … no może tylko wielością kolorów swej skóry i skłonnością do pomagania każdemu w potrzebie… Znacie Elmera? My znamy i z radością do książek z nim wracamy.

Tym razem opowiem Wam o dwóch książkach David’a McKee z kolorowym słoniem w roli głównej. Pierwsza z nich to Elmer i hipopotamy. Hipopotamy mają problem wielki. Postanowiły przenieść się nad rzekę zamieszkaną przez Elmera i inne słonie, co nie spotkało się ze zbyt miłym przyjęciem. Elmer jednak postanawia sprawę wyjaśnić. Okazuje się, że rzeka hipopotamów wyschła i nie mają skąd czerpać wody. To jednak nie daje spokoju kolorowemu słoniowi. Wiedziony ciekawością odkrywa, że rzeka została zablokowana głazami. Wraz z innymi słoniami postanawia pomóc hipopotamom odzyskać ich rzekę.

elmer i hipopotamy

elmer i hipopotamy 1

DSC_0829

Druga z kolorowych książeczek to Elmer na szczudłach. Tym razem do Elemra przychodzą inne słonie z alarmującymi wiadomościami. W pobliżu kręcą się źli myśliwi polujący na słonie. Trzeba coś robić, by przed nimi uchronić słoniową rodzinę. A kto znajdzie wyjście z opresji? Oczywiście Elmer.

DSC_0836

elmer na szczudłach 2

elmer na szczudlach 1

Elmer to bardzo kolorowy bohater, bardzo ciepłych i mądrych książek dla najmłodszych. To bohater o wyjątkowo dobrym sercu, skłonny zawsze w potrzebie nieść pomoc, starający się pogodzić zwaśnione strony i doprowadzić do ich porozumienia, a także nigdy nie poddający się i starający się znaleźć wyjście z każdej opresji.

Książki o kolorowym słoniu są proste w swym przekazie, niosą sporo uniwersalnych wartości, chwalą dobroć, przyjaźń, troskę o innych, nawet nieznajomych. Uczą dobrych postaw, dają przykład. A wszystko to w dodatku wypełnione niesamowicie barwnymi, pogodnymi ilustracjami, które pobudzają wyobraźnię dziecka, mocno wciągają w świat wykreowany na kartach książki i sprawiają, że dziecko wielokrotnie chce wracać do poznanej już opowieści. Polecam książki o Elmerze dzieciom i ich rodzicom.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *