Dziecko,  Wychowanie

A może pójdziemy do zoo?

Jesteś w Gdańsku i masz już dość starówki, muzeów, plaaaży, kebabów i rybek z grilla. Masz ochotę na obcowanie z dziką przyrodą choć w ograniczonym zakresie. Chcesz odrobinę zrelaksować się spacerując, choć niekoniecznie wśród zabudowań, a dodatkowo masz przy sobie pociechy, które nikogo i niczego nie darzą miłością większą niż zwierzęta. Zapraszam Cię zatem do gdańskiego zoo, położonego w malowniczej dzielnicy Gdańska – Oliwie.

zoo1

zoo5

A może Miejski Ogród Zoologiczny?

Miejski Ogród Zoologiczny “Wybrzeża” istnieje w Gdańsku-Oliwie od 61 lat. Pierwsze zwierzęta, które w nim zamieszkały, pochodziły z darów przekazanych przez mieszkańców Trójmiasta. Były to króliki, świnki morskie, lisy, sarny, bażanty, a nawet małpki i papugi, które zostały podarowane przez marynarzy. Później zamieszkał w ogrodzie żubr i para wilków, pochodząca z warszawskiego ogrodu zoologicznego.

zoo8

zoo2

Zoo w Gdańsku-Oliwie bardzo szybko się rozrastało i wzbogacało o kolejne zwierzęta. W chwili obecnej jego powierzchnia wynosi 120 ha i całkiem niedawno doczekało się lwiarni z prawdziwego zdarzenia i jej królewskich mieszkańców. Znajdziemy tu płazy, gady, ptaki i ssaki… ba nawet owady, mieszkające w owadzich domkach. Każdy gatunek ma swój własny wybieg/klatkę/akwarium, gdzie niemal bez problemu (a mówię tu o lwach, które lubią się ukrywać na swym ogromnym terenie) możemy je podejrzeć a tabliczki informacyjne dadzą nam wiedzę o pochodzeniu danego zwierzęcia, liczebności populacji itp.

zoo11

zoo4

Zoo to miejsce, które warto odwiedzić z dzieckiem. Wraz z W. wybraliśmy się do zoo z naszym niemal trzylatkiem, jego niemal siedmioletnią kuzynką oraz jedenastoletnim kuzynem i każde z dzieciaków było usatysfakcjonowane wycieczką. Dzieciaki żywo reagowały na zwierzęta, a starsze chciały się też trochę o nich dowiedzieć.

zoo3

zoo6

W gdańskim zoo mamy zagwarantowany solidny spacer w miłych, zalesionych, spokojnych okolicznościach przyrody, z dala od typowego, gdańskiego zgiełku. Jeśli się zmęczymy, możemy odpocząć na jednej z licznych ławek, znajdziemy tu również kilka punktów gastronomicznych, nie ma problemu z toaletami, choć pierwsza na trasie bywa dość mocno oblegana. Maluchy kochające place zabaw też będą zadowolone. W zoo za dodatkowymi opłatami dzieci mogą pojeździć na kucyku, wejść do parku dinozaurów i parku linowego, a przy końcu wycieczki znajduje się małe zoo, w którym dzieci mogą dotknąć i nakarmić zwierzęta, np. kózki.

W chwili obecnej dzieci do lat 3 nie płacą za wstęp, bilet ulgowy kosztuje 15 zł, zaś normalny 25 zł. W sezonie zoo czynne jest od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00-19.00. W niewielkiej odległości od zoo znajduje się parking płatny.

zoo10

zoo9

No i jeszcze jedna z ulubionych piosenek mojego synka…

Lubicie zoo? Byliście w gdańskim parku zoologicznym? Jak wrażenia?

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

15 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *