literatura kobieca
Literatura

Babska Stacja – humor, wdzięk i historia

Sookie dobiega sześćdziesiątki. Właśnie wyprawiła wesele ostatniej z córek. Pozostał jeszcze syn, lecz on nie śpieszy się z tymi sprawami. Sookie może w końcu odpocząć. Niestety na jej głowie pozostaje opieka nad ponad osiemdziesięcioletnią matką, która mimo że potrzebuje stałej pomocy za nic na świecie nie chce przeprowadzić się do domu spokojnej starości. W dodatku Lenore to kobieta nadzwyczaj ekscentryczna i bardzo zapatrzona w siebie. Niczego też nie ceni bardziej niż chwalebnej historii swej rodziny. Sookie przez całe swe życie czuje się przy matce jak ktoś gorszy, kto nie potrafi sprostać jej wymaganiom, kto wiecznie ją rozczarowuje i jest po prostu bez charakteru.

Sookie jest spełnioną matką i żoną. Jest powszechnie lubiana i ceniona. Jednak poczucie nieustannego rozczarowywania własnej matki kładzie się cieniem na jej poczuciu własnej wartości. Jednak niespodziewana wiadomość już wkrótce całkowicie wywróci jej życie do góry nogami i Sookie będzie musiała zweryfikować, kim tak naprawdę jest. Czy w końcu uwierzy w siebie i zacznie żyć przede wszystkim dla siebie samej?

Babska Stacja to najnowsza książka Fannie Flagg, autorki, którą bardzo lubię i cenię. I tym razem pisarka nie zawiodła moich oczekiwań. Współczesna opowieść miesza się z historią sięgającą początku XX wieku, by z czasem przejść do opowieści o długo przez Amerykanów lekceważonym bohaterskim udziale młodych pilotek w działaniach podejmowanych przez rząd USA w okresie II wojny światowej. Obie historie splatają się i wzajemnie uzupełniają, by w końcu dać pełnię ciekawej, wciągającej opowieści. Fannie Flagg pisze lekko, z humorem, ukazując czytelnikowi kilka dobrze znanych życiowych prawd, o których warto przypominać sobie zawsze i wszędzie. Nigdy nie jest przecież zbyt późno, by zacząć doceniać siebie i cieszyć się życiem. Książkę czyta się bardzo szybko i z ogromną przyjemnością. Polecam.

Babska Stacja, Fannie Flagg, Wydawnictwo Otwarte

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *