kucharskie
Książki,  Kuchnia,  Literatura

Kuchnia na walizkach – Luisa Weiss

Życie Luisy to prawdziwe życie na walizkach. Matka Włoszka, ojciec Amerykanin, wczesne dzieciństwo spędzone w podzielonym jeszcze murem Berlinie, który nie należał do najbardziej przyjaznych miejsc na ziemi. Szczęśliwie dla Luisy wraz z rodzicami mieszkała po lepszej stronie berlińskiego muru. Po rozwodzie rodziców życie Luisy przeniosło się zaś wraz z jej ojcem do Stanów Zjednoczonych.

Wszystko to sprawiło, że Luisa nie potrafi do końca sprecyzować kim jest i gdzie tak naprawdę jest jej dom. Jako już jednak dorosła kobieta czuje, że jej miejscem na ziemi jest Berlin. Jednak miasto, do którego po latach powraca nie jest miejscem, które od wczesnego dzieciństwa nosiła w swym sercu. Dom za którym tak bardzo tęskniła stał się nagle niezmiernie obcy, by nie rzecz, że wręcz wrogi. I nie ma w nim miejsca dla niej. Nie ma w nim dla Luisy przyszłości.  Nie zmienia tego nawet wielkie uczucie, które spada na nią niczym grom z jasnego nieba. Luisa po raz kolejny zmienia miejsce, w którym urządza swe życie na nowo. Czy kiedyś odnajdzie dom? Czy znajdzie spokój i szczęście? Z pewnością z pomocą przyjdzie jej cały świat smaków, które staną się również udziałem czytelnika.

Kuchnia na walizkach to bardzo osobista książka Luisy Weiss. To ciepła opowieść o jej życiu, poszukiwaniu swego miejsca we wszechświecie i wielkiej życiowej przygodzie jaką stało się dla Luisy gotowanie. To książka szczera, mądra, momentami wzruszająca, dająca do myślenia a przede wszystkim pachnąca mnóstwem cudownych przepisów pisanych z sercem i towarzyszącą każdemu z nich pasjonującą opowieścią. Luisa to blogerka kulinarna, pisarka i osoba, która książką Kuchnia na walizkach zwyczajnie podbiła moje serce, dodała otuchy i pokazała, że trzeba szukać swej życiowej drogi do skutku. To pozwoli osiągnąć pełnię szczęścia. Polecam.

Kuchnia na walizkach, Luisa Weiss, Wydawnictwo Bukowy Las

Książkę do recenzji udostępniło Wydawnictwo Bukowy Las.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *