Kotek Mamrotek
Dziecko,  Książki

Dziś nie czytamy, dziś opowiadamy czyli Kotek Mamrotek

Książki są ważne w życiu dziecka. Nie bez powodu zaleca się, by dzieciom czytać co najmniej przez 20 minut dziennie codziennie. Tym razem jednak w moje i mojego Janka ręce trafiła książeczka inna niż wszystkie do tej pory. Nie jest to bowiem książeczka do czytania, lecz do opowiadania.

kotek1

Nadeszła wiosna i dla Kotka Mamrotka, kultowego bohatera z równie kultowego Świerszczyka, zaczął się nowy wspaniały rok, pełen zwariowanych przygód, radości, szaleństwa i spędzania czasu z przyjaciółmi. Kotek Mamrotek nie znosi nudy, zawsze znajdzie sposób, by zapewnić sobie rozrywkę, choćby płatając psikusa psu, malując pisanki, stojąc choinkę, podróżując do ciepłych krajów bądź śpiewając do Księżyca w kocim chórze i zdobywając przy okazji główną nagrodę.

kotek2

kotek3

Kotek Mamrotek to książeczka, która stawia wyzwanie przed młodym człowiekiem, w którego ręce trafia. Tu opowieść o przygodach zawsze pogodnego kotka snuje sam czytelnik. Na podstawie zamieszczonych obrazków może stworzyć historię swą własną, niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju. Książka świetnie pobudza dziecięcą wyobraźnię, skłania do działania, rozwija spostrzegawczość i uczy wyciągania wniosków. Dzięki niej możemy wspaniale i z przyjemnością pracować z dzieckiem, rozwijać jego umiejętności językowe, zachęcać do większej aktywności w tym zakresie. Dziecko jest aktywnym uczestnikiem twórczego procesu, a nie tylko biernym odbiorcą kolejnej przeznaczonej dla jego uszu opowieści.

kotek4

kotek5

Czarno-białe ilustracje autorstwa Kacpra Dudka powinny zdecydowanie przypaść do gustu młodego czytalnika-odkrywcy. Mnóstwo w nich humoru i zabawy. Książka w całości prezentuje się bardzo estetycznie, a twarda okładka sprawia, że przetrwa ona wiele godzin zabawy w opowiadanie o przygodach Kotka Mamrotka.

kotek6

kotek7

kotek8

Kotek Mamrotek, Kacper Dudek, Piotr Olszówka, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Książkę do recenzji udostępniło Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *