Dziś nie czytamy, dziś opowiadamy czyli Kotek Mamrotek

dzis-nie-czytamy-dzis-opowiadamy-czyli-kotek-mamrotek

Książki są ważne w życiu dziecka. Nie bez powodu zaleca się, by dzieciom czytać co najmniej przez 20 minut dziennie codziennie. Tym razem jednak w moje i mojego Janka ręce trafiła książeczka inna niż wszystkie do tej pory. Nie jest to bowiem książeczka do czytania, lecz do opowiadania.

kotek1

Nadeszła wiosna i dla Kotka Mamrotka, kultowego bohatera z równie kultowego Świerszczyka, zaczął się nowy wspaniały rok, pełen zwariowanych przygód, radości, szaleństwa i spędzania czasu z przyjaciółmi. Kotek Mamrotek nie znosi nudy, zawsze znajdzie sposób, by zapewnić sobie rozrywkę, choćby płatając psikusa psu, malując pisanki, stojąc choinkę, podróżując do ciepłych krajów bądź śpiewając do Księżyca w kocim chórze i zdobywając przy okazji główną nagrodę.

kotek2

kotek3

Kotek Mamrotek to książeczka, która stawia wyzwanie przed młodym człowiekiem, w którego ręce trafia. Tu opowieść o przygodach zawsze pogodnego kotka snuje sam czytelnik. Na podstawie zamieszczonych obrazków może stworzyć historię swą własną, niepowtarzalną, jedyną w swoim rodzaju. Książka świetnie pobudza dziecięcą wyobraźnię, skłania do działania, rozwija spostrzegawczość i uczy wyciągania wniosków. Dzięki niej możemy wspaniale i z przyjemnością pracować z dzieckiem, rozwijać jego umiejętności językowe, zachęcać do większej aktywności w tym zakresie. Dziecko jest aktywnym uczestnikiem twórczego procesu, a nie tylko biernym odbiorcą kolejnej przeznaczonej dla jego uszu opowieści.

kotek4

kotek5

Czarno-białe ilustracje autorstwa Kacpra Dudka powinny zdecydowanie przypaść do gustu młodego czytalnika-odkrywcy. Mnóstwo w nich humoru i zabawy. Książka w całości prezentuje się bardzo estetycznie, a twarda okładka sprawia, że przetrwa ona wiele godzin zabawy w opowiadanie o przygodach Kotka Mamrotka.

kotek6

kotek7

kotek8

Kotek Mamrotek, Kacper Dudek, Piotr Olszówka, Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Książkę do recenzji udostępniło Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

3 komentarze

 1. Book Trapper

  Fantastyczna książka! Muszimy koniecznie ją wypróbować. Na pewno pobudza wyobraźnię, kreatywność, a przy tym można świetnie się bawić wymyślając coraz to inne historie. Świetna interaktywna przygoda

  27 . Mar . 2015
 2. Sisters92

  Wiele dobrego o niej słychać ostatnio na blogach. Chętnie sprezentujemy ją małemu czytelnikowi.

  27 . Mar . 2015
 3. Basia Pelc

  Kochamy tego kotka. Czytamy o nim w “Świerszczykach”. A książkę chętnie bym przeczytała.

  02 . Kwi . 2015

Zostaw komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *