Jak wyperswadować dziecku zwierzątko
Dziecko,  Książki

Jak wyperswadować dziecku zwierzątko?

Czy istnieje dziecko, które w którymś momencie nie poprosi swego rodzica o zwierzątko? Pół biedy jeśli chodzi o psa, kota, chomika, tchórzofretkę, króliczka miniaturkę, świnkę morską czy rybki. Po przemyśleniu sprawy, rozważeniu wszystkich za i przeciw, gdy wiek dziecka na to pozwala a my godzimy się z powiększeniem naszego stada domowego o kolejnego członka, można się na psa, kota, chomika, itd. zgodzić. Często jest to przecież decyzją dobrą, pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, uczy odpowiedzialności, empatii, systematyczności, organizacji. Co jednak, gdy dziecko prosi np. o zabranie z lasu wiewiórki, sarenki, niedźwiedzia brunatnego … ok. może niedźwiadka brunatnego albo choćby żaby z pobliskiego stawu? Jak wyperswadować dziecku zwierzątko?

dzieci to 1

Wtedy w ramach działań mających na celu wyperswadowanie naszemu dziecku takiego nierozsądnego kaprysu, możemy podsunąć mu książkę Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe autorstwa Petera Browna. To zabawna i bardzo pouczająca historia o niedźwiedzicy Lusi, która pewnego dnia znalazła w lesie przeuroczego chłopca, którego nazwała Piskacz i postanowiła zabrać do swego niedźwiedziego domu. Piskacz miał zostać jej ukochanym zwierzątkiem domowym. Jak to jednak bywa z dzikimi stworzeniami znalezionymi w lesie, sprawa okazała się nadzwyczaj skomplikowana….

dzieci to 2

Przyznać muszę, że prosta historyjka, oparta na klasycznym odwróceniu ról, podziałała na moją wyobraźnię. Powinna również przekonać kiedyś mojego synka. Moim zdaniem to doskonała pomoc w trudnej przecież rozmowie z dzieckiem, gdzie racjonalne argumenty zazwyczaj nie przynoszą pożądanego rezultatu.

dzieci to 3

Książeczka powinna młodemu czytelnikowi przypaść do gustu. Niewiele w niej treści, lecz to co można w niej przeczytać, zdecydowanie pobudza dziecięcą fantazję i wyobraźnię. Rodzi też sporo śmiechu. Uśmiech na dziecięcej twarzy powinny również wywołać bardzo dowcipne i ładne w swej prostocie ilustracje.

dzieci to 4

Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe to książka zabawna, mądra i bardzo przydatna, w dodatku pięknie i solidnie wykonana. Polecam.

dzieci to 5

Dzieci to koszmarne zwierzątka domowe. Peter Brown. Nasza Księgarnia

Książkę do recenzji udostępniło Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *