Kocha, lubi, szanuje
Dziecko,  Książki

Kocha, lubi, szanuje…

Z dziećmi o uczuciach należy rozmawiać i nieważne jest, czy mowa tu o uczuciach pozytywnych czy negatywnych. Młody człowiek często nie rozumie tego, co czuje, tym bardziej ma niejednokrotnie problem z nazwaniem swych uczuć. A uczuć nie należy w sobie tłamsić, zwłaszcza tych negatywnych, trzeba się też nauczyć jak je wyrażać, by przy okazji nie zrobić krzywdy drugiej osobie. A jak rozpocząć dialog z dzieckiem o uczuciach? Możemy wspomóc się książką, która nie tylko jest skarbnicą wiedzy, lecz również daje moc literackiej frajdy naszemu dziecku. Jedną z takich właśnie książek jest Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach autorstwa Grzegorza Ksadepke, którego książki szturmem zdobywają dziecięce serca i uznanie w oczach rodziców.

Kasdepke6

W Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach grupa przedszkolaków pod opieką Pani Miłki wkracza w niezwykle barwny i bogaty świat uczuć. Wśród uczuć, które płynnie komponują się z radosną opowieścią o przedszkolnych perypetiach grupy dzieciaków i ich opiekunów, są miłość, nienawiść, pogarda, strach, smutek, poczucie winy i szczęście. Autor zgrabnie snuje okraszoną sporą dawką humoru historię przedszkolaków, która mogłaby być udziałem każdego z młodych czytelników. Wyraźnie wskazuje jakie akurat uczucia targają rozbrykaną gawiedzią. Nie poprzestaje jednak na ukazaniu danego uczucia. Każdy rozdział kończy się bowiem krótkim zdefiniowaniem danego uczucia, w dodatku napisanym językiem, który bez trudu trafi do dziecięcego czytelnika. Autor zawarł również rady zarówno dla dzieci jak i ich rodziców, jak w danej sytuacji dziecko może się czuć i jak sobie właśnie z tym uczuciem poradzić. To garść dobrych rad, które z pewnością wiele razy znajdą zastosowanie.

Kasdepke5

Nie sposób nie wspomnieć również o tym, jak ładna i starannie wykonana jest ta książka. Barwne i ładne ilustracje autorstwa Marcina Piwowarskiego przyciągają wzrok i dziecka i rodzica, a mocna, tekturowa okładka sprawia, że małe rączki jeszcze przez długi czas będą trzymać ją w swym władaniu.

Kasdepke3

Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach to książka mądra, potrzebna i budząca, zarówno treścią jak i stroną wizualną, zachwyt dorosłych oraz dzieci. Polecam.

Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach. Grzegorz Kasdepke. Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Książkę do recenzji udostępniło Wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o kulturze, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim. Po ojcu M, po mężu P. Wiecznie zabiegana, nieustannie niewyspana...

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *